Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

VAKIFBANK'IN KADINLARI

5 Ocak 2019 Saat: 17:02

Öncelikle VakıfBank Voleybol Takımı kadınlarından, yöneticilerinden, emeği geçenlerden ve daha sonra da okuyucularımdan bu konuda geciktiğim için özür dilemek istiyorum.

 Ama konuyu geç ele almamın nedenini müsaade edin de açıklayayım.

Biliyorum her ne kadar, gecikmiş olan özrün, gecikmiş olan adalet gibi, nasıl harbi değeri yoksa da, gene de affınıza sığınıyorum.

Şöyle düşündüm; VakıfBank kadın Voleybol Takım'ının bu muhteşem tarihi zaferi,  görsel ve yazılı medyada yeteri kadar yer alacak, hatta her konuda olduğu gibi ifrata da kaçılarak gündemi belirleyecek ve uzun süre gündemde kalacağı  kanısındaydım.

Ama her zaman olduğu gibi yazılı ve görsel medya beni gene yanıltmıştı.

Bu tarihi olaya gereği kadar önem verilmemiş, aylarca hatta senelerce sürecek olan yankılarının, mum alevi gibi sönmeye yüz tutuğunu maalesef gördüm.

Sevgili okurlarım, düşünün bir kere çok değil geçtiğimiz aylarda VakıfBank, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası finalinde Brezilya'nın Minas takımını 3-0 yenerek şampiyon oluyor.

 Bu sonuçla VakıfBank Kadın Voleybol Takım'ı turnuvada üst üste ikinci, toplamda ise üçüncü şampiyonluğunu elde etme başarısını gösterip bizleri son derece gururlandırırken, ülke sporumuzun yurt dışındaki, nadir olan başarılarını taçlandırıyordu.

Bu muhteşem tarihi zaferi canlı tutmak ve bir nebze tekrar gündeme getirmek, aynı zamanda da özrümü iletmek için, çok az spor meraklısının bile dikkatinden kaçan, kimilerinin kulaktan dolma bazı şeyler bildiğini ama çoğunluğun bu konunun dışında olduğunu bildiğim için, ülke spor tarihimizde bir ilki de başaran VakıfBank Kadın Voleybol Takım'ının diğer bir başarısını da sizinle paylaşmak istedim.

Evet değerli okurlarım,  Avrupa ve dünya Şampiyonu olarak her kesimin  bir nebze  bildiğini sandığım, VakıfBank Kadın Voleybol Takım'ının ayrıca Guinness Rekorlar Kitabı'na da girmeyi başardığını biliyor muydunuz?

Evet değerli okurlarım,Türk voleyboluna Avrupa'da ve dünyada büyük başarılar kazandıran, VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın,  624 gün yenilgi yüzü görmeden üst üste oynadıkları Türkiye Ligi'nde 42, Şampiyonlar Ligi'nde 20, Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda 4, Türkiye Kupası'nda 6 ve Türkiye Süper Kupası'nda da bir maç kazanarak 73 maçlık galibiyet serisinin ardından kırılması güç bir rekora imza atarak,

''Üst Üste En Fazla Galibiyet Alan Voleybol Takımı''

Unvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başarmış, ülkemizin göğsünü bir kez daha kabartarak, dünya spor tarihine ismini altın harfler ile yazdırıyordu.

Evet sevgili okurlarım nereden nereye, bilenler bilir, İstanbul'da mevcut iki, üç kapalı spor salonlarından biri olan aslında sporun dışında, sergilerin, buz revülerinin hatta aslanların, kaplanların yer aldığı sirk gösterilerinin bile yapıldığı ilk ve tek 3000-3500 kişi kapasiteli tek kapalı spor salonun da, ilkel şartlar altında, şort giymeye bile çekinen genç kızlarımızın, o günlerden bu günlere gelmesi apayrı bir yazı konusu değip şimdilik geçiştirmekte fayda var.

Çünkü eş, dost, ahbap ve sevenlerim devamlı kısa yaz, kısa yaz okuyucuyu sıkma, derler.

Bende ne yapayım.

Aslında, İyi bir yazının, Kadın eteği gibi olduğunu çok iyi bilenlerdenim.

Konuyu anlatacak kadar uzun....

İlgi çekecek kadar kısa....

Olması gerektiğine inanan, ancak siz değerli okuyucularıma da anlatacak o kadar çok konunun olduğu bir ortamda da kantarın topuzunu eteğin boyunu maalesef uzun tutma durumu hasıl olmaktadır. Af ola.

Sevgilerimle

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
Mehmet fikret 11.01.2019 14:14
Ceyrek asırlık bir sporsever olarak yazdıgınız yazıları ve yorumlarınızı keyif ve mutlulukla izliyor takdir ve tesekkurlerimi iletmeyi borc biliyorum
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

GURUR, KİN VE NEFRET12 Eylül 2019 Saat: 17:27
ÜZÜLMEYİN SULTANLAR9 Eylül 2019 Saat: 13:53
GURURUMUZ 12 DEV ADAM4 Eylül 2019 Saat: 14:04
FİLENİN SULTANLARI28 Ağustos 2019 Saat: 09:27
CEMİL USTA SEZONU22 Ağustos 2019 Saat: 13:53
Tüm Yazıları
Yukarı ↑