Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
  • R. Tayyip Erdoğan
  • Muharrem İnce
  • Meral Akşener
  • Temel Karamollaoğlu
  • Selahattin Demirtaş
  • Doğu Perinçek
  • Kararsızım

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Bakan Özlü: Zeytin sahaları yatırıma açılmayacak

Özlü,"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile istişare edeceğiz ve ortak bir karar vereceğiz. İlla böyle olsun diye ısrarcı olmayacağım. Çünkü spekülasyona doğru gidiyor. Çıkarabiliriz o maddeyi, sorun değil" dedi

25 Mayıs 2017 Saat: 17:14
Bakan Özlü: Zeytin sahaları yatırıma açılmayacak
Bakan Özlü: Zeytin sahaları yatırıma açılmayacak

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay başkanlığında toplandı. Komisyon, Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını, tali komisyon olarak görüştü. Toplantıda söz alan milletvekilleri tasarıya ilişkin görüşlerini dile getirirken, muhalefet milletvekilleri, tasarının; "kamu yararı kararı alınan yatırımlar için zeytinlik sahalarında yatırım yapılmasına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca izin verilmesi" maddesine yoğun eleştiri getirdi. Milletvekillerinin eleştirilerine yanıt veren Bakan Özlü, yüksek katma değerli ürünlerin yüksek teknolojili ürünler olduğunu belirterek, "Bu nedenle yüksek teknoloji üretmek durumundayız. Bunu nasıl yaparsınız, ya teknolojiyi transfer edersiniz ya da siz yaparsınız ama transferi de bir yere kadar yaparsınız. Biz teknoloji üretmek istiyoruz." ifadesini kullandı.

Tasarıyı hazırlarken sanayicilerle görüştüklerini, onların taleplerini aldıklarını aktaran Özlü, ilgili bakanlıklarla da görüştükten sonra tasarıyı Meclis'e sevk ettiklerini bildirdi. Faruk Özlü, "öğretim üyelerinin emeklilik yaşının 75'e çıkarılması" ile ilgili eleştirilere yanıt verirken, "Yaş artırımı, sadece öncelikli alanlarda, yıllık süre uzatımı ile olacak. Sadece belli ve ihtiyaç olan alanlarda olacak, otomatik uzatma olmayacak." dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑