SAS GRUP (Sağ blok)
Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

İSMAİL ERİMİŞ
İSMAİL ERİMİŞ

YENİ STADYUM KOCAELİNE HAYIRLI OLSUN

2 Eylül 2018 Saat: 14:05

Cep telefonuma Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden yeni stadyumun açılışı için  davet gelince, çok heyecanlandım, çok gururlandım, ama çokta efkarlandım.

Heyecan ve gururdan ziyade efkardan başlayacak olursak bir dönem gerilere gitmek gerekmektedir.

Evet sevgili okurlarım düşünün bir kere, uzun yıllar Süper Lig'de mücadele eden, 2 kez Türkiye Kupasını kazandığı gibi birçok sezonda ligde zirve mücadelesi veren Kocaelispor'u ve her maçında tribünleri tıklım tıklım dolduran, takımlarına gönül vermiş vefalı taraftarlarını düşünün.

İşte, bir zamanlar dört büyüklerin korkulu rüyası olan şanlı Kocaelispor'un bu gün esamesinin okunmaması insanın içini burkuyor, ve de efkarlandırıyor.

Ama her yükselişin bir optimum noktası olduğu gibi her düşüşün de bir dip noktası vardır, Kocaelispor  bu dip noktasını görmüştür, artık bu yeni açılan stadyumu bir milat kabul edip özlenen günlere gelmesi en büyük arzumuzdur.

Değerli okurlarım, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürlüğü himayesinde TOKİ tarafından toplam 89 bin metrekare arazi üzerinde yapımı tamamlanan stadyumun, 264 kamerayla izlenmesi, stadyumda güvenliğin sağlanması anlamına geliyor olması en önemli hususların başında gelmektedir.

33 bin koltuk  kapasitesine sahip olan stadyum en son teknoloji ile tüm unsurları otomasyon sistemi ile  kontrol edilmektedir.

En ince teferruatların düşünüldüğü bu stadyumda 160 bölümünde engelliler için ayrılmış olmasının yanı sıra merkezden stada bir kaç yoldan kolay ulaşımın da sağlanması stadın kullanımlığını daha da arttıracağı kanaatindeyim.

Evet sevgili okurlarım FIFA standartlarının üzerinde bir eserin ortaya çıktığını gördüğümüz de, Türk insanının yaratıcılığı ve becerisinin ne derece yüksek olduğunu, imkan verildiği zaman neler yaratabileceklerini bu stadyum bir kez daha ortaya koymaktadır.

Şimdi gelelim günün en önemli konusuna;

Ne olacak bu Kocaelispor'un hali?

Çok basit!

Hani eskiler derler ya ''un var, şeker var, yağ var helva yapsana''

İşte helva, bu malzemelerin bir araya gelmesi ile olmuyor, bu malzemeleri gereği gibi kullanan mahir ellere ihtiyaç var.

Kocaelispor'da bu gün aynı durumda helva malzemesi gibi;

Stadyum var; (mükemmel bir stadyum).

Seyirci var;( hem de olağan üstü, cefakar. vefakar, kendini Kocaelispor'a adamış onunla yatan onunla kalkan her kulübe örnek bir seyirci)

Para da var,  (evet yanlış okumadınız para da var) bir çoğunuz diyeceksiniz ki nere de?

Söyleyeyim, değeli okurlarım, Kocaeli herkesin bildiği gibi ülkemizin önde gelen en önemli sanayi kentidir. Yaklaşık 1300 sanayi kuruluşu bulunmaktadır. Ülkemizin en büyük 100 sanayi kuruluşundan 18 tanesi Kocaeli'mizde bulunmaktadır. Tüpraş,  Marshall,  Milangaz,  Goodyear, Honda, Hyundai assan, Aygaz, Polisan, Pakmaya, Pirelli, Kordsa, Nuh çimento, Mannesman boru gibi önemli sanayi kuruluşları bir anda aklıma gelenler, buraya yazmadıklarım da ayrıca kusura bakmasınlar.

Evet mahir eller becerikli insanlar sponsorluk anlayışı ile bu potansiyeli paraya çevirebilirler. Takım formasında ve stadyumda olduğu gibi şehirde sponsorların isimlerini asacak yer kalmaz.

İşte o zaman sponsorlar ve taraftarlar haklı olarak haykırırlar.

''BİZ ŞAMPİYON TAKIMA SPONSOR VE TARAFTAR OLMADIK, SPONSOR VE TARAFTAR OLDUĞUMUZ TAKIMI ŞAMPİYON YAPTIK DİYE GURUR DUYARLAR''

Sevgilerimle,

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
M Fikret 02.09.2018 18:24
Kocaelinin yeni stadının ne denli muhteşem bir eser oldugunu yazı konusu yapabilen ve bizleri aydınlatan yegane kalem sahibi olarak degerli şahsınızı kutluyorum
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

GURUR, KİN VE NEFRET12 Eylül 2019 Saat: 17:27
ÜZÜLMEYİN SULTANLAR9 Eylül 2019 Saat: 13:53
GURURUMUZ 12 DEV ADAM4 Eylül 2019 Saat: 14:04
FİLENİN SULTANLARI28 Ağustos 2019 Saat: 09:27
CEMİL USTA SEZONU22 Ağustos 2019 Saat: 13:53
Tüm Yazıları
Yukarı ↑