Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

Meis – Kaş Yüzme Maratonu ve Kano Yarışı

Kaş belediyesinin Likya Kültür Sanat Festivali çerçevesinde organize ettiği ve bu yıl 11. incisi düzenlenen Meis - Kaş Yüzme ve Kano Yarışları 14 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleşti.

19 Haziran 2015 Saat: 11:17

Yunanistan’ın Meis (Megisti) adasından sabah saat 08:55 de start alıp, kuş uçumu 7,2 km. mesafe yüzüldükten sonra Kaş Otel'in plaj merdivenlerinde son bulan maratonun ilk üç derecesini yapan yüzücülerin ikisinin bayan yüzücüler olması dikkatleri üzerine çeken en olumlu etkendi bence.

Yarışmaya 15 – 19 yaş kategorisinde katılan, saatte 4,4 km/h hız ile yüzerek parkuru 01:37:44 net sürede tamamlayan Nilay Erkal maratonun ve yaş kategorisinin birincisi oluyordu.

Yine aynı kategoride yarışan Şeref Murat Anar, yarışmada birinci gelen, Nilay Erkal’ın 57 saniye arkasından 2.ci gelerek parkuru 4,3 km/h hız ile tamamladığında kategorisinde de ikinci oluyordu.

Birinci ve ikincinin arkasından yaklaşık on dakika sonra finişe gelen Derin Anar’da maratonun ve yaş kategorisinin üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza atıyordu.

Evet, sevgili okurlarım, her yaştan ve çeşitli milletlerden, 200’ü aşkın sporcunun katıldığı, panayır havası içinde geçen, bir çok yüzücünün birbirlerine aşina olduğu organizasyon, dostlukların perçinleştiği yeni yeni dostlukların oluştuğu çok güzel bir ortamda yurdumuzun cennet köşesi Kaş'ta gerçekleşiyordu.

Buraya kadar her şey harika hatta harikadan da öte, mükemmel.

Fakat; Heves edip katılmaya kalktığınız zaman:

Kaydınızı yaparak yarışlara katılabilmeniz baya zor bir işti, hatta imkansız gibiydi.

Hadi kaydını yaptırdın, deniz vasıtalarıyla Meis adasındaki startın verileceği koya geldiğinde seni öyle bir parkur bekliyor ki sorma gitsin.

Meis - Kaş arasında belirgin bir ters akıntı olmaması nedeniyle sporcular olumsuz yönde etkilenmezlerken, diğer yandan İstanbul ve Çanakkale Boğazı yüzme maratonlarında olduğu gibi size destek olacak arkanıza alacağınız bir akıntı olmaması nedeniyle parkuru kendi kondisyon ve yön bulma yeteneğinizle geçmeniz gereken tam bir dayanıklılık ve taktik gerektiren yavaş başlayıp hızlı bitireceğiniz zor bir yarış. Bitmedi;

Daha Meis koyunu aşıp Akdeniz'in çivit mavisi, pırıl pırıl lacivert sularına gelmeden; Benim buralarda ne işim vardı dememek her sporcunun harcı değildir.

Hele bir de ufak bir çalkantıda yüzünüze gelen dalgadan o tuzlu sudan bir yudum genzinize kaçarsa en yakın kurtarma botundan sizi almalarını istemeniz kaçınılmaz bir sonuçtur.

Bir de parkurun ortalarına gelindiğinde sizin için gökyüzü ve Akdeniz'in lacivert derinliğinden başka bir şey yoktur, etrafınızda ne bir kulaç atan ne de size yol gösteren bir Allahın kulunu bulamasınız, artık her şey sizin beceriniz başarma azminiz ve kondisyondan ibarettir.

İşte bu şartlar altında maratona katılan tüm yüzücüleri gönülden kutlamak gerekirken 7,2 km parkuru bitiren 178 yüzücüyü de şampiyon olarak ilan ediyorum.

Ayrıca, belirlenen süre dışında maratonu bitiren 7 sporcuyu ve en önemlisi yaklaşık 4 saat 45 dakika yüzerek kategorisinde dokuzuncu, maratonda 171.ci gelerek sonuncu bitiren yüzücü Cengiz Dündar'ı gönüllerin şampiyonu olduğuna inanıyor ve kendisini sevgilerimle candan kutlayıp, başarılarının devamını diliyorum.

Sevgilerimle…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

MAZERET VE COŞKU26 Kasım 2019 Saat: 14:03
HELLO EURO 202015 Kasım 2019 Saat: 12:20
VASAT BİR DERBİ28 Ekim 2019 Saat: 12:56
FUTBOLDA SINIR ÖTESİ HAREKATLAR25 Ekim 2019 Saat: 12:43
Tüm Yazıları
Yukarı ↑