Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ramazan

İl Göç İdaresi’nden uyum iftarı

Kocaeli İl Göç İdari Müdürlüğü, ilimizde bulunan yabancı misafirleri ve yerel halkı iftar sofrasında buluşturdu

24 Mayıs 2019 Saat: 10:52
İl Göç İdaresi’nden uyum iftarı
İl Göç İdaresi’nden uyum iftarı

Kocaeli İl Göç İdaresi, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile Uyum Mahalle Buluşmalarının 7.si iftar programı olarak düzenledi. Kocaeli Devlet Hastanesi hemen karşısında bulunan açık alanda gerçekleştirilen iftar programına Vali Yardımcısı Osman Ekşi, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Aydın Keskin Kadıoğlu, Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Erkoç, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği temsilcileri, çok sayıda bürokrat katıldı.
KADIOĞLU, ‘DEVAM EDECEĞİZ’
İftar duası ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında kanun, tef ve ney dinletisi yer aldı. Çocuklar için ise Karagöz ve Hacivat gösterisi yapıldı. Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Aydın Keskin Kadıoğlu iftar sonrası yaptığı konuşmada “Ankara’da 2 kez olmak üzere Erzincan, Eskişehir, Bursa ve Sakarya’da gerçekleştirdiğimiz Uyum ve Mahalle Buluşmalarının 7.si için sizlerleyiz. Ramazan sonrasında da 17 ilimizde bu buluşmalara devam edeceğiz. Bizler bu buluşmayı düzenlerken ülkemizdeki yabancı misafirlerimiz ve yerel toplum arasındaki uyumu sağlayacak sosyal ortamın oluşmasını amaçlıyor ve bunun için çalışıyoruz” dedi.
‘KARIŞ KARIŞ GEZİYORUZ’
Sözlerini sürdüren Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Aydın Keskin Kadıoğlu, “Takdir edersiniz ki pek çok konuda olduğu gibi göç ve göçmenler konusunda da gerçeği yansıtmayan doğruymuş gibi aktarılan bilgiler oluyor. Bizler de doğru olduğu zannedilen yanlışlara açıklık getirmek amacıyla ve kimseyi ayağımıza çağırmadan ülkemizi karış karış gezerek doğruları anlatmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
ERKOÇ, ‘FARKLILIKLAR BİRLEŞTİRMELİ’
Kadıoğlu’nun ardından söz alan Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Erkoç ise “Dilimiz, dinimiz, ırkımız olaylara bakış açımız farklı olabilir. Bu bir ayrıştırma değil, aksine birleştirme durumudur. Birbirimizin değerlerine fikirlerine saygılı olmayı bilmeyi ödev haline getirmeliyiz. Bu bizim dinimizde de var. Anadolu kazan biz aşureyiz. Farklılıklar zenginleştirir. Bu zenginliklerin ülkemize katkı sağlaması için harekete geçmeliyiz. Çünkü biz daha önce bunu başarmış milletiz” şeklinde konuştu. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İl Göç İdaresi’nden uyum iftarı

Yabancı ve yerli halk aynı masada oturup oruçlarını açtı.

İl Göç İdaresi’nden uyum iftarı

Çocuklar için Karagöz ve Hacivat gösterisi sahnelendi.

İl Göç İdaresi’nden uyum iftarı

Programa katılım yoğun oldu.

İl Göç İdaresi’nden uyum iftarı

İftar programına Vali Yardımcısı Osman Ekşi, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Aydın Keskin Kadıoğlu, Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Erkoç, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği temsilcileri, çok sayıda bürokrat katıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑