Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İshakçılar tarımın merkezi olacak

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 41 seçim vaadi arasında yer alan ve özel önem verdiği tarımsal kalkınma projesinde yeni bir adım daha atıldı

22 Eylül 2019 Saat: 14:59
İshakçılar tarımın merkezi olacak
İshakçılar tarımın merkezi olacak

Derince’de tarımsal kalkınmaya destek projesi kapsamında aspir ekimi ve yağ üretim tesisi kurulmasıyla ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Aygün’ün 41 seçim vaadi arasında yer alan aspir ekimi ve aspir yağı üretim tesisi ile ilgili ilk olarak mayıs ayı içerisinde bölgede geniş katılımlı bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmişti. Bu toplantının ardından Başkan Aygün öncülüğünde muhtarlar ve çiftçilerden oluşan bir heyet Konya’ya giderek burada Aspir Yağ Fabrikası ve tarlalarda incelemelerde bulunmuştu.
‘ÖRNEK OLACAĞIZ’
Tarımsal kalkınmaya yönelik proje ile ilgili üçüncü adım kapsamında buluşmanın merkezi bu kez İshakçılar oldu. Selçuk Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Fikret Akınerdem'in muhtarlar ve çiftçilerle olan buluşmasında aspir yetiştirilmesi ve ekim alanı hazırlığı ile ilgili çok önemli konular gündeme geldi. Aynı zamanda Türkiye Aspir Derneği Başkanı olan Akınerdem, “Ayakta kalmanın yolu rekabet gücünü arttırmaktır. Burada gerçekleştireceğimiz modelle örnek olacağız. Ben çiftçilerimizin bu projeyi hayata geçirmeleri noktasında her zaman yanlarında olacağım” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑