Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

SÜLEYMAN SEBA SEZONU

17 Eylül 2014 Saat: 16:38

Türkiye Futbol Federasyonu, örnek bir karar alarak 2014-2015 futbol sezonunu, vefat eden Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’ya adadıklarını belirterek bu sezonu‘’Süleyman Seba Sezonu’’olarakisimlendirdiler.

Türkiye Futbol Federasyonu bu kararının ne kadar doğru olduğunu zaman içinde görecekler çünküSüleyman Seba taraftarken diğer renklere saygısıyla, futbolcuyken meslektaşlarına karşı efendiliğiyle, yöneticiyken centilmenliğiyle, başkanken efendiliği ve saygınlığınla, ömrünün sonuna kadar da duruşuyla, hayatının her aşamasında sporun saygınlığı konusunda herkese örnek olmuştur.

Hem Beşiktaş camiasında hem de futbolun altın sayfalarında yerini almış olan değerli kişinin,  2014-2015 Spor Toto Süper Ligi Süleyman Seba Sezonu olmasıyla beklentimiz, Türk futbolunda artık yeni bir sayfanın açılmasıdır.

Artık sahalarımızı savaş alanına çeviren taraftar görüntüsü altındaki menfaat guruplarının, verdikleri kin ve nefret kokan demeçlerle ekranları işgal eden kimi yöneticiler ve başkanlarının, televizyon yorumları ve yazılarıyla reyting ya da tiraj uğruna çirkinliklere çanak tutan bazı medya mensuplarının ve hırçınlıklarıyla şiddeti körükleyen bazı futbolcuların içinde barınamayacağı yeni bir Süleyman Seba Sezonu olmasını gönülden arzu ediyoruz.

Evet değerli okurlarım gerçek bir futbol taraftarı olarak gönül verdiğimiz renklerden önce, barışın ve kardeşliğin, bizi insan yapan değerlerin taraftarı olalım. Taraftarlığımızın yanı sıra bizler gibi düşünmeyen kendini bilmezler için de gerekli kurallar ve uygulamalar koyalım.

İşte, 2014-2015 Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonunun en önemli uygulamalarından biri Passolig’inuygulanmaya konulmasıydı.Passolig uygulamasının artıları, eksikleri tartışılmaya devam ederken, kanunla ortaya konan e-bilet sisteminin en azından ‘’çirkin ve kötü tezahürat’’ ile ‘’saha olayları’’nın azalmasına katkıda bulunacağı kesindir. Karşılaşmalardan önce temsilcilerin, Passolig yetkilileriyle de eşgüdüm toplantısı yaptıkları, bunun da uygulamanın başarısı açısından çok önemli olduğunu göz ardı etmek gerekir. İşin sevindirici tarafı yapılan açıklamada, son 20 günde 165 bin yeni Passolig kartının sahipleriyle buluştuğu ve toplam rakamın 300 bini aştığının belirtilmesiydi.

Sevgili okurlarım Süleyman Seba Sezonu için değineceğim son konu; 6259 Sayılı Yasa. Bu yasanın yaptırımlarını akıllarımızdan çıkarmayalım. Bu yasanın etkili kılınabilmesi için, en önemli husus;Kanun uygulayıcılarımız olanhakimlerimizin, savcılarımızın ve emniyet güçlerimizin üzerlerine düşen görevi gereği gibi yapmaları gerekmektedir.

İşte değerli okurlarım futbolun gerçek dostlarının gönlünde yatanlar apaçık ortada. Futbolun gerçek dostları, futbolu bir oyun olarak gören, arkadaşıyla, dostuyla, eşiyle, çocuğuyla beraber maçlara giden seyir zevkiyle hoşça vakit geçirebilen, kazananı ve de kaybedeni de kendilerine hoşça vakit geçirdikleri için alkışlayan güzel insanlardır.

Bu güzel insanların varlığı hepimizi ayakta tutacaktır.

Saygılarımla,

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
Doğan Durmaz 18.09.2014 15:08
Ağzınıza sağlık İsmail bey, Ulusal basında çıkacak kadar kaliteli bir yazı olmuş.Dilerim Türk Futbolu temennilerinize uygun bir futbol sezonu geçirir.
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HELLO EURO 202015 Kasım 2019 Saat: 12:20
VASAT BİR DERBİ28 Ekim 2019 Saat: 12:56
FUTBOLDA SINIR ÖTESİ HAREKATLAR25 Ekim 2019 Saat: 12:43
FİKRET ORMAN’IN ZOR KARARI29 Eylül 2019 Saat: 13:55
Tüm Yazıları
Yukarı ↑