Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

KOCAELİSPOR BİR MARKADIR

Kocaelispor taraftarlarının ve İzmit halkının yarattığı bir kent takımıdır

12 Şubat 2015 Saat: 15:08

Esasen, Yeşil siyahlılar, şanlı geçmişiyle ve elde etmiş olduğu başarılarıyla tam manasıyla büyük kitlelerin ve gönüllerin markasıdır.
Bölgesel Amatör Lig 11. Grup’ta lider olan Kocaelispor, geçtiğimiz hafta İzmit İsmet Paşa Stadyumunda bu gerçeği kanıtlamış ve futbola sırtını dönenlere çok önemli dersler ve mesajlar vermiştir.
Kendi sahasında karşılaştığı Büyükçekmece Belediyespor maçında 20 bin kişilik taraftar desteği ile amatör liglerde taraftar rekorunu kırarken tribünlerdeki coşku, özlem ve sevgi görülmeye değerdi.
Bu güzellikleri yaşarken diğer yandan bizler bu duruma nasıl geldik deyip içimizin kan ağlamasına mani olamıyorduk.
İçimiz kan ağlasa bile bu gün eskileri kaşımanın zamanı değil bu nedenle Kocaelispor’un öyle veya bu nedenlerle bu kötü günlere gelmesinin nedenlerini yazmayacağım, niyetimiz yargılamak, varsa suçluları cezalandırmak veya zan altında bırakmak değil bunun Kocaelispor’a hiçbir faydası olmadığını hatta daha fazla zararının olacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Esas olan bu yaşanan sıkıntılardan ve nedenlerinden büyük derslerde çıkartılması gereğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız.
Artık düşüşün yere vurduğu bir dönemdir, bundan ötesi yok, bu düşüş döneminden büyük dersler çıkartarak yükselişe geçme zamanının geldiğinin işaretlerini aldık, rüzgar geçtiğimiz hafta İsmet Paşa tribünlerinde esmişti rüzgarı arkamıza alıp atağa geçme zamanı gelmişti.
Bu sebeple yeniyi yaratmak için eskiyi geliştirmek futbolun unsurlarını bir araya getirip ahenkli bir şekilde çalışma ortamını hazırlamak zamanı geldiğinin işaretidir.
Evet, sevgili okurlarım, geçtiğimiz hafta Kocaelispor ve gönül verenleri için bir milattı. Artık Kocaelispor yükselişe geçip layık olduğu üst seviyelere en kısa süre için de gelmeliydi çünkü bunu halk istiyordu, halkın istekleri hiçbir zaman engellenemez ve ertelenemezdi.

Hani ne der büyüklerimiz ‘’İrmik var, yağ var, şeker var’’ Helva yapacak usta lazım.
Çok doğru bir sözdür, bu atasözünü Kocaelispor ile özümsersek, yeşil siyahlarda futbolun vaz geçilmez unsurları olan ‘’seyirci, tesis ve olanaklar’’ bunların hepsi Kocaelispor’un yükselişini sağlayacak futbolun gerekli olan unsurları güzel kentimizde mevcuttur.
En önemlisi bu unsurları yönetecek, rahmetli Süleyman Seba düşüncesinde bir başkan ve onu örnek almış bir yönetim kurulu ile kendisine köstek değil kontrol ve takip edip önünü açan bir muhalif gurubunu oluşturmak için, bagzı kriterleri göz önüne almakta fayda vardır.
Nedir bu kriterler:
Mevcut veya kurulacak olan yönetimlerde aranan kriter ve vasıfları ortaya koyduğumuz zaman; Politika ve siyasetin kulüp sınırları içine girmesine izin vermeyen, yaptığı ticarette kulüp yönetimi kişiliği nedeniyle nemalanma beklentisi içinde bulunmayan. Geçmişi düzgün, özü ve sözü doğru olan vasıflı kişilerden oluşmalıdır.
Bu günkü yönetim kurulunu tek tek tanımıyorum ama bu kritik durumda göreve gelip kulübün idamesini bile sağlamak her baba yiğidin harcı değildir. Kocaelispor’un bu zor günlerinde mücadele veren yönetim kurulundaki fedakar kişileri de can-ı gönülden kutluyorum.
Sevgili Kocaelispor sen bizim gönüllerimizin markasısın, iyi gününde kötü gününde hep beraber bu yollardan yürüdük zaman zaman üzüldük zaman zaman sevindik, ama yeşil siyah renklerine bağlılığımız ve sevgimiz her geçen gün artarak büyüdü. Bu gün tek dileğimiz senin layık olduğun yerlere en kısa sürede gelmendir, bu güç senin taraftarından aldığın güçtür.
Sevgilerimle,

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HELLO EURO 202015 Kasım 2019 Saat: 12:20
VASAT BİR DERBİ28 Ekim 2019 Saat: 12:56
FUTBOLDA SINIR ÖTESİ HAREKATLAR25 Ekim 2019 Saat: 12:43
FİKRET ORMAN’IN ZOR KARARI29 Eylül 2019 Saat: 13:55
Tüm Yazıları
Yukarı ↑