Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İşitme engelli çocuklardan Akçaray'a ziyaret

UlaşımPark, gerçekleştirdiği sosyal etkinlikle işitme engelli öğrencileri ağırladı. Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Figen Büyükakın da katıldı

25 Şubat 2020 Saat: 12:41
Tahir Büyükakın
İşitme engelli çocuklardan Akçaray'a ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş., Gazanfer Bilge İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencileri Akçaray’da misafir etti. UlaşımPark tarafından gerçekleştirilen etkinliğin en dikkat çeken noktası da bazı çocukların ilk defa tramvaya binmeleri oldu. İşitme engelli öğrencilerin katılım sağladığı etkinlikte Fevziye durağından tramvaya binen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın çocuklara sürpriz yaptı. İşaret diliyle işitme engelli çocuklarla iletişime geçen Büyükakın, çocuklarla keyifli dakikalar geçirdi.
EĞLENCELİ DAKİKALAR
Karamürsel Gazanfer İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören 30 öğrenci, Akçaray tramvay gezisine katılım sağladı. Gezi kapsamında okuldan alınan öğrenciler UlaşımPark Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Tramvaya binen çocuklar son istasyon olan Plajyolu’na kadar giderek tekrar Otogar istasyonuna geri geldi. Tercümanların da eşlik ettiği gezide çocuklar hem Kocaeli turu attı hem de tramvay içerisinde eğlenceli dakikalar geçirdi. Tercümanlar tarafından çocuklara şehrin tanıtımı yapılarak çocukların bilgilenmeleri sağlandı.
BÜYÜKAKIN’DA KATILDI
İşitme engelli öğrencilerin katılım sağladığı etkinlikte Fevziye durağından tramvaya binen Doç. Dr. Figen Büyükakın çocuklara sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. Figen Büyükakın, tramvaya bindiği andan itibaren çocuklarla teker teker selamlaştı. İşaret diliyle de işitme engelli çocuklarla iletişime geçen Büyükakın, çocuklarla keyifli dakikalar geçirdi. Ayrıca Büyükakın, katılım sağlayan öğretmenlerden de okul ve çocukların eğitimleri hakkında bilgiler aldı.
İLK DEFA TRAMVAY’A BİNDİLER
UlaşımPark tarafından gerçekleştirilen etkinliğin en dikkat çeken noktası bazı çocukların ilk defa tramvaya binmesi olurken çocukların heyecanı görülmeye değerdi. Gezi kapsamında öğretmenlerine yaşadıkları heyecanı, mutluluğu ve memnuniyetlerini hissettiren çocuklar, öğretmenlerini de fazlasıyla memnun etti. Son durağa gelen öğrenciler tramvayı öylesine sevdi ki tramvaydan inmek istemedi. Gerçekleşen etkinlik kapsamında öğretmenler de yetkilere böylesine anlamlı bir gezi gerçekleştirdikleri için teşekkür etti. Etkinlik UlaşımPark’ta çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İşitme engelli çocuklardan AKÇARAY’A ZİYARET

UlaşımPark, gerçekleştirdiği sosyal etkinlikle işitme engelli öğrencileri ağırladı.

İşitme engelli çocuklardan AKÇARAY’A ZİYARET

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Figen Büyükakın, çocuklarla bir araya geldi.

İşitme engelli çocuklardan AKÇARAY’A ZİYARET

Figen Büyükakın, çocuklarla işaret diliyle iletişime geçti.

İşitme engelli çocuklardan AKÇARAY’A ZİYARET

Büyükşehir Belediyesi, Gazanfer Bilge İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencileri misafir etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑