Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

FIFA 2014 DÜNYA KUPASI ve TÜRK HAKEMLERİ

FIFA, Brezilya’da Haziran ve Temmuz aylarında düzenlenecek 2014 Dünya Kupası’nda görev alacak 25 hakem üçlüsünü açıkladı.

23 Ocak 2014 Saat: 14:28

FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır, Dünya Kupası’nda görev alacak 25 hakem arasında yer alarak önemli bir başarıya imza attı. Cüneyt Çakır’ın yanı sıra 2014 FIFA Dünya Kupası’nda yardımcı hakemler Bahattin Duran ve Tarık Ongun görev alacaklar.

Jim Boyce başkanlığında yapılan FIFA Hakemler Kurulu’nun Zürih’teki toplantısında, bu büyük organizasyon için 43 farklı ülkeden 25 hakem üçlüsü ve ilave olarak 8 ikili hakem görevlendirildi.

Dört yılda bir düzenlenen FIFA Dünya Kupası’nda görev alacak 25 hakemden biri olmayı başaran Cüneyt Çakır, aynı zamanda 40 yıl aradan sonra FIFA Dünya Kupası’nda maç yönetecek ilk Türk hakemi olacak. Türk hakemlerden Doğan Babacan 1974 yılında Almanya’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’nda görev alma başarısı göstermiş ve tarihe geçmişti.

Evet sevgili okurlarım, biz Türk’ler tarihe imza atarken öyle kuru kuruya imza atmayız her halikarda standartların üzerine çıkar alışkanlıkları zorlarız;

İşte bundan tam 40 yıl önce Almanya’da düzenlenen 1974 Dünya Kupası’nda Türk hakem Doğan Babacan görev yapmıştı. Batı Almanya’da düzenlenen kupada 14 Haziran 1974 tarihinde Batı Almanya – Şili maçında orta hakem olarak görev yapan Babacan’ın Şili’li futbolcu Carlos Caszely’e 67. Dakilada gösterdiği kırmızı kart, dünya kupaları tarihinin ilk kırmızı kartı olarak tarihe geçiyordu.

Değerli okurlarım, FIFA’nın atamasıyla 2014 Dünya Kupası’na katılacak olan Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun hem UEFA Avrupa Şampiyonası hem de FIFA Dünya Kupasın’da görev alacak ilk Türk hakemleri olma, Bahattin Duran ve Tarık Ongun ise FIFA Dünya Kupası’nda görev alacak ilk yardımcı hakem olma gururunu yaşamaya hazırlanıyorlar.

Bizler de yoğun bir şekilde çalışarak bu turnuvaya hazırlanan çok değerli hakemlerimize başarı dileklerimizle, hakem şanslarının yanlarında olmasını temenni ederiz.

En derin Sevgilerimle,

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

MAZERET VE COŞKU26 Kasım 2019 Saat: 14:03
HELLO EURO 202015 Kasım 2019 Saat: 12:20
VASAT BİR DERBİ28 Ekim 2019 Saat: 12:56
FUTBOLDA SINIR ÖTESİ HAREKATLAR25 Ekim 2019 Saat: 12:43
Tüm Yazıları
Yukarı ↑