SAS GRUP (Sağ blok)
Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

NE FENERBAHÇE İMİŞ

28 Nisan 2019 Saat: 15:59

Eski görmüş geçirmiş tecrübeli atalarımız vardır, günlerce anlatılacak, sayfalarla ifade edilmeye çalışılacak derin konuları, bir bakarsın atasözleri dediğimiz iki kelime ile ifade edip bilgilendirme yapar ders alınmasını sağlardı.

İşte bu günkü Fenerbahçe'nin de durumu aynı atasözündeki gibi;

''ÖLÜSÜ DE PARA, DİRİSİ DE''

Evet sevgili okurlarım hakikaten ne Fenerbahçe imiş, Süper Ligi'nin 30. haftasına gelinmiş puan cetvelinde düşme hattının bir tık üstünde 14. sıradasın hala yazılı basının ve görsel medyanın vazgeçilmezi, gözdesisin.

 Helal olsun Fenerbahçe! ne camia imişsin sen.

Ama enteresan olan bir şey var, eskiden galibiyetlerden, sistemden, atılan gollerin güzelliğinden, şampiyonluklardan konuşulur gazete manşetlerinde sayfa sayfa, görsel medyada da saatlerce yer alırken,  şimdi artık bu güzellikler konuşulmuyor. Artık konuşulanlar;

'' İki sıfırdan iki ikiyi yakaladık'' ve''harika dönüş üç sıfırdan üç üçü yakaladık''

Gibiydi, şimdi artık o slogan ve manşetler de değişti;

 ''Galatasaray'a kendi sahamızda 20 yıldır, Trabzonspor'a 22 yıldır yenilmedik'' şeklini aldı. Bitmedi Trabzonspor'a uzatmanın beşinci dakikasındaki attığın gol ile 1-1  lik beraberliği yakalayıp puan cetvelindeki 14. sırayı muhafaza ediyorsun hala gelmiş;

''Biz bitti demeden bitmez''

Gibi yazılı basında manşetler gene tam sayfa, spor programlarının tamamı Fenerbahçe için seferber olmuş durumda, Fener ile yatıyorlar Fener ile kalkıyorlar, ölüsünü de kullanıyorlar dirisini de.

Helal olsun Fenerbahçe.

Değerli okurlarım düşünün bir kere çok değil geçtiğimiz hafta Fenerbahçe'nin  kendi sahasında Galatasaray ile berabere kaldıkları derbi maçından sonra, teknik direktörü çıkıp;

''Hiç değilse Galatasaray'ı şampiyonluktan ettik''

diyebiliyorsa, bu gün çıkıp Beşiktaş'ın takipçisi olan Trabzonspor'u 90+5 atılan golle berabere kalarak ''Beşiktaş'ı rahatlattık'', dersehiç şaşmayın.

Çünkü artık Fenerbahçe Futbol takımında; Taktikten, takım oyunundan ve hiç olmayan sistemden konuşulacak hiç bir şey yok, tabii ki bu değerlerin bulunmadığı zaman torba ne ile dolacak?

Bu günler de olduğu gibi hikayelerle, kırılan potlarla, zamanı kurtaracak fasa fiso konuşmalar ile geçiştirilip ileriye dönük bir takım vaatler de bulunulacak, dalkavuklar ön plana çıkıp günün kurtarıldığını inanıp iyilik yaptıklarını sanacaklar ama en büyük kötülüğü gerçekleri yansıtmamakla yaptıklarının farkına varıldığında zaman geçmiş olacak.

 Nitekim de öyle yapılıyor.

Bu gün itibariyle galibiyet hasreti dört maça çıkan Fenerbahçe'nin ne yazık ki küme düşüp düşmemesinin tartışıldığı bu günlerde hala bazı gerçekler göz ardı edilip, reyting ve satış uğruna bu kötü gününde bile Fenerbahçe ismi ve misyonu ile gündemde kalınmaya çalışılıyor olunması, görsel ve yazılı medyanın Fenerbahçe Futbol Takımına yapmış olduğu en büyük kötülüktür. Çünkü kralın çıplak olduğunu görüp reyting uğruna söyleyemiyorlar.

Evet değerli okurlarım işin aslı ''Kral çıplak'' herkesgörüyor ve biliyor ama işyazmaya ve söylemeye gelince, yazamıyor, söyleyemiyorlar.

Neden mi?

Bulundukları konumdan kendilerine bir zarar gelebileceğinden çekindikleri veya kendileri için bir iş bağlantısı umduklarından.

Tabir-i caiz ise dalkavukluklarından sus pus kalıyorlar.

İşte bu konu Fenerbahçe ve bu takıma gönül verenler açısından düşünülmesi ve üzerinde durulması gereken en önemli konuların başında gelmektedir, yine bu dalkavuklara  en doğru cevabı tokat gibi Fenerbahçe seyircisi verecektir.

Sevgilerimle

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

GURUR, KİN VE NEFRET12 Eylül 2019 Saat: 17:27
ÜZÜLMEYİN SULTANLAR9 Eylül 2019 Saat: 13:53
GURURUMUZ 12 DEV ADAM4 Eylül 2019 Saat: 14:04
FİLENİN SULTANLARI28 Ağustos 2019 Saat: 09:27
CEMİL USTA SEZONU22 Ağustos 2019 Saat: 13:53
Tüm Yazıları
Yukarı ↑