Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

FİKRET ORMAN’IN ZOR KARARI

29 Eylül 2019 Saat: 13:55

Sayın, Fikret Orman’ın, Beşiktaş Kulübü Başkanlık görevinden ayrılacağını  bildirdiği zaman hemen kaleme sarılıp, fikirlerimi köşeme yansıtmış ve çok sevgili okurlarımdan olumlu yanıtlar ve yorumlar almıştım.

Bu yazımda, karşı gruplardan, yapılan saygısız hakaretlerden, onur kırıcı söz ve tavırlardan, tribün guruplaşmaları ile organize hareketlerden bahsetmeden konuya Sayın Fikret Orman’ın; siyah beyaz boyalı, geniş çerceveli, güzel manzaralı penceresinden bakmaya çalışacağım.

Evet sevgili okurlarım, genellikle eski kuşakların dillerinden düşmeyen, Hicaz Makamında, Bestesi ve güftesi, Yusuf Nalkeser’e ait olan, genellikle rakipsiz büyük sanatkar Zeki Müren’in seslendirdiği, bir şarkı vardır hani;

‘’Gitmek mi zor? Kalmak mı zor? Gel o sabahı sen bana sor’’

Nakarat sözleri ile devam devam eden o muhteşem şarkı var ya işte, tam bu gün Sayın Fikret Orman’ın halet-i ruhiyesini yansıtmaktadır.

Gitmel mi zor, diyor bestekar şarkısında, şimdi biz de sevgili Başkana soralım,  gitmek mi zor, dediğimizde.

Fikret Orman’ın yerine geçtik ya , onun ağızı gibi konuşup duygularını dil getirmeye çalışırsak, ağzından dökülen kelimeler şunlar olacaktır;

Hemde pek zor.

Çalış çabala Beşiktaş’ı bu günlere getir, Beşiktaş tarihindeki bir çok ilkler imza at, imkansız gibi görünün stad olayını büyük emek ve gayretler göstererek yoktan var et, sonra gel ufak bir sedelemede aşırı tepkiler gör.

Hangi birinden başlıyayım;

Şahsıma yapılan hakaretlerden mi? En ağır asılsız iftiralardan mı? Enkaz bırakıp kaçtı gibi aşağlıyacı söz ve manşetlerden mi? Hattta ve hatta en ağırıma giden ailemiz kadar uzanan alçakca saldırılardan mı?

Gel de gitme.

Evet değerli okurlarım, şarkının nakaratı bitmedi;

Devamında kalmak mı zor ? diyor.

Bizde başkana soruyoruz;

Kalmak mı zor başkan dediğimizde;

Beşiktaş’tan ayrılmamam için araya bir çok hatırlı dostların girdiğini, gittiğim her yerde doğruluğuna inandığım göz yaşları ile karşılaştığını, bir çok yakın dostlarım olan gerçek Beşiktaşlıların; Bizler Beşiktaşımızı bu günlere getirdik bu günkü sıkıntıları da birlikte aşıp, Beşiktaşımızı laik oldukları güzel günlere taşımak bizlerin görevidir sözlerinin kulaklarında çınladığını.

Meydanı boş bulup Beşiktaş üzerinden stadü yapmak istiyenlere imkan vermemek gerektiğine inandığım için ve de, Beşiktaş camiası ne kadar kadirşinaz olduğuna, emeği geçen her kesin kıymetini bilip ve değerini anladıklar için.

Gel de kalma.

Evet sevgili okurlarım görüldüğü gibi zorun da zoru bir karar.

Onurlu, şahsiyetli ve mevki sahibi iş insanı olan Fikret Orman’ın, büyük bir öz veri ile, Beşiktaş’ı laik olduğu yerlere getirme mücadelesi vermiştir ancak misyonunu henüz tamamlamamıştır.

Bu bakımdan başladığı işi bitirme açısından bakıldığında, kulaklarını çatlak seslere kapatıp yapılacak olan Genel Kurula kadar görevinin başında, misyonunu tamamlaması gerektiğine inananlardanım.

Sonuçta, kendisi için olsun, Beşiktaş Kulübi için olsun, Beşiktaş camiası için olsun, tribünleri dolduran öz Beşiktaş taraftarları için olsun, en doğru, en hayırlı ve de en zor karar olan;

Gitmenin mi ?  yoksa . Kalmanın mı? Cevabını ;

Sevgili Başkan Fikret Orman verecektir.

Sevgilerimle,

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

FİLENİN SULTANLARI14 Ocak 2020 Saat: 12:28
HARİKASIN EFES11 Ocak 2020 Saat: 19:59
FUTBOLUN ÇELİŞKİLERİ26 Aralık 2019 Saat: 15:40
Tüm Yazıları
Yukarı ↑