Güncel

MÜSİAD perakendenin geleceğini konuşacak

MÜSİAD Şube Başkanı Celal Ayvaz, Türkiye‘de AVM’lerin markalaşmaya etkisi ve perakendenin geleceği konulu toplantının duyurusunu yaptı

7 Aralık 2017 Saat: 15:30
MÜSİAD perakendenin geleceğini konuşacak
MÜSİAD perakendenin geleceğini konuşacak

Kerim ÇELİK - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD ) her yıl düzenlemeyi amaçladığı istişare toplantılarının tanıtımını MÜSİAD Şube Binası’nda gerçekleştirdi. İlimizde gerçekleştirilecek istişare toplantılarının ikincisi Cuma günü üye toplantısıyla başlayacak ve Cumartesi günü konuşmacıların sunumları ile sona erecek. MÜSİAD Kocaeli Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan panelin bu yılki toplantı konusu ise Türkiye‘de AVM‘lerin markalaşmaya etkisi ve perakendenin geleceği olacak. MÜSİAD Kocaeli Şube Binasında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Şube Başkanı Başkanı Celal Ayvaz, “Bu programların bir yenisini Cuma günü (bugün) 19.00’da üye firmalarımızla Ramada Plaza Otelde gerçekleştireceğiz. Ardından Cumartesi günü (yarın) saat 9.30'da başlayacak bir dizi programla devam edecek. Kısa adı TUİT olan Türkiye İstişare Toplantıları her sektörde birer ilde gerçekleştirilmektedir. Bizde Kocaeli olarak Perakende Sektör Kurulunda faaliyet gösteren tüm Türkiye geneli üyelerimizin katılabileceği bu programa ev sahipliği yapacağız” dedi.
‘AVM’LERİN MARKALAŞMAYA ETKİSİ’
Sözlerini sürdüren Ayvaz, “Programımızın içeriğinden bahsetmek gerekirse, bugün Perakende Sektöründe faaliyet gösteren hemen her firma markalaşma amacıyla yola çıkmakta ve marka değeri artan firmalar bildiğiniz üzere AVM’lerde şubeleşmeyi hedeflemektedir. Bu konu ile ilgili olarak AVM’lerin markalaşmaya etkisini Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz toplantıda ele alacağız. Perakende Sektörünün geleceği ile markalaşma doğrudan ilişkili, markalaşan firmalar bu sektörde daha çabuk öne çıkmakta ve sektörün önde firmaları olarak ticari hayatta yerlerini almaktadırlar” ifadelerini kullandı.
‘KÜÇÜK BİR COĞRAFYADA 7 AVM VAR’
MÜSİAD Şube Başkanı Celal Ayvaz sözlerini, “AVM’lerin markalaşmaya getirileri tartışılamaz fakat bir de markalaşamayan küçük esnaf açısından götürüleri de var. İlimizi örnek alarak çok küçük bir coğrafya içerisinde 7 AVM bulunuyor. Bu 7 AVM ilimiz firmalarına markalaşma konusunda neler katıyor, küçük esnafımızın ticaretine ne derece olumsuz etki ediyor gibi konulara da bu programımızda cevap arayacağız” diyerek sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑