SAS GRUP (Sağ blok)
Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

Anlatılmaz, yaşanır

23 Temmuz 2018 Saat: 12:07

Anlatılmaz, yaşanır
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından bu yıl 30. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, bu pazar günü İstanbul Boğazı'nda yapıldı.
İstanbul'u bilenler iyi bilir Anadolu Yakası'nda yoğurdu ile ünlü ilçesi Kanlıca İskelesi'nden başlayan ve Avrupa Yakası'nda, eskiden kömür depolarının bulunduğu şimdiki Cemil Topuzlu Parkı önünde son bulan yaklaşık 6,5 kilometrelik yarışa, 55 farklı ülkeden 1200 yabancının,toplam da 2 bin 420 yüzücü katılırken,yeni birrekor da kırılıyordu.
Türkiye ve İstanbul'un tanıtımına büyük katkıda bulunan yarışta, ayaklarına bağlanan çipler sayesinde otomatik olarak dereceleri belirlenen yüzücüler, dünyanın en iyi açık su yüzme organizasyonu olarak gösterilen etkinliğe katılmaktan son derece memnun ve mutluydular.
Evet değerli okurlarım bu mutluluğu bizzat yaşayanlardan ve yarışa katılan sporculardan biri olarak, organizasyonun muhteşemliğinden veİstanbul'un o ölümsüz güzelliklerinden hangisi anlatmaya kalksam diyorum ama kelimelerin de yetersiz kalacağı kanaatindeyim.
Gene de değinmeden edemeyeceğim sevgili okurlarım ;
Sporcuların kayıt döneminden, seçmelere kadar, Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı'ndatoplanıp bilgilendirilmelerine, malzemelerin dağıtım disiplinine, güler yüze, her soruya alınan olumlu yanıtlara, tuvaletlerinden, soyunma odalarına, duşlardan, terliklere, havlulardan, içeceklere kadar.
Bitmedi en önemlisi 2400 sporcunun can ve mal güvenliğinin sağlanması için yapılan çalışmalar ve organizasyon bütünlüğü,
İşte sevgili okurlarım boşuna dünyanın en iyi açık su yüzme organizasyonu olarak gösterilmiyor.
Tabii ki yalnız o organizasyon mükemmelliğinin yanı sıra İstanbul'un eşsiz güzellikleri yüzerken bile kendini gösteriyor, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün ortasının hedef alınarak başlayan mücadele köprünün denize düşen gölgesinin verdiği serinlikte nefes alınmasıyla devam ediyor.
Ta ki Rumeli ve Anadolu Hisar'larını tam ortalarken o şaheser görüntülerin insanlara verdiği azim ve güç ile Bebek koyunu geçip, Kuleli ile Arnavutköy Çakar Fenerinin ardından, Galatasaray Adası'nın hizasına gelindiğinde yarışın en kritik dönemi başlıyor.
İstanbul'un muhteşem güzelliklerine kapılıp yüzmeye devam edersen, yandı gülüm keten helva bir daha geri dönmek bence imkansız, 16 Temmuz Şehitler köprüsü altında güvenliği sağlayan botlar seni serin sulardan alırlar.
Evet değerli okurlarım bu güzelliklerin yanı sıra bu sene yarışlar havanın lodos olması nedeniyle bayağı zordu, yer tayini için kafanı biraz kaldırdın mı? Lodosun kabarttığı dalganın şamar gibi suratına inmesi kaçınılmazdı. Aynı zamanda lodos ters bir akıntı yarattığından kanal akış hızının da azalmasına neden oluyordu.
Ama tüm sporcuların azimleri ve gayretleri bu tür zorlukların üstesinden gelebilecek güçteydi.
Sevgili okurlarım bu başarılı organizasyonun içimizdeki kötümserlere, bilhassa kendilerini bilmez bazı zavallı Avrupa Ülkelerine de önemli bir mesaj olacağının kanaatindeyim. Zira bu güzel ülkemizin güzel insanları, kurum ve kuruluşlarıyla, her türlü sportif faaliyetleri organize edebileceği güçte ve büyüklükte olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş olduğunu görmekten ve yaşamaktan gurur duyduğumuzu belirtir, emeği geçen herkesi can-ı gönülden kutlar, tekrarlarını nasip ederim.
Sevgilerimle.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

GURUR, KİN VE NEFRET12 Eylül 2019 Saat: 17:27
ÜZÜLMEYİN SULTANLAR9 Eylül 2019 Saat: 13:53
GURURUMUZ 12 DEV ADAM4 Eylül 2019 Saat: 14:04
FİLENİN SULTANLARI28 Ağustos 2019 Saat: 09:27
CEMİL USTA SEZONU22 Ağustos 2019 Saat: 13:53
Tüm Yazıları
Yukarı ↑