AK Parti seçim haritası için buluştu
Eğitim Bir Sen’e Keleşoğlu aday
CHP’nin ağır topları buluştu
Başkan, canlarla oruç açtı
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

SPOR TOTO SÜPER LİG ŞAMPİYONU FENERBAHÇE

Spor Toto Süper Lig’de bitime üç hafta kala matamatiksel olarak şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe Kardemir Karabükspor’u 4-0 mağlup etti.

12 Mayıs 2014 Saat: 17:24

Fenerbahçeli futbolcular sahaya çıkarken,  geçen hafta Akhisar Belediyesporlu futbolcuların yaptığı gibi Karabüksporlu futbolcular da rakiplerini alkışladılar.

Evet sevgili okurlarım sahalarımızda bu tür hareketleri görmek  insanları sahiden mutlu ederken, ezeli rekabet içinde olan takımların kiralık oyuncularını da belli ki zor durumda bırakıyor. Bakın ezeli rekabet diyorum, ezeli kin, ezeli nefret ve ezeli düşmanlık, demiyorum.

Çünkü ezeli rekabet olduğu için bu gün Beşiktaş Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü ve diğer spor kulüpleri var. Bu camialar asırlardır rekabet içinde mücadele ettikleri için, Türk futbolunun sarsılmaz birer temel direkleri olmuşlardır, yalnız Türk futbolunun değil Türk sporunun  belli yerlere gelmesinde bu ezeli spor rekabetinin ebedi dostluk içersinde geçmesinin sonuçlarıdır.

Alkışlar veya alkışlamaz bu profesyonel futbol emekcisinin kendisinin vereceği bir karardır, hiç bir baskı ve tesir altında kalmadan,  doğrudan doğruya kendisinin vereceği bir karar, vereceği karar neticesinde de hiç bir zaman gündemi teşkil etmesi gerekmez. Çünkü içinden geldiği gibi içtenlikle hareket etmiştir, İçtenlik samimiyeti, sevgiyi, dürüstlüğü ve ebedi dostluğu içinde barındıran güzel bir vuslattır. Ebedi dosluk çerçevesinde bunu gündeme getiren tartışma konusu yapıp, futbol emekcilerini zor durumda bırakanlar, kötü maksatlı, kısır düşünceler içindeki dar görüşlü sevgisiz kişilerdir.

Evet sevgili okurlarım; Sevgi, dostluk, ve emeğe saygı, bu üç unsurdan nasibi almış olanlar için hayatta atalarımızın söylediği çok anlamlı bir söz vardır; ‘’Bükemediğin Eli Öpeceksin’’ der atalarımız.

Sportif faaliyetler olduğu süreç içinde bir galip, bir mağlup olacaktır. İşte bunu bilmek gerekir, neden başarısız oldum, hatta neden başarılı oldum diyen kişiler ve camialar kendilerini sorgulamalı, bu sorgulama sonucu alacağı rasyonel karar ve tedbirler ile başarıları yakalayan rakibin dahi olsa, saygı ve takdiri gösterecek,  haklı olarakta emeği ve mücadeleyi gönülden alkışlayacaktır. Sevgilerimle.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
Doğan Durmaz 15.05.2014 14:43
Tebrik ediyorum İsmail bey, güzel ve anlamlı bir yazı olmuş. Yazınızda bahsettiğiniz, vurgu yaptığınız özellikleri, sporcularımız ve taraftarlarımız bir yaşam tarzı, kültürü, ahlakı olarak benipseyip içselleştirebilirlerse eğer, zannediyorum hepimizin görmeyi yürekten istediği, görüncede mutluluk duyacağımız, alkışlayacağımız durumları yaşamamız mümkün olabilecektir. Selam ve sevgilerimle.
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Geri dönüşlerin ustasıyız12 Eylül 2018 Saat: 12:32
Bayramlar ve ziyaretler20 Ağustos 2018 Saat: 11:48
Video yardımcı hakem sistemi6 Ağustos 2018 Saat: 11:33
Anlatılmaz, yaşanır23 Temmuz 2018 Saat: 12:07
Tüm Yazıları
Yukarı ↑