Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

Bayramlar ve ziyaretler

20 Ağustos 2018 Saat: 11:48

Her zaman söylerler, bayramlar, birliktir, beraberliktir, sevgidir, yardımlaşmadır, yakınlaşmadır ve de en önemlisi berekettir.

Evet değerli okurlarım, 33 senede bir yaz dönemine rastlayan kurban bayramının, hala hazırda yaz aylarına denk gelmesi, 80 milyonluk Türk halkının üçte biri olan 30 milyon kişinin yer değiştirmesine, yani turizm faaliyetlerine neden olduğunu bilmek gerçekten insanı heyecanlandırıyor.

Bizleri heyecanlandıran bu olay aslında çok büyük bir önem arz etmektedir.

Düşünün bir kere, 30 milyon kişi dedik geçtik, öyle geçilecek gibi değil, ifade ettiğimiz bu rakam birçok Avrupa ülkesi nüfusunun iki ve de üç katı üstünde, seyahat edebilen hali vakti yerinde, eli ayağı tutan, sağlıklı bir insan topluluğu.

İşte bu güzelliklerin tümünü ülke olarak yaşadığımızı görünce mutlu oluyor ve de bayram yapıyor insan.

Şimdi Bayram tatiline çıkan güzel vatandaşlarımızın yelpazesini şöyle bir salladığımız da, o kadar güzel bir tablo çıkıyor ki, değinmeden geçemiyor insan;

Bayramla seyranla alakası olmayan, yeter ki tatil olsun; Kendimizi moda yerlere atalım, yiyelim, içelim, deniz, kum, güneş, gerisi boş diyerek, yollara revan olanlar.

Kimisi çalıştıkları iş yerlerindeki yıllık izinlerini alarak ailesi ile birlikte bütçelerine uygun kredi kartları ile taksitle ödeyebilecekleri yerleri tercih edip yollara çıkanlar.

kimisi fırsat bu fırsattır bir daha böyle uzun bir tatil bulamam köyüme gider, kurbanımı orada daha hesaplı ve huzurlu keser, atalarımın mezarlarını ziyaret edip, büyüklerin ellerini öpmek ve  hayır dualarını almak için yollara düşenler.

Ama değerli okurlarım bir kesim var ki bilhassa her kurban bayramı senelik izinlerini,  bu döneme denk getirip binlerce kilometre yol kat edip ülkelerine dönen gurbetçi kardeşlerimiz.

Bu fedakar ve cefakar insanlar ayrı bir grup.

Bunların tek arzusu hasret giderme, büyüklerinin dualarını alma, eş, dost, akraba ile kucaklaşmak, hasretini çektiği köyünün gübre kokusunu teneffüsedip, deresinden akan berrak sularında karpuz soğutup, sevdikleri ile birlikte kekik kokan kurban etinden kavurma yiyerek, bir nebze olsun memleket hasretlerini gidermek için yola koyulanlar.Yolları açık olsun.

Evet değerli okurlarım, bu günlerde en önemli konu, Yollara revan olan sevgili vatandaşlarımızın, ağız tadı ile çıktıkları yolculuklarının kazasız, belasız geçmeleri, ağız tatları ve sevgi dolu, mutluluklar içinde yuvalarına dönmelerini temenni eder, tüm ulusunKurban Bayramlarını sevdikleriyle beraber, sağlıklı ve huzur içinde geçirmelerini dilerim.

Sevgilerimle,

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

GURUR, KİN VE NEFRET12 Eylül 2019 Saat: 17:27
ÜZÜLMEYİN SULTANLAR9 Eylül 2019 Saat: 13:53
GURURUMUZ 12 DEV ADAM4 Eylül 2019 Saat: 14:04
FİLENİN SULTANLARI28 Ağustos 2019 Saat: 09:27
CEMİL USTA SEZONU22 Ağustos 2019 Saat: 13:53
Tüm Yazıları
Yukarı ↑