Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

İl başkanlığı için yeni heyet AK Parti’de

Abdullah Eryarsoy’un istifasının ardından il başkanlığını belirlemek üzere Genel Merkez’den yeni bir heyet geldi

15 Mayıs 2019 Saat: 15:13
İl başkanlığı için yeni heyet AK Parti’de
İl başkanlığı için yeni heyet AK Parti’de

Yaklaşık iki haftadır boş olan Ak Parti İl Başkanlığı koltuğuna oturacak isim henüz belli olmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen 5 isim ile ilgili bir gelişme yaşanmazken partiye genel merkezden Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve İstanbul İl Yöneticisi Melek Şemşek geldi.
GÖRÜŞMELER RAPOR EDİLECEK
Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, Ali Korkmaz, Berna Abiş ve Şahin Talus arasından yeni il başkanı belirlenmedi. Bunun üzerine Genel Merkez’den yeni bir heyet gönderilmesi kararlaştırıldı. Heyet, il binasında partililer ile görüşüp önerilerini dinledi. İlk olarak ilçe başkanları ile görüşen heyet ardından eski ilçe başkanları ile görüştü. Akşam saatlerinde ise belediye başkanları ile görüşecek olan heyet, toplantının detaylarını Ankara’ya rapor halinde ulaştıracak.
BALTA, ‘RAPOR SUNACAĞIZ’
Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, eski ilçe başkanları ile görüşme öncesi açıklama yaparak “Yapılan değerlendirmelerde sayın genel başkanımız ve teşkilat başkanımızın ve genel merkezin görüşleri doğrultusunda yeniden bir çalışma yapılacak. İlçe başkanlarımız, daha önce teşkilatımızda görev yapmış eski ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, teşkilatımızın kuruluşundan bu yana kanaat önderlerini dinliyoruz, isimler hakkında bilgiler alıyoruz, değerlendirme yapıyoruz. Heyetimizle yapılacak değerlendirme sonunda raporumuzu genel merkezimize sunacağız. Teşkilatı başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın olurları talimatları ile en kısa zamanda Kocaeli il başkanımızı göreve başlayacak” dedi.
‘MORALLER YERİNDE’
Ankara’da Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen 5 isim ile ilgili de konuşan Balta, “5 arkadaşımız Ankara’ya gitmişti. Hepsi birbirinden değerli. Yalnız Kocaeli teşkilatı, kurumsal bir teşkilatımız. Kuruluşundan beri büyük başarılara imza atmış bir teşkilatımız. Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız bir dünya lider. İlçe başkanlarımız ile görüştük hepsinin moralleri yerinde. Bu mübarek ramazan gününde programlarına devam ediyorlar. İl başkan vekilimiz ve bütün arkadaşlarımız teşkilatımıza sahip çıkıyorlar. Herhangi bir kesinti ve eksiklik yok. Moralleri yerinde” dedi.
‘TEŞKİLATTA GÖREV YAPAN İSİMLER’
Sözlerini sürdüren Balta, “18 yıldır Türkiye’yi yöneten siyasi parti anlayışın büyük bir davanın mensupları olarak dava şuuru içerisinde arkadaşlarımız hareket ediyor. Kuruluşundan bu yana teşkilatımızda görev yapmış belediye başkanlarımız olsun, ilçe başkanlarımız olsun yine teşkilatta il başkanlığı ve il yöneticiliği yapmış arkadaşlarımızın isimleri geliyor içeriden ve dışarıdan. Elbette burada herkes il başkanlığı yapmak ister. Herkes Recep Tayyip Erdoğan’ın koltuğuna vekalet etmek ister” diye konuştu. Ayşe AYDIN


Trabzon Milletvekili Muhammet Balta

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
irfan 15.05.2019 17:05
İdris Alp il başkanlıgının en buyuk adayıdır, bence getirilmelidir. olagan ustu kongre olsa oyların p ini alabılecek durumda. genc ve teşkilattan senelerdir bir çok kademede görev yapmıs. en son gölcük ilçe başkanlıgında tum golcuk tarafından sevilmiştir. o bunlardan, şu onlardan, diye diye yetersiz ellere il başkanlıgının bırakılacak oldugunu dusunmek çok üzücü.
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑