Babalar gününde eşini toprağa verdi
Haftalık uyuşturucu raporu açıklandı
AK Parti'de yönetim açıklanıyor
Genç kız intihara kalkıştı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

BURUK YILDÖNÜMÜ

19 Ocak 2019 Saat: 16:54

Kişiler vardır yaşamları boyunca; Adaletli olurlar, paylaşımcı olurlar, kötü gün dostu olurlar, her zaman ailesine, akrabalarına, dost ve yakınlarına kol kanat olurlar.

İşte bu tarif etmeğe çalıştığım hayırlı insan rahmetli Nurettin Sağsöz'dür.

Kendisini tanımaktan duyduğum haz ile kurucusu olduğu Çağdaş Medya Gurubu'nun 13. Yıldönümünü ailesi ve emektarlarıyla birlikte büyük bir gurur ile kutladık.

Evet değerli okurlarım, rahmetli için ünlü veya paralı olmak önemli değildi, esas olan hayırlı bir insan, müteşebbis, üretici, sözü doğru adam gibi adam olmaktı.

Çünkü paranın, pulun, şöhretin, dünyevi şeyler olduğunu gayet iyi bilirdi, yalnız baki olanın, hayırlarla anılmak, adını ve eserlerine yönetebilecek aileye sahip olma bilinciydi.

Bu nedenle, gece gündüz demeden, çok çalışarak, kendi gibi düşünen konularında deneyimli ve tecrübeli kişilerle istişareler yapıp onları belirli yerlere getirerek tecrübe ve tavsiyeleriyle ve en önemlisi ailesinin de destekleriyle bu gün Çağdaş Medya Gurubu olarak anılan büyük eserini yaratmıştır.

Sevgili okurlarım, bir eser meydana getirebilirsiniz, hele bu binlerce kişiye seslenen, onlarca kişiye hitap eden büyük bir medya kuruluşu olduğu zaman eserin devamlılığını sağlayabilmek en önemli hususlardan biridir.

İşte bu beceriyi  başta Sağsöz ailesi ve ailenin bir ferdi gibi aile ile kaynaşmış senelerin deneyimli gazetecileri , Sadun Çetin, Nurettin Kolaylı ve Özkan Yılmaz gibi değerlerin katkılarıyla  markanın güvenirliliği ile eserin devamlılığı sağlanmıştır.

Ama başta Sağsöz ailesini bir arada tutan, oğlu Ali, kızı Sıla ile her zamanki hanım efendiliği ile Dilek Sağsöz hanım, eserin güvenilirliğini, devamlılığını sağlayacak bir şekilde; Çağdaş Medya Gurubu İmtiyaz Sahibi olarak oğlu Ali Sami Sağsöz'ü, kendini ve kızı Asya Sıla Sağsöz'ü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alıp eseri  bu günkü başarılı konuma taşımıştır.

Evet değerli okurlarım; Bu gün Çağdaş Medya Gurubu İmtiyaz Sahibi, Ali Sami Sağsöz'dür.

Henüz yirmili yaşlarını idrak etmekte olan Ali Sami Sağsöz öyle güzel yetiştirilmiş öyle deneyimler yaşamış ki, sanki rahmetli erken veda edeceğini bilirmiş gibi, on iki yaşında fotoğraf makinesini verip muhabirliğe göndermiş, on beş yaşında matbaanın yolunu tutmuş, elini taşın altına koyarak, yapılacak olan işlerin zorluklarını bizzat yaşatmış, aynı zamanda, ahlaklı, hürmetkar ve de en önemlisi fikre ve tecrübeye önem veren dinlemesini bilen biri olarak yetiştirerek geleceğin temellerini atmıştır.

Nurlar içinde yat değerli dostum, öyle güzel bir eser ve de öyle güzel bir aile bıraktın ki, gözün arkada kalmasın.

Kalmasın çünkü sağlam temeller üzerine kurulmuş olan ailen ve geçtiğimiz gün 13. yılını idrak ettiğimiz eserin Çağdaş Medya Gurup başarılar ile hayatlarına devam ettireceklerdir.

Sevgilerimle.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

FUTBOLUN ZAFER GECESİ11 Haziran 2019 Saat: 10:58
ANNEN EMİN ELLER DE9 Haziran 2019 Saat: 11:47
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN4 Haziran 2019 Saat: 14:30
ŞAMPİYON GALATASARAY20 Mayıs 2019 Saat: 15:16
FİNALDE İKİ İNGİLİZ10 Mayıs 2019 Saat: 14:00
Tüm Yazıları
Yukarı ↑