Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
  • R. Tayyip Erdoğan
  • Muharrem İnce
  • Meral Akşener
  • Temel Karamollaoğlu
  • Selahattin Demirtaş
  • Doğu Perinçek
  • Kararsızım

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Yerel iktidar asıl işine dönsün’

Saadet Partisi Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Avukat Zafer Mutlu, Kocaeli Üniversitesi’nde yapılan, daha sonra iptal edilen öğrenci konseyi seçiminde siyasi partilerin ve yerel yönetimin tutumunu eleştirdi

9 Ocak 2017 Saat: 12:14
‘Yerel iktidar asıl işine dönsün’
‘Yerel iktidar asıl işine dönsün’

Zafer Mutlu yaptığı açıklamada yerel siyasilerin bir nevi gündem değiştirmek amacıyla Kocaeli’nin en büyük sorunlarını görmezden gelip üniversitede gençlerin konsey seçimiyle suni gündem oluşturmaya çalıştırdıklarını, bu konsey seçiminin onları ilgilendirmediğini, esas ilgilendiren konunun kent sorunları olduğuna değindi. Mutlu’nun yaptığı açıklama tam metniyle şöyle;

“Kocaeli halkının ihtiyaçları bitti, sorunları çözüldü mü ki iktidar ve muhalefetin yerel temsilcileri üniversite öğrencilerinin konsey seçimleriyle uğraşıyorlar. Gündem değiştirmek için öğrenci konseyi seçimini iptal ettirerek algı oluşturuyorlar.

‘KARA BİR LEKE SÜRÜLMÜŞTÜR’

Üniversite öğrencileri arasında hocalarının gözetiminde demokratik alışkanlıkların kazanılması için her yıl yapılan konsey seçimlerine bu sene yerel iktidar ve muhalefetin müdahalesi ile kara bir leke sürülmüştür. Üniversite öğrencileri arasında Heyecan, koşuşturma, tatlı yarış ve  adrenalini yüksek tartışmaların olduğu konsey seçimlerine bu yıla kadar siyasilerin müdahalesi olmaz; kazanan takdir edilir ve Öğrenciler arasında elbirliği yapılırdı. Üniversite için faydalı hayırlı çalışmalar planlanırdı.

‘BU İŞİN SONU KUTUPLAŞMADIR’

Fakat bugün maalesef görüyoruz ki İktidarda bulunan yerel siyaset ve muhalefet; Kocaeli’nin trafik, tramvay, elektrik hatları, yağmur yağdığında sel sorunları yanında eğitim kurumlarının teknolojik altyapısı, öğrencilerin ulaşım sorunları ve mezun öğrencilerin istihdamı gibi önemli birçok sorun için görüşmeler yapması gerekirken bunları görmezden gelerek suni gündem oluşturmak için öğrenci konseyi seçimini iptal ettirip algı değiştirmektedirler. Kaybedince kaos oluştur, sonra iyi adam rolünü al, kendi adamını seçtir. Bu siyasetin sonu ayrışımdır, kutuplaşmadır ve hüsrandır.

‘İNOVASYON FUARI’NDA KOÜ YER ALMADI’

Sayın il başkanları, cumhurbaşkanının katılıp övgüler yağdırdığı "İnovasyon haftası 2016 fuarında" Kocaeli Üniversitesi'nin yer almaması "Konsey Seçimi" kadar ilginizi çekmedi mi?  Bilgi ve teknoloji projesi üretmeyen üniversite için üçlü toplantı düzenlediniz mi? Öğrencilerin üniversite ulaşımda özellikle Merkezi sınavlarda ulaşım probleminin çözümü için ne tür müdahaleler yaptınız?

‘ASIL MESELELER İÇİN BİRARAYA GELELİM’

Biz Saadet Partisi olarak her kurumun kendi yaşam alanında başarılı olması için gayret, azimle ve sabırla çalışmasından yanayız. Siyasetin, sorunların çözümünü yeniden büyük Türkiye ideali için üstün gayret göstermesi ile çözeceğine inanıyoruz. Üniversiteler de toplumun ihtiyacı olan bilgi ve teknolojiyi geliştirerek sektörün imkânına sunmalıdır diyoruz.  Eğitim kurumlarının, güzel vatanımızın gelişmiş ülkelerin sömürüsünden kurtarmak, taklitçi ve nakliyeci bilgi taşımacılığı yerine hızlı ve yaygın bilgiyi üretip dünyaya pazarlayan kurumlar olmasına gayret etmek asıl meselemizdir. Üniversite konsey seçimleri için değil asıl meselelerimiz için bir araya gelip çözümler üretmeliyiz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑