Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

A MİLLİ TAKIMIMIZ SAAT GİBİ

26 Mart 2019 Saat: 12:52

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde, Arnavutluk'tan sonra Moldova engelini de, 4 gol ile aşarak fikstürün ilk bölümünü 6 puanla kapatan, A Milli Futbol Takımımız ve değerli hocamız Şenol Güneş haklı olarak dikkatleri de üzerlerine  çekiyorlardı.

Arnavutluk takımı karşısında taktik olarak, tam bir deplasman takımı hüviyetiyle çıkan millilerimiz, hücum zenginliği olmayan bu maçı 2-0 kazanma başarısını gösterirken, bizleri de skor olarak mutlu ediyordu.

Tam üç gün sonra, Eskişehir'de muhteşem taraftar topluluğu önünde coşan Milli Takımımız 4-0 galibiyete ulaşırken tıkır tıkır çalışan el yapımı kıymetli bir saat görüntüsü veriyordu.

Bu görüntü öyle kilo ile satılan; Çin işi, Japon işi dandik saat değil, el emeği, göz nuru, bilgi beceri ve tabi ki tecrübe isteyen, ustasının elinden çıkmış tıkır tıkır işleyen evladiyelik el yapımı çok değerli bir saat.  

Evet sevgili okurlarım kim ne derse desin, değerli Şenol Güneş Hoca'da tam el yapımı saat ustası gibi gösterdi kendini.  

Senelerin verdiği tecrübesi ile daha önce imal ettiği saatlerin kıymetini ve değerini bilenler tarafından itibar gören, şatafattan kaçan, sade görünümlü, uzun ömürlü, kendi gibi şahsiyetli saatler üreten tam bir usta.

Bu öyle bir usta ki; Tıkır tıkır işleyen, piyasa da itibar görmesi gereken, kaliteli saatlerin elindeki malzeme ile nasıl olması gerektiğini, kendini mesleğine adamışlığı ile çok iyi bilen bir usta.

İlk önce elinin altında bulunan malzemeleri çok iyi biliyor ve tanıyor.

Güzel ve kıymetli bir el yapımı saatin olabilmesi için, kaliteli malzemeden olması gerektiğini inandığından, stoktaki mevcut malzemenin  en iyisini büyük bir özenle seçtiği gibi, bu malzemelerin birbirleriyle  çok iyi uyum sağlayabilecek nitelikte olabilmelerine ayrı bir özen gösteriyor.

İşin sonuna geldiği zaman da ısmarlama mal ürettiği için, müşterisinin zevk ve isteğine göre dizayn edip ayar vermesini çok iyi bilen değerli bir hoca.

Sonuç ortada; Ne zaman bu tür ustalara destek verip, arkalarında durduysak başarıların yakaladığını görürüz.

Evet sevgili okurlarım, zamanımızda bu tür kıymetli saat ustalarının sayısı bir elin parmakları kadar az, çok zor şartlar altında yetişen bu ustaların zaman içinde  değerini bilelim, onları mesleklerine küstürmeyelim.

Tabii ki çok seslilikte; Dur bakalım daha ne ki, dün bir, bu gün iki, diyen bir kesim de çıkacaktır.

Hatta daha ileri gidip Eskişehir'in akşamının ayazından korunmak için taktığı atkı için bile; şekliydi, rengiydi, biçimiydi gibi fasa fiso konuları kendine meslek edinmiş kavgacı ve münafık kişilerin bulunması da tabii dir.

Çünkü onlar kazanç yollarını kavgacı kimlikleriyle saygın kişilere haklı haksız saldırarak çıkartmaya çalışan bir kesim olarak görüp fazla üzerinde durulmaması gerektiğine inanlardanım.

Bu gün esas olan;

''Yapılanlara bakıp önümüzdeki günler yapılacakların teminatı''

Olduğuna inan biri olarak,  başarıların devamını temenni ederim.

Sevgilerimle.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT29 Mayıs 2020 Saat: 09:28
YASAKLI BAYRAM23 Mayıs 2020 Saat: 10:33
İKİNCİ PAZAR21 Mayıs 2020 Saat: 11:16
IŞIK GÖRÜNDÜ MÜ?18 Mayıs 2020 Saat: 12:09
NERDE KALMIŞTIK15 Mayıs 2020 Saat: 09:19
Tüm Yazıları
Yukarı ↑