Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İlk kurbanlıklar 27 Temmuz’da geliyor

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in satıcılarına büyük kolaylıklar sağladığı hayvan pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Satış yerlerini büyük çoğunluğunun satıldığı pazara ilk kurbanlıklar 27 Temmuz’da geliyor

20 Temmuz 2019 Saat: 16:49
İlk kurbanlıklar 27 Temmuz’da geliyor
İlk kurbanlıklar 27 Temmuz’da geliyor

Kurban satıcılarıyla ve alıcılarını buluşturacak olan hayvan pazarındaki ön kayıt işlemleri sürüyor. Satıcıların yoğun ilgi gösterdiği hayvan pazarı ilk kurbanlıklarını bekliyor.
YOĞUN İLGİ
Modern Hayvan Pazarı’ndaki kurbanlık hayvan satış yerlerinin büyük bir bölümü ile ilgili tahsis işlemlerini gerçekleştirdiğini ifade eden İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri az sayıdaki kurbanlık hayvan satış yeri için tahsis işlemlerinin sürdüğünü belirterek, pazarda kurbanlık satışı yapacak olan vatandaşların en kısa zamanda Zabıta Müdürlüğü’ne gelmeleri gerektiğine vurgu yaptılar.
27 TEMMUZ’DA GELMEYE BAŞLAYACAK
Kurbanlıkların hayvan pazarına geliş tarihiyle ile ilgili bilgide veren yetkililer 2019 yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğe istinaden, kurbanlıkların 27 Temmuz Cumartesi gününden itibaren Modern Hayvan Pazarı’nda satışa sunulacağını söylediler.
HÜRRİYET FİYATLARI DÜŞÜRDÜ
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in talimatlarıyla fiyatları düşürülen satış yerleri küçükbaş hayvan satış yeri 4 bin 500 liradan, büyükbaş hayvanlar içinde yerin büyüklüğüne göre 5 bin-6 bin lira arasında değişen ücretler üzerinden kiralanıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑