Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
  • R. Tayyip Erdoğan
  • Muharrem İnce
  • Meral Akşener
  • Temel Karamollaoğlu
  • Selahattin Demirtaş
  • Doğu Perinçek
  • Kararsızım

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ekonomi

Son dakika... Vakıfbank'ta Genel Müdür değişti!

VakıfBank Genel Müdürlüğü görevine, K.K.T.C. Merkez Bankası Başkanı ve VakıfBankın eski Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Emin Özcan atandı.

16 Haziran 2017 Saat: 17:41
Son dakika... Vakıfbank'ta Genel Müdür değişti!
Son dakika... Vakıfbank'ta Genel Müdür değişti!

Vakıfbank'ta Mart 2013'ten bu yana Genel Müdürlük görevi yapan Halil Aydoğan'dan boşalan Genel Müdürlük görevine, K.K.T.C. Merkez Bankası Başkanı ve Vakıfbank'ta dört yıl süreyle Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapan Mehmet Emin Özcan atandı.
Ramazan Gündüzden boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığına ise, 2009'dan bu yana bankanın Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten İsmail Alptekin seçildi.
Genel Kurul Toplantısında konuşan yeni Genel Müdür Mehmet Emin Özcan, kökleri yüzlerce yıl öncesine uzanan vakıflardan aldıkları güçle vakıf varlıklarını ülke ekonomisine etkin bir şekilde kazandırarak kalkınma ve toplumsal fayda sağlama yolunda bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, bankanın 2016 yılsonu bilançosu rakamlarını paylaştı.
2016 yılında nakdi kredilerini yıllık bazda sektör ortalamasının üzerinde, yüzde 19.2 artışla 147 milyar TL seviyesine yükselttiklerini ifade eden Özcan, Nakdi ve gayri nakdi kredilerimizi ise yüzde 20 oranında artırarak 187 milyar TLye yükselttik. Aktif büyüklüğümüzü, sermaye yeterliliği rasyosu kısıtımıza rağmen, bir önceki yıla göre yüzde 16 oranında artırarak 213 milyar TLye çıkardık. Ülkemizin ekonomik kalkınmasında önemli rol oynayan yatırımlara 2016 yılında da finansman desteği sağlamaya devam ettik. Nakdi ve gayri nakdi proje kredilerimizi 2016 yılsonu itibarıyla 32.4 milyar TLye yükselttik ve proje kredileri nakdi plasmanı bir önceki yıla göre yüzde 10.2 oranında artış gösterdi dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑