Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

GÜZEL BİR DERBİ, AMA

5 Kasım 2018 Saat: 15:59

İşte, aması var.
Spor Toto Süper Lig'inin 11. Haftası İstanbul derbi maçlarına sahne oldu. Puan cetvelinin ikinci sırasındaki Galatasaray, Lig tarihinin en kötü sezonunu geçiren Fenerbahçe'yi konuk ederken, haftaya lider giren Başakşehir, Beşiktaş'ı evinde ahırlıyordu.
Her daimolduğu gibi,bu derbi öncesinde, taraflı yorumcuların ve spor yazarlarının ön plana çıktığı, güya çok bilenler!tarafından yazılı ve görsel basın vasıtasıyla, günlerce; Tahminler yapıldı, kadrolar şekillendirildi, taktikler verildi, yazıldı, çizildi, söylendi, anketler yapıldı, hatta neticeden öte skor belirleme yarışına bile girildi.
Amaç belliydi, Televizyonlarda zaman doldurmak, yazılı basında sayfaları boş bırakmamak.
Aynı zamanda kendi saha ve seyircisi önünde avantajlı gözüken Galatasaray'ın önünde mağlup olması durumunda, düşme potasına girecek olan Fenerbahçe'nin tabir-i caiz ise gaza getirilmesiiçin yapılan dolduruşlardı.
Aslında bunlar hiç gereği olmayan zırvalardı, çünkü bunun adıher üç sonuca açık olanDERBİ.
Evet değerli okurlarım maç öncesi tribünlerde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 20 yaşındaki sarı lacivertli taraftar Koray Şener'in, üzüntüsü zaten maçın önüne geçmişti, hatta bu acıya bizzat şahit olan etrafındaki seyircilerin bir bölümü, ölümün yanında anlamsız olan birçok şeyin farkına varıp tribünleri bile terk etmişti.
Maalesef acı ile başlayan maçta, mücadele, hırs ve heyecan üst seviyeleri bulurken oyuncu kaliteleri o seviyeleri yakalamaktan çok uzaktı.Zevkli ve heyecanlı geçen maçta, taraflar birbirlerine ikişer gol atıp seyri güzel bir karşılaşma ortaya koyarken,
''Ne şiş yanmış ne de kebap''
AMA.
İşin amasına ne kadar değinmek istemesem de, kerhen ibret-i alem için bir kaç kelime ile modaya uyalımsevgili okurlarım;
Aslında maçtı, skordu, galibiyetti, mağlubiyetti, bunların hepsi bir oyun. Bu oyun yüzlerce kez oynanmıştır, tekrar oynanacaktır, ancak futbol sevenlerin ve aklı başında takım taraftarlarınınbeklediği; Maç sonunda mağlup takımın, galibi tebrik etmesi, galibinde, mağlubu teselli ederek diğer maçlara bakılması, saha içinde olan gerginliklerinde düdükle birlikte saha içinde kalması, maç dışında hikayelerin olmamasıdır.
AMA.
Ne yazık ki bizler maç sonrası bunların tam aksine şahit olduk, maçın önüne geçen olaylar geceye damgasını vurdu.
Hakemin bitiş düdüğünden sonra, vurulan kafalar, atılan tokatlar, çekilen saçlar, savrulan yumruklar, kaçışlar, kovalamacalar.
Ve de her şeyden önemlisi, serin kanlılığı ve tecrübeleriyle olayların önüne geçecek olan kişilerin,hicap duyularak izlenen görüntülerinin yanı sıra yapıtıkları konuşmalar ve beyanatlar ''Sözde rol model!''''Sözde büyük adamların!'' hal, hareket, davranış ve konuşmalar ile gerçek kişiliklerini ve seviyelerini tam manası ile bilmeyenlerin gözü önüne serilmesi, şahısların daha iyi tanınmasına faydası olmuştur ve de ders alındığı kanaatindeyim.
Evet sevgili okurlarım,hani atalarımızın güzel bir sözü vardır;
''Her şer de bir hayır vardır'' derler, yaşandığı veya seyrettiği anda kötü gibi görünen bazı olaylar, zaman içinde yapılan hatalar ile verdikleri derslerin yanı sıra en önemlisi göz önüne serdikleri gerçeklerle, maç sonrası yaşanan olaylarda bazı gerçeklerin su yüzüne çıkması nedeniyle hayırdır diyip teselli bulalım.
Beş dakikada Beşiktaş'a gelecek olursak, rakibi Başakşehir karşısında iki farklı kazandığı anda Spor Toto Süper Lig'inin 11. haftasında Lig liderliğine ulaşacağı bir maçı tek gol ile kaybederek bir anda puan cetvelinde 6. Sıraya düşüp büyük bir yara alırken aynı zamanda bu seneki puan cetvelindeki oynaklığı ve alınacak her puanın ne kadar kıymetli olduğunu da ortaya koyuyordu.
Evet sevgili okurlarım, sevaplarıyla günahlarıyla geçtiğimiz haftayı geride bırakıp önümüzdeki günlerde Avrupa Kupalarında mücadele edecek olan takımlarımıza başarılar diler, taraflı tarafsız her futbol seveni mutlu edecek neticeler bekleriz.
Saygı ve sevgilerimle.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

GURUR, KİN VE NEFRET12 Eylül 2019 Saat: 17:27
ÜZÜLMEYİN SULTANLAR9 Eylül 2019 Saat: 13:53
GURURUMUZ 12 DEV ADAM4 Eylül 2019 Saat: 14:04
FİLENİN SULTANLARI28 Ağustos 2019 Saat: 09:27
CEMİL USTA SEZONU22 Ağustos 2019 Saat: 13:53
Tüm Yazıları
Yukarı ↑