Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

FİKRET ORMAN VE SOSYAL MEDYA

25 Eylül 2019 Saat: 17:46

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın istifa haberini duyunca, iktisatçı olduğumuz için hemen aklıma bir zamanlar İngiltere Kraliçe'sinin mali danışmanı olan Sir Thomas Gresham'ın adıyla anılan; Gresham Kanunu geldi.
Ne demiş Gresham;
''Kötü para iyi parayı piyasadan kovar''
Ne güzel de ifade etmiş.
Bu altı kelime aslında çok şeyler ifade eder ama gene de ilkokul çağındaki çocukların bile anlayacağı şekilde basit bir örnekle konuyu açmakta fayda vardır sanırım.
Hani çok nadir, özel kimselerin kullandığı para cüzdanları vardır ya, genellikle bu kişiler kağıt paralarını bu cüzdanlarına muntazam bir şekilde dizerler, alışverişlerinde harcama yapacağı zaman cüzdanını açar ve içinden kağıt paraları seçerler.
İşte bu seçimi yaparken her daim aynı kupürdeki paranın en eski olanını seçer ve yeni olanı cüzdanında kalır, böylelikle yeni paralar yastık altı ve cüzdanlarda, kalırken eski, yıpranmış paralarda çarşıya pazara, yani piyasaya çıkar, ortalıkta dolaşır.
Bu örneği insan faktörü için kullanacak olursak her konuda, iş yapan liyakat sahibi güzel insanlar piyasaya çıkıp kötüler ile mücadele etmez kendi saygın bir şekilde köşelerine çekilirler, meydan da vasıfsız kişi ve kişilere kalır.
işte bu vasıfsız kişiler piyasaya çıkmak için de maalesef, ne olduğu, ne istediği belirsiz kişilerden meydana gelmiş olan sosyal medya denilen canavarı kendilerine alet ederler ve onların oluşturduğu olumsuzlukları her daim dile getirerek, bulaşıcı bir mikrop gibi sürat ile yayılırlar.
Evet değerli okurlarım, son bir yıldan beri Beşiktaş camiasında yaşananlar bunlar.
Muhalif denilen azılı bir grup, hiç bir olumlu katkısı olmayan, bir avuç suda fırtınalar yaratarak gündeme gelmeye çalışan ufak bir grup, sosyal medya denilen canavarı silah olarak kullanan azınlıklar çetesi.
Oysa tesis olarak ve sportif faaliyetlerde Beşiktaş'a çok şeyler kazandırmış, Beşiktaş camiasında birçok ilklere imza atmış olan, Fikret Orman'ın tabiri caiz ise canını burnuna getirtip kendisinin;
''Ben bu mücadeleyi neden yapıyorum? Sorusunu sorma durumuna getirdiler.
İşte bu anda, kişisel bir beklentisi olmayan, Türk futbolu ve Beşiktaş için yapılabileceklerini bence başarılı bir şekilde yaptığına inanan bir kişi olarak, Fikret Orman'ın , şerefli bir şekilde mücadelesini sonlandırıp köşesine çekilmeyi tercih edip istifa etmesini, saygı ile karşılıyorum.
Aslında kendisine yapılanların bu camiada ilk değil, bir zamanlar dürüstlüğü, adaleti, yöneticiliği ile gönüllere taht kurmuş olan rahmetli Süleyman Seba'ya da aynı oyun oynanmış, tribünleri ''Ahmet Dursun, Seba gitsin'' temposu ile çalkalamışlar, onurlu insanın kalbini kırıp, buruk bir şekilde istifasını sağlamışlardı.
Evet değerli okurlarım, Beşiktaş'ın şanlı mazisi Şeref beyler, Baba Hakkı'lar, Süleyman Seba'lar gibi nice tarih yazmış isimlere dayanır, 116 yıllık mazisi ve kendisine gönül vermiş milyonların gözbebeği olan asırlık bir çınardır.
Bu ulu çınar yaşanan çekişmeleri ve olumsuzlukları hak etmemiştir.
Ama kader utansın.
Seneler sonra yukarıda şanlı Beşiktaş'ın tarihine imza atanlar arasında, bir de Fikret Orman ismini de yazılacağına inancım sonsuzdur..
En zor durumda bile kendi içinden renklere gönül vermiş, Beşiktaş'ı layık olduğu yerlere taşıyacak Başkan ve yönetimi çıkartmış olan renklere gönül veren öz Beşiktaş taraftarlarının en kısa zaman içinde kendisine layık olan Başkan ve Yönetim Kurulunu, yapılacak olan Genel Kurul'da seçeceklerini umut eder Fikret Başkan'a teşekkürlerimle, yolun açık, gönlün ferah olsun derim.
Saygılarımla,

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
Rafet Aykut Elgin 27.09.2019 16:10
Sevgili ismail Besiktasin Şeref stadı günlerindeki yetersiz uydurma sarayın kalıntılarıma yerleştirilmiş tesislerini 56 dediğimiz akaretlerdeki mütevazı jimlastik tesislerini ve fulyayi yaşamış bir kardeşin olarak sana bütün kalbimle katılıyorum Fikret Orman hepimizin gururu olan dünyanın en ğuzel stadını yarattı tabi bunun yanına çok fazla tesis koydu..takımın sportif basari gösterememesi cadı kazanı kaynatmak için sebeb olmamalı biraz sabir yeni antronefede biraz vakit tanınmalı
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

YASAKLI BAYRAM23 Mayıs 2020 Saat: 10:33
İKİNCİ PAZAR21 Mayıs 2020 Saat: 11:16
IŞIK GÖRÜNDÜ MÜ?18 Mayıs 2020 Saat: 12:09
NERDE KALMIŞTIK15 Mayıs 2020 Saat: 09:19
YASAKLAR VE İNSANLAR11 Mayıs 2020 Saat: 14:01
Tüm Yazıları
Yukarı ↑