Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

YASAKLI BAYRAM

23 Mayıs 2020 Saat: 10:33

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covit-19 denen bu bela nedeniyle, geçtiğimiz günlerde ulusal içerikli Milli bayramlarımızı ne kadar coşku ile kutlamış olsak da, tam manası ile büyük bir tat ve keyif aldık diyemeyiz.

Bu kez de Dini bayramlarımızdan olan Ramazan Bayramı da maalesef, 81 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Koronavirüs denen bu belanın  gölgesin de kalıyor.

Evet değerli okurlarım, bizler millet olarak, bayram dediğimiz bu güzel ve de, özel günlerin asırlardır, hangi şartlar altında olursa olsun değerlerini bilmiş; Her anını neşe, sevinç, gurur ve mutluluklar içinde yaşamış ve kutlamışızdır.

Çünkü bayramlarımızdan biri olan, Milli Bayramlarımız için atalarımız çok büyük bedeller ödenmiştir. Bu nedenle, özellikle hak için olsun, adalet için olsun, hürriyet ve istiklal için olsun, ecdadımızın kanları ve canları pahası sonunda elde ettikleri zaferlerin simgesi olmuştur.

O yüzden Milli Bayramlarımız, tüm ulusumuz için asla vazgeçilmeyen birer gurur ve onur belgesidir. Bu nedenle Atalarımızın emaneti olan bu bayramlarımızı sevinç ve coşku içinde doya doya kutlayıp gelecek nesillere aktarmalıyız.

Ayrıca dinimizin kültürel tezahürleri olarak ortaya çıkmış olan Dini Bayramlarımız toplumumuz için çok kutsal ve anlamlıdır.  Bu kutsallık içinde toplum içsel huzura ve tatmine kavuşurlar.

 İşte bu duygular içinde oluşan sevginin, saygının ve insanlığın ortaya çıkması ile başlayan her türlü yardımlar ve yardımlaşmalar ile yapılan hayır sayesinde sağlanan toplumsal barış, toplumsal sevgi ve toplumsal beraberliğe büyük katkısı olan özel günlerdir dini bayramlarımız.

Evet değerli okurlarım Bir milleti millet yapan temel değerlerin başında bahsetmiş olduğumuz ‘’Milli ve Manevi Değerler’’ gelir.

İşte ulusumuzun kendine has özelliği de bu değerlerin uğruna hiçbir fedakarlıktan  kaçmamasıdır.

Son olarak sadece biz değil, tüm insanlık aleminin, Koronavirüs belasını yok edebilmek için nasıl büyük bir sınavdan geçtiği aşikardır.

İşte bu zor dönemde, birlik beraberlik içinde millet olarak nasıl topyekün mücadele ettiğimiz ve bu mücadele uğruna bayramlarımız gibi daha pek çok  önemli günleri şimdilik istemeyerek feda ettiğimiz, daha doğrusu bu değerlerimizi ağız tadı ile içimizden gelen coşku ile kutlayamadığımız zor bir dönemden geçmekteyiz.

Ama ne var ki bu mücadeleden millet olarak, yüzümüzün akı ile çıkıp Koronavirüs denen beladan kurtulup yavaş yavaş normal sürece geçmemiz yakındır.  

Öyle tahmin ediyorum ki yediden yetmişe tüm halkımızın bu günkü en büyük özlemi;

‘’Gönülden şefkat ve sevgi ile ailemiz ve tüm sevdiklerimize sıkıca sarılıp kucaklaşmak.’’

Olduğunu bu duygular için de dolup taştığım için çok iyi biliyorum.

Bütün isteklerimiz ve dualarımız, bu sıkıntılı günleri en kısa süre içinde en az zarar ile atlatıp, önümüzdeki bayramlarımızı sağlık, afiyet ve huzur içinde tüm aile bireylerimiz ve sevdiklerimizle, gurur ve mutluluklar içinde, coşku ile kutlamamızdır.

Evet değerli okurlarım bende, içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı günlerde büyük bir azim ve irade gösteren tüm ulusumuzun yasaklı bayramını candan kutlar, sağlık ve mutluluklar içinde nice huzurlu bayramlar temenni ederim.

Sevgilerimle

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

SAĞLIK İÇİN ÜÇ ALTIN KURAL31 Mayıs 2020 Saat: 15:34
KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT29 Mayıs 2020 Saat: 09:28
İKİNCİ PAZAR21 Mayıs 2020 Saat: 11:16
IŞIK GÖRÜNDÜ MÜ?18 Mayıs 2020 Saat: 12:09
NERDE KALMIŞTIK15 Mayıs 2020 Saat: 09:19
Tüm Yazıları
Yukarı ↑