Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

TÜNELDE DERBİLER HAFTASI VAR

11 Nisan 2019 Saat: 11:10

Spor Toto Süper Ligi'nin 28. Haftası çok konuşulacak bir hafta olma özelliğinin mesajlarını şimdiden vermeye başladı.

Bu öyle bir hafta ki; Alınacak sonuçlara göre ya bazı şeylerin şekillenmesine neden olacak. Veya tam tersi, tabiri caiz ise puan cetvelinin altını ve üstünü allak bullak edecek bir hafta olacak.

İkisinin arası yok. Çünkü bu hafta tünelin sonuna yaklaşıldığı bir hafta, futbol takımlarının koydukları hedef ve beklentilerinin, uzun ve meşakkatli lig tünelinden, 18 vagonlu katarın kazasız belasız hedefledikleri sıralama vagonu olarak çıkmak.

Yalnız, bu tünelden çıkabilmek için tünel bekçisi bir kaç kural koymuş;

Demiş ki;

Kural bir; Bu tünel içinde, tüm talimatlara uyulacak, saygılı, centilmence mücadele edecek, teknolojinin getirdiği yenilikler ile imkanların nispetinde kendini donatıp hal ve tavırlarıyla toplumların takdirlerini kazanmış vagonlar olacaksınız.

Zaten bu kural olmazsa olmaz kuralı imiş. Uymak mecburi, yoksa bir takım yaptırımlar söz konusu. Sırf tünel bekçisinin koymuş olduğu bir kural da değil, bağlı olduğu uluslararası örgüt bile bu kuralı hassasiyetle takip ediyor.

Tünel bekçisi çok kararlı devam etmiş,

Kural iki; Lokomotif hariç bu tünelden ancak 15 vagonun çıkmasına izin veririm, sona kalan 3 vagonu raydan çıkmış kabul eder, daha fazla hız kazanabilmesi ve kendini yeniliyebilmesi için bir alt tünele gönderirim.

Kendi kendine konuşmuş, Hep ceza verecek halimiz yok ya biraz da ödüllerden bahsedelim demiş ve kural üçü açıklamış;

Bu tünelden birinci ve ikinci çıkanı ödüllendiririm, onları Avrupa tünellerinden ilk sıralarından çıkacak olan vagonlarının yarışacakları, AvrupaŞampiyonlar tüneline gönderirim.

Devam etmiş; Ayrıca iyi mücadele verdikleri için de, üçüncü ve dördüncü sıradaki vagonlara da, Avrupa'nın bir alt tünelindeki mücadelelere katılmaları için Avrupa demiryolunu onlar için açarım demiş.

Evet değerli okurlarım, Spor Toto Süper Ligi'nin 28 . Haftasının oynanacağı bu hafta, tünelin sonunda ki ışık görülebilinecek bir noktada olabilir.

Ama kesin olan öyle bir şey var ki;

Burası Türkiye, biz Türkler her şeyi uç noktalar da yaşarız, hiç bir şeyimiz ılımlı değildir, hep aşırılıklara kaçarız; Üzüntümüz, sevincimiz, kaygılarımız, başarılarımız, başarısızlıklarımız, hatta açlığımız ve tokluğumuz bile hep uç noktalardadır.

O bakımdan pek tahminlere olasılıklara, ortalamalara ve istatistiklere gelemeyiz.

Bu vagonlar da bu karakterlerin eserleri olduğu için tünel bekçisinin tüm gayretlerine rağmen tünel ışığı ne kadar görünse de , esas olan salimen tünelden çıkacak olan vagonlar ile tünel içinde raydan çıkan vagonlar ancak tünelin sonunda netlik kazanır kanaatindeyim.

Sevgilerimle.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

MAZERET VE COŞKU26 Kasım 2019 Saat: 14:03
HELLO EURO 202015 Kasım 2019 Saat: 12:20
VASAT BİR DERBİ28 Ekim 2019 Saat: 12:56
FUTBOLDA SINIR ÖTESİ HAREKATLAR25 Ekim 2019 Saat: 12:43
Tüm Yazıları
Yukarı ↑