ORHAN BALCI
ORHAN BALCI

KYÖD kentimize değer katmaya devam ediyor

7 Aralık 2017 Saat: 16:35

Kentimizde yer alan sivil toplum örgütleri arasındaki derneklerin, odaların, sendikaların, meslek kuruluşlarının etkinliklerini yaptığı alanları bulunuyor.

Bunlar arasında Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği kente kattığı değer açısından ve sosyal tesisiyle önemli bir yer teşkil ediyor.

KYÖD’de görev yapan başkanıyla, yönetim kurulu üyeleriyle, çalışanlarıyla gerek üyelerine yönelik gerekse kent insanına yönelik hizmet üretiyor.

Kentin yapısını ve geleceğine yönelik bilimsel raporlarla yaptığı çalışmaların yanı sıra sosyal tesisiyle İzmit’in gece yaşantısına farklı bir bakış açısı getiriyor.

İzmit merkezde yer alan sosyal tesis kent insanına açık olarak hizmet üretirken yemekleriyle, hizmetiyle, sahne alan sanatçılarıyla, güvenli bir ortamda oluşan pozitif sinerciyle kentin önemli bir açığını kapatıyor.

Geçtiğimiz hafta “Eski Dostlar Grubu”nun 364. toplantısını Cemil Çetin  KYÖD’nin sosyal tesislerinde yaptı.

Özenle hazırlanmış “U” masadaki buluşmamızda farklı bir gece yaşadık.

Yemekleriyle servisiyle sahnedeki sanatçısıyla eğlenerek 2017 yılını uğurladık.

Mekanda sadece biz yoktuk 12 kişiden oluşan sadece kadınların yer aldığı öğretmen grubu, gençlerin oluşturduğu bir başka grup,  Tayfun Başavcı ve eşinin misafirleri, İYİ parti İl başkanı Serdar Kaman gecenin belirli bölümünü KYÖD’de geçirenler arasında yer alanlardı.

Cemil Çetin’in güzel sesiyle söylediği Türk Sanat Müziği, şarkılarıyla başlayan gece, tesisin kadife sesli sanatçısı “Yaşar”ın şarkıları ve şovuyla adeta tavan yaptı.

Tesisle olan tüm misafirlerin ayağa kalkarak hep birlikte söylediği “İzmir Marşı”ndaki coşkuyu burada anlatmaya kelimeler bulamıyorum.

Hani derler ya “Anlatılmaz yaşanır” bu iki kelimeyle tam anlamıyla örtüşen bir tabloyu yaşadık.

Bu tablo sonrasında ilimizde İl Jandarma Komutanı olarak görev yapan emekli olup ilimizden ayrılmayan Rahmi Tüfekçi’nin mikrofonu eline alıp bir şeyler söylemek istemesi ve duygulanıp kelimelerin boğazına düğümlendiği fotoğraf ise “Mustafa Kemal Atatürk”ün  Türkiye Cumhuriyeti’nin  ilk  ve tek lideri, başkomutanı olduğu gerçeğini çok net bir şekilde bir kez daha ortaya koydu.

Herkesin gönlünce eğlendiği,

Türk Sanat Müziği şarkılarının seslendirildiği,

Ülkemizin çeşitli yörelerinden türkülerin söylendiği,

Halayların çekildiği, 

Çiftetellilerin oynadığı,

Horonların sergilendiği,

Tesisin mutfak şefinin söylediği Urfa yöresi türküleriyle,

KYÖD Tesisleri’nde sıra dışı bir gece yaşamanın mutluluğuyla evimin yolunu tuttum.

Böylesi önemli bir işlevi yerine getiren KYÖD’nin Başkanı Mehmet Toker’i, önemli destek sağlayan eşi Nesrin Toker’i yönetim kurulu üyelerini, görev yapan personelini yürekten kutluyorum.

İyi ki varsınız diyorum…

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
Cenk Cemil 07.12.2017 20:05
Bu ülkede ne zamandan beri Halaylar çekilerek, horonlar sergilenerek ve çiftetelliler oynanarak bir yere değer katılıyor çok merak ettik sayın yazar ? Galiba bir sürç-ü lisanınız oldu diye düşünüyoruz !
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑