Metrekare başına 25 kg yağmur yağdı
AK Parti’nin yeni il yönetimi
TEM'de zincirleme kaza!
Büyükşehir 30 ayrı noktada teyakkuzda

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İmar barışından yararlandılar

İzmit Belediye Encümeni’nde 25 gündem maddesi karar bağlandı. Encümende imar barışından yararlanan 3 şahsın yapılarının yıkımı durduruldu para cezaları da iptal edildi

10 Ekim 2018 Saat: 16:23
İmar barışından yararlandılar
İmar barışından yararlandılar

Ayşe AYDIN - 25 gündem maddesi ile toplanan İzmit Belediye Encümeni’ne Cemil Kanpara başkanlık etti. Encümende Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü’nün evrakları onaylandı.

57 BİN 200 TL’LİK HİSSE SATIŞI

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nce Körfez Mahallesi 1886 Ada 6 Nolu parseldeki 61 metrekarelik belediye hissesi diğer hissedar Ali Osman Aksu’ya 36 Bin 600 TL’ye satıldı. Yenidoğan Mahallesi 3940 Ada 8 Nolu parselde toplam 103 metrekarelik belediye hissesinden 38 metrekaresi Bayram Tural’a 20 Bin 600 TL’ye satılmasına karar verildi. Zeytinburnu Mahallesi 920 ve 921 Nolu parsellerdeki geçit hakkından 3 Bin 32 TL bedel tahsil edilecek. Sapakpınar Mahallesi 227-278 ve 448 Nolu parsellerin bulunduğu alanlarda ihdas, tevhid, ifraz yola terk kararları ve haritası onaylandı.

CEDİT’TE BAŞA BAŞ TRAMPA

Kozluk Mahallesi 189 Ada 29 Nolu parseldeki Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından kullanılan dernek lokali ile belediye arasındaki kira sözleşmesi feshedilecek. Belediye burayı başka bir konu için değerlendirecek. Cedit Mahallesi 4104 Ada 5-6 Nolu ve 4107 Ada 30 Nolu parsellerde şuyulandırmada yapılan bir hatanın düzeltilmesi için karar alındı. Cemil Doğan ve Cemil Kara adına olan parsellerdeki hata meclis kararında onaylanmasının ardından encümende de başa baş trampa ile her hangi bir bedel ödenmeden onaylandı.

RUHSATSIZ YAPILARA CEZA

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün encümendeki evraklarında Kabaoğlu Mahallesi 112 Ada 11 ve 12 Nolu parsellerdeki tevhid ve ifraz kararları alınırken Ambarcı Mahallesi 2067 ve 2068 Nolu parsellerin tevhid kararı alındı. Yapı Kontrol Müdürlüğü ise Kabaoğlu Mahallesi Baki Komsuoğlu Yurdu’nda ilave sundurma yapıldığı için Bin 636 TL para cezası ve verilirken sundurma için yıkım kararı aldı. Yapı, 3 gün içinde ruhsata bağlanırsa yıkılmayacak. Gündoğdu Mahallesi Boğazova Caddesi’nde istinat duvarının yerine uygun olarak yapılmaması sebebiyle 939 TL para cezası verildi. Veliahmet Mahallesi 352 Ada 95 Nolu parseldeki ruhsatlı inşaatta bulunan Murat Öztürk’e pasaj girişine 2 klima takması sebebiyle 939 TL para cezası kesildi. Zabıtan Mahallesi 1209 Ada 8 Nolu parsel No 23’te bulunan kaçak inşaatta Musa Şener tarafından uygunsuz çatıya 939 TL para cezası verildi. Ayrıca yapıyı ruhsata bağlama kararı verildi.

İMAR BARIŞIYLA CEZADAN KURTULDULAR

Arızlı Mahallesi 1982 Nolu parselde Kadir Selvi tarafından daha önce yapılan iki katlı prefabrik yapıya 8 Bin 189 TL para cezası ve yıkım kararı verilmişti. Kadri Selvi’nin aynı gün yürütmeyi durdurma kararını encümene sunmasıyla belediye yıkımı durdurmuştu. İmar barışı ile yasadan yararlanan Selvinin yapısındaki mühür işlemi ve para cezası kaldırıldı. Yıkımdan iptal edildi. Alikahya Merkez Mahallesi 9125 Nolu parselde Seyyar Duman tarafından yapılan yapıya daha önce 7 Bin 665 TL ceza ve yıkım kararı verilmişti. İmar barışından yararlanan Seyyar Duman’a encümen tarafından para cezasının iptali ve yıkım kararının iptali bildirildi. Alikahya Fatih Mahallesi’nde izinsiz yapılan yapıya 2013 yılında 8 Bin 30 TL’lik para cezası verilmişti. Murat Canlı’ya ait yapı için kayıt belgesinin belediyeye sunulmasıyla 705 Ada 6 Nolu parseldeki mühür işleminin kaldırılmasına karar verildi.

KAÇAK YAPIYA YIKIM

Kemalpaşa Mahallesi İmaret Yokuşu 231 Ada 51 Nolu parseldeki proje dışında pencere yapan Bülent Ustaoğlu’na 939 TL para cezası verildi. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Özsipahi Sokak 3223 Ada 15 Nolu parselde İsmail Karaca’ya ait tehlikeli yapı için yıkım kararı alındı. Bağlıca Köyü Roçhan mevkide 2573 Nolu parseldeki metruk yapı da belediye tarafından yıkılacak. Alikahya Merkez Mahallesi Paşadayı Sokak’ta 8275 Nolu parselde Yüksel Bekar’a ait kaçak inşaata 11 Bin 362 TL’lik ceza verildi. Yapı 30 gün içinde ruhsata bağlanmadığı için de yıkılacak. Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü’nün gündem maddelerinde ise Yahya Kaptan Mahallesi Berke Sokak E 4 Blok’ta ikamet eden Birgül Yamak, ortak alanda tavuk beslediği için komşular tarafından şikayet edildi. Yamak’a 259 TL para cezası verildi. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Ceylanlı Sokak No 19’da ikamet eden Şükriye Güler’e büyükbaş hayvan beslediği için 259 TL para cezası kesildi.

ZORLA BROŞÜR VERENLERE CEZA

Zabıta Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde ise İzmit Kemalpaşa Mahallesi İstiklal Caddesi No 4/A Kocaeli Taksi Durağı önünde bulunan Belediyeye ait otomatik bariyere zarar veren Mehmet Kahya’dan onarım bedeli olarak 3 Bin 280 TL para alınmasına karar verildi. Kadıköy Mahallesi Ilgaz Sokak Gürol Keleş’e ait Tarihi İzmit Börekçisi’ne gereğinden fazla yer işgal ettiği için 159 TL para cezası verildi. Tepecik Mahallesi İstiklal Caddesi’nde Erdal Şila’ya ait Queenzz Estetik merkezleri adlı iş yeri ve Ömerağa Mahallesi Bayram Ünsal’a ait Blue White Güzellik Hiz. Tic. Ltd. Şti.’ye kadınların önüne çıkıp zorla broşür vermeye çalıştıkları için faaliyetin tekrar halinde men cezası verileceği kararı çıktı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑