İl istihdamda konu gençlerin stajı
Sarıbay, polemiklere cevap verdi
Denizi kirletenlere 58 bin TL ceza verildi
Ak Parti İzmit İcra Kurulu’nda değişiklik
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

MİRCEA LUCESCU İLE YENİ BİR DÖNEM

8 Ağustos 2017 Saat: 11:34

Fatih Terim ile yollarını ayıran Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörlüğü için 2.5 milyon Euro'ya 2+1 yıllığına, Rumen çalıştırıcı Mircea Lucesku ile anlaşmaya vardı.
Aslında günlerdir Şenol Güneş hocadan başlayıp Abdullah Avcı hoca ile devam eden, Mustafa Denizli hoca ile son bulması düşünülen serüven de böylece neticelenmiş oldu.
Şimdi sıra her zaman olduğu gibi bilende bilmeyende; yazacak, çizecek, konuşacak, fikir beyan edecek. Ama hiçbiri kim gelirse gelsin iyi ki geldi; çok isabetli bir seçim oldu şeklinde konuya olumlu yaklaşmayacaktır.
En başta; Yerli hoca mı? Yabancı hoca mı? Muhabbetleri.
Yerliyi seçersin, keşke yabancı olsaydı, çığlıkları. Yabancıyı seçersin, hiç öyle şey olur mu? Ulusal Takıma hiç yabancı hoca getirilir mi? Feveranları.
Genç birini seçersin. Hiç bu kadar genç bir hoca olur mu? Derler. Olgun birini seçersin. Bu yaştaki adamdan ne beklenir gitsin torun baksın, sözleri.
Daha önce görev almış bir teknik direktör seçersin. Daha önce o denenmişti, o zaman görevden neden ayırtmıştınız, yaklaşımları.
Hani derler ya; ''Armudun sapı vardır, üzümün çöpü''. Gibi bir şey. Her halükarda bir bahane bulunacak ve olayın tartışmalarında, ön saflarda yer kapma yarışına girecektir bu tipler.
Yazmış olmak için yazacaklar, çizmiş olmak için çizecekler, konuşmuş olmak için konuşacaklar, bunlar için yeter ki muhalefet olsun. Yeter ki ben demedim mi? Olsun.
Ancak ne yazık ki, zaman içinde bu polemiğe seçenler ve seçilenlerde cevap hakkı olarak katıldıklarında, sorma gitsin cümbüş başlamış olur. Artık gazetelere sayfalar dolusu konu kendiliğinden gelir, gazeteler için haber sıkıntısı ortadan kalkar.
Peki öbür taraf yani seçenler ve seçilenler. ''Yandı gülüm keten helva''.
Artık asli görevler unutulmuştur, varsa yoksa laf dalaşında üste çıkmak için verilen mücadeledir. Çünkü artık kurum ve kuruluşlar yapılacak güzel işler ve projeler bir tarafa bırakılmıştır, kişi ve kişiler ön plana çıkmış mücadele kişisel bir yapıya bürünmüştür.
Tabii burada zararı, spor yapacak gençler görmektedir, Türk sporu görmektedir, kısacası en büyük zararı Türkiye görmektedir.
Yapmayın be arkadaşlar, lütfen yapmayın çalakalem insanların kurumların üzerine paldır küldür gitmeyin, bir nefes alın bir yutkunun.
Sonra, icraatı bir görün, neticeleri sabırla bir bekleyin, kısa vadede değil uzun vadede, geniş bir perspektif ile olayları bilgilendirilmiş biri olarak değerlendirip, lütfen, çözümleriyle muhalefetinizi ortaya koyun.
Ben demiştim, ben yazmıştım, ben söylemiştim, sözlerindeki ben hiç kimseyi yüceltmez. Esas olan ülkemizin ve ulusumuzun asli menfaatleridir.
Çünkü Türkiye söz konusu olduğunda ben, sen, o teferruattır. Esas olan birliktir, beraberliktir, ulustur.
Lord's Palas Girne'den
Sevgilerimle,

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

2018 Dünya Kupası Fransa’nın17 Temmuz 2018 Saat: 14:45
İlk finalist Fransa11 Temmuz 2018 Saat: 19:44
Gerçek olan futbol26 Haziran 2018 Saat: 15:57
Ramazan Bayramınız kutlu olsun13 Haziran 2018 Saat: 16:11
Başka bir Fenerbahçe6 Haziran 2018 Saat: 10:44
Tüm Yazıları
Yukarı ↑