Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

İşçiler bankamatik için eylem yaptı

DİSKe bağlı Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası Kocaeli Bölge temsilciliği Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine eylem yaptı. Eylemin gerekçesi ise hastanede ve ilçede maaşlarını çekebilecek bir ba

15 Mart 2011 Saat: 12:11


DİSK'e bağlı Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası Kocaeli Bölge temsilciliği Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne eylem yaptı. Eylemin gerekçesi ise hastanede ve ilçede maaşlarını çekebilecek bir bankamatiğin olmamasıydı.

'MAAŞ İÇİN İZMİT'E GİDİYORUZ'
Çalışanlar, maaşlarını çektikleri Finansbank'ın ATM'sinin hastanede ve ilçede olmadığını belirterek, mağdur olduklarını söyledi. Çalışanlar, "Maaşlarımızı çekmek için İzmit merkeze gidiyoruz ya da buradaki ATM'lerden çekiyoruz. Ancak farklı bankaların ATM'lerinden para çekince maaşlarımızdan kesinti oluyor" dedi.

'DUYUN SESİMİZİ'
Sendika adına Bölge Temsilcisi Talat Tunç bir basın açıklaması yaptı. Tunç, şunları söyledi; "Hastane yönetimini uyarıyoruz. Bu banka ile anlaşsınlar, ya hastane içine bir ATM konulsun ya da burada ATM'si olan bir bankaya maaşlar yatırılsın. Taşeron sağlık işçileri bu haksız uygulamaya bir son verilmesini istiyor. Bu sesimizi hastane yönetimi duysun. Bu örgütlü işçinin sesidir." Grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı. Öte yandan hastanede görev yapan özel güvenlik personelinin eylemcileri cep telefonuyla görüntülediği gözlendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑