Lastik İş’te genel kurul
Düğün hediyesi olarak böbreğini verdi
Akşener, Kocaeli'ye geliyor
Hürriyet adaylarla bir araya geldi
İbrahim Bıyıklı Reklam

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Seçim

İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!

Ak Parti’nin seçim beyannamesinin sunumunu Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yaptı

12 Haziran 2018 Saat: 14:44
İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!
İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!

Ayşe AYDIN - Ak Parti 24 Haziran 2018 seçim beyannamesini Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde Başbakan Yardımcısı Fikri Işık açıkladı.

50 projenin yer aldığı seçim beyannamesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerinde durduğu millet bahçesi, ilimizde şimdilik 9 ilçeye yapılacak. ‘İrade, erdem, cesaret ile vakit Kocaeli vakti’ sloganıyla yola çıkan AK Parti’nin seçim beyannamesi açıklamasına, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, il yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ömer Polat, ilçe teşkilat başkanları, ilçe belediye başkanları, milletvekili adayları, il ve ilçe kadın kolları ile il ve ilçe gençlik kolları katıldı.

‘EĞİLMEYECEK BÜKÜLMEYECEK BİR MİTİNG’

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, projeleri açıklamadan önce muhalefete yüklenerek “AK Parti dışında proje sunan kente gelecek vaat eden başka bir hareket yok.  Ama bizim derdimiz hizmet” dedi. Pazar günkü mitingi de değerlendiren Işık, “Kimsenin eğemeyeceği, bükemeyeceği bir mitin yaptık. Katılımı için tüm teşkilata teşekkür ediyorum” dedi.

‘7.4 BÜYÜDÜK’

Işık, “Yoğun geçen bir kampanya ile Türkiye yeni bir dönemi fiilen başlatacak. Yeni hükümet sisteminin de seçimlerin de ülkemizin geleceği için hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum. Bazı çevreler sürekli karamsarlık pompalamaya çalışıyor. Memleket yanıyor, batıyor da bizim haberimiz yokmuş gibi algılatmaya çalışıyor. Rakamlar yalan söylemez. Dün açıklanan büyüme verisi Türkiye’nin 2018’in ilk çeyreğinde yüzde 7.4 oranında büyümeyi ortaya koydu. Hindistan’dan sonra dünyada en fazla büyüyen ekonomi olduk. Ülkemizi, büyütmeye, kalkındırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

‘TRAJİKOMİK BİLE HAFİF KALIR’

Ardından muhalefeti eleştiren Işık, “Bazıları ise siyaseti sadece polemik olarak algılıyor. Bir miktar polemik siyasete renk katar ama başlı başına siyasette olursa insanlara güven vermez. 12 gün sonra herkesin karnesini millet eline verecek. Heybesinde bir şey olmayanlar konuşmalarıyla her geçen gün realiteden uzaklaşıyorlar. Kıraathane ile kahvehanenin bile farkını bilmiyorlar. Bir genel başkan çıkmış diyor ki S-400’leri külliyeyi korumak için alıyorlar. Trajikomik kelimesi bunun için çok hafif kalır. Ülkenin sınır bölgelerinde konuşlandırılacak bir sistemi külliye için alınıyor gibi iddiaları ülkenin gündemine taşımanın bir tek açıklaması var. Ülke meselelerinden bihaberler, uzaklar” dedi.

‘PROJELERİN YARISI 2019’A’

AK Parti’nin milletle sürekli iç içe olduğunu da vurgulayan Işık, “Milletin nabzını tutan, milletle sürekli iç içe olanlar ancak seçimi kazanır. Milletimizin ne düşündüğünü, ne hissettiğini sürekli yoklayarak belirledik ve taleplerin hayata geçmesi noktasında son derece önemli gayretler gösterdik. Muhalefette iktidar vizyonu olmadığı için şunu yapacağız diye bir gayret yok. Ama yine yaparsa Ak Parti yapar. 5 yılda yapacağımız projelerin hepsini bugün açıklamayacağız. Bazılarını 2019 yerel seçimleri ile açıklayacağız. Daha önce verdiğimiz her sözün takipçisi olduğumuzu göreceksiniz. Daha önceki projeler için en az üç defa her belediye başkanımızla bir araya geldik. Milletvekili arkadaşlarımızla taahhüt ettiğimiz projeleri takip ederek değerlendirdik” dedi.

‘YÜZDE 76’SINI BİTİRDİK’

Geçtiğimiz seçimlerden bu yana projelerin yüzde 76’sının tamamlandığı bilgisini de veren Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “2,5 yılda projelerin yüzde 76’sının tamamladık ya da ihale aşamasına getirdik. Yüzde 24’ü ise planlama ve projelendirme aşamasında. 1 Kasım seçimleri beyannamesinin arkasında duruyoruz ve yapacağımıza söz veriyoruz. Halkımız desteğini hem cumhurbaşkanımıza hem de AK Parti’ye güçlü bir şekilde verdiği takdirde yorulmadan gece gündüz çalışmaya devam edip yüzde 24’ün içinde olan 122 adet projeyi, hayata geçireceğiz. 49’u tamamen bitti. 38’ii devam ediyor. 6 tanesi ise ihale aşamasında. 29 tane proje ise planlama e projelendirme aşamasında” ifadelerini kullandı.

‘METRO VE TRAMVAY HATLARI’

Ardından 24 Haziran seçim vaatlerine geçen Işık, “Gebze-Darıca- Çayırova metrosunun ihalesi yapıldı. Yakında inşasına başlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla yapıyoruz. Körfez-Derince-İzmit-Kartepe metrosunu da Ulaştırma Bakanlığımız imkanlarıyla yapacağız. Etüt fizibilite çalışmaları sürüyor. Kuruçeşme-Şehir Hastanesi-Alikahya tramvay hatlarını devreye alacağız. Gebze-Sabiha Gökçen Yavuz Sultan Selim Köprüsü hızlı tren hattını bu dönemde hayata geçireceğiz. Bir önceki seçimler için vaadimiz olan Kuzey Marmara Otoyolu’nda inşaat çalışmaları devam ediyor. Bayram öncesi yaşadığımız trafik kabusundan bu projeyle kurtulacağız” dedi.

‘OTOYOLLARLA TRAFİK EZİYETİ BİTECEK’

Işık, “Güney Otoyolu’nu da takip ediyoruz. Detay projeler tamamlanmak üzere. Bu projede gecikmemizin sebebi şehri çok fazla böldüğü için projede değişiklikler yapmamızdır. Büyük maliyetle yapılacak projemiz, büyük oranda tünellerden geçecek. Gebze TEM köprülü kavşak ve yan yollar ile trafik eziyetini ortadan kaldıracağız. Büyükşehir Belediye Başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum bu projeyi onlar yaptı. Bu projeyi bu yıl içinde başlatıp yakında ihalesini yapacağız. Dilovası kavşak düzenlemelerinde çalışmalar fiilen başladı. İzmit-Kandıra bölünmüş yolunun projeleri tamamen bitti. Yakında eski cezaevinden başlayıp İzmit Kandıra bölünmüş yolunu 2 yıl içinde bitirmiş olacağız” dedi.

‘FUAR, MİLLET BAHÇESİ OLACAK’

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık millet bahçesi projeleri ve diğer konular üzerine şunları şöyledi,

“Derince D-100 ve TEM bağlantısında kamulaştırma çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Şehir Hastanesi köprülü kavşak ve yol projesi Kocaeli’ye çok büyük değer katacak. Ulaşım sorununu kökten çözeceğiz. Şehir hastanesi hayat geçmeden bu projeyi tamamlayacağız. Kuruçeşme gişeler ve D-100 düzenlemesi ile Kuruçeşme, sahille buluşacak, trafik ışıkları ortadan kalkacak. Bu bahçeler sıradan parklar değil. Namazgahından çeşmesine dikilen her ağacın bir anlamı, ekilen her çiçeğin farklı bir sembolü ifade ediyor. İzmit Fuar alanını millet bahçesine dönüştürüyoruz. Fuar alanı rant alanı olacak diyenlere özellikle en güzel cevabımız. Buradaki düğün salonlarını yeni bir anlayışla tekrar elden geçireceğiz. Kalan alan ise millet bahçesi olacak. Daha ferah mekanlarda düğünlerimiz yapılacak. Çocuklarımızın eğlence alanlarını da ihmal etmeyeceğiz”

‘GEBZE VE DARICA’YA DA MİLET BAHÇESİ’

“Gebze Millet Bahçesini yapacağımız alan TOKİ’ye verilmişti. Bu konuda çok çalışma yaptık. İbrahim Bey bu alanın büyük kısmını aldı. 640 dönümlük bu alan çok güzel bir millet bahçesi olacak. Gebze’nin eğitim ihtiyacını dikkate alarak eğitim alanı olarak değerlendireceğiz. Çok az bir kısmını kamuya ayıracağız. Bir de büyük bir cami yapacağız. Bu alanda konut yapılmayacak. Gebzelilerin nefes alacağı güzel bir alan yapacağız. 910 dönümlük askeri alan içerisinde bir millet bahçesini de Darıca’da hayata geçireceğiz. Hünkar Çayırı Millet Bahçesi ve Fatih Otağı şehrimizin tartışılan konularından biriydi. 200 Bin metrekarelik bir alan. Hem Fatih2in hatırasını yaşatacak bir otağ hem de son derece güzel millet bahçesini hayat geçireceğiz”

‘KARTEPE, BAŞİSKELE MİLLET BAHÇELERİ’

“Kartepe’de askeri alanda Kocaeli’nin adalet sarayı ihtiyacını karşılamak için 170 dönümü Adalet Bakanlığı’na bedelsiz tahsis etmiştik. Hemen önünde 50 bin metrekare alanı büyükşehir belediyesi metro istasyonu yapılsın diye bedelsiz devretmişti. Buna ilave olarak Kartepe Millet Bahçesinin yapımı için harekete geçiyoruz. Başiskele Seymen Millet Bahçesi ilimizin en güzel yerlerinden biri. Şu anda görüşmeler olgunlaşmak üzere. Büyükşehir Belediyesi ile Milli Savunma Bakanlığı görüşmeleri sonrası Orgeneral Nahit Şenoğul Kışlası’nda millet bahçesini yapacağız”

‘DERİNCE’DE 50 BİN METREKAREYE MİLLET BAHÇESİ’

“Derince Millet Bahçesi askeri hastanenin olduğu yerde kaymakamlık ve belediye kurumuna ayıracağız. Hastaneyi de yenileyeceğiz. 1000 dönümlük alanı millet bahçesi haline getireceğiz. Dilovası Bayrak Tepe Millet Bahçesi’ni medeniyet değerlerimizi yansıtan bir yer haline getireceğiz. Gölcük Millet Bahçesi, donanmanın yanında bulunan 50 bin metrekarelik alanı daha önceden belediyeye devretmiştik. Lojmanların yapımı başladı. Miladını doldurmuş lojmanlarını yıkıp kongre sarayı ile birleştirip millet bahçesi yapacağız”

‘GEBZE VE HEREKE TAŞ OCAKLARI TAŞINACAK’

“Şehrin içinde kalmış taşocağı mevkiini şehrimizin kaldırması mümkün değil. Bu projeyi olgunlaştırıp Gebze ve Hereke Taş Ocakları bölgesini taşıyacağız. SEKA Park’a benzer bir parkı Gebze Park olarak hayata geçireceğiz. Gebze Stadı’nı da uygun bir yere taşıyacağız. 3. üniversiteyi Kocaeli’ye kazandıracağız. Görüşmeler devam ediyor. Kocaeli Adalet Sarayı ihtiyacı karşılamaktan uzak. O yüzden yeni bir adalet sarayı yapacağız. 1 Kasım 2015 in vaadi olan milli mikroçip fabrikasını Gebze’de hayata geçiriyoruz. Çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki süreçte bu kurumu hayata geçireceğiz. Savunma sanayisinde kritik projelerde siber saldırı olmaması silahların güvenliğinin tam olması için kendi çiplerimizi üreteceğiz”

‘KANDIRA GIDA OSB KURULACAK’

“Kandıra Gıda İhtisas OSB alanı için mahkeme süreci, Danıştay İdari Davalar Genel Kurulu’nda sonuçlandı. FETÖ sorunuyla geçmişte uğraşmak zorunda kaldık. Bu bölgenin kurulmasında karar verildi. En kısa sürede hayata geçireceğiz. Derince E.A.H. yenilemesi bu dönem içinde tamamen yenilemeyi hedefliyoruz. Yanındaki askeri alanın bir kısmını kullanarak son derece modern bir hastane olarak Kocaeli’ye sunacağız”

SAĞLIK HAYAT MERKEZLERİ

“Gölcük’e Devlet Hastanesi, ihtiyaçlara cevap veremiyor. Eski Migros alanında 300 yataklı bir hastane kazandırıyoruz. İnşaatı fiilen başladı. 2 yıl içinde bitireceğiz. Çayırova’ya Devlet Hastanesi yapacağız. Nüfusu 130 bini geçti. Nüfus artış hızı en yüksek ilçemiz. Hastane ihtiyacı vardı. Projeleri tamamlandı. Bu yıl temelini atıp inşaatı başlatmak istiyoruz. Körfez Devlet Hastanesi ek binasını yaparak ihtiyacı tamamen ortadan kaldıracağız. Sağlıklı Hayat Merkezleri bakanlığın yeni bir konsepti. Hastaneye sadece hasta olan gelmeyecek. Egzersiz, spor, diyet gibi pek çok faaliyetin yapıldığı bu merkezleri bütün ilçelerimizde açacağız”

AMATEM VE ÇAMATEM

“AMATEM (Alkol Madde Bağımlıları Araştırma ve Tedavi Merkezi), ÇAMATEM (Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi)i de hayata geçirip bu alandaki mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Engelli ve Yaşlı Yaşam Merkezini hayata geçirip memnuniyet düzeylerini artıracağız. Önümüzdeki 5 yıl içinde 3 Bin yeni derslik yaparak derslik ihtiyacını tamamen ortadan kaldıracağız. Önümüzdeki eğitim öğretim yılı sonunda ikili eğitim yapan okulumuz kalmayacak. Dünya yepyeni bir çağa girdi. Bu çağa gençlerimizi hazırlamak bu çağın esiri olan bir kuşak değil bu çağı yöneten gençler yetiştireceğiz. 4. Sanayi devrimi Atölyesi’ni de Bilişim Vadisi içerisinde hayata geçireceğiz”

‘50. YIL YAVUZ MTAL’YE TAŞINACAK’

“İzmit Lisesi, İzmit Ortaokulu olarak eğitim hayatına devam edecek. Gazi Lisesi binasını Akçakoca Kütüphaneleri adı altında yenileyeceğiz. Gazi Lisesi yanındaki binaları da eğitim ihtiyacı için kullanacağız. Nihai kararı vermemekle birlikte Yavuz Kız Meslek Lisesi’ni de eğitim kampüsüne katacağız. 50. yılı da Yavuz Kız Meslek Lisesi’ne taşıyacağız. Nihai kararı önümüzdeki günlerde vereceğiz. Sıkışmış olan eğitimi rahatlatacağız”

‘KARAMÜRSEL’E DENİZCİLİK MÜZESİ’

“Eskihisar Kültür Kalesi’ni yaparak burayı kültür merkezi haline getireceğiz. Denizcilik Müzesi ve Su Tema Parkı (Karamürsel), bu dönem içerisinde yapacağız. Kocaeli Kent Meydanı’nı yaptık. Perşembe Pazarı alanını kent meydanı haline getireceğiz. Kandıra’nın tam ortasındaki hastaneyi yıktık. 11 bin metrekarelik alanda da Kandıra halkımızın faydalanacağı Kandıra Kent Meydanı ve parkını yapacağız. Darıca Bayramoğlu Marina’yı da en kısa sürede ilçeye kazandıracağız. Gebze-Dilovası-Körfez’de tır parkı yapacağız. Tırların mahalle aralarında park etmesini önleyeceğiz. Yerel kalkınma projesi, roman kardeşlerimizle ilgili dönüşüm projesini bu dönem hayata geçireceğiz”

‘SPOR MERKEZLERİ’

“Bu dönemde devasa bir olimpik spor kompleksini Gebze’ye kazandıracağız. Bu dönem içinde Darıca Gençlik Eğitim Merkezi kuracağız. Bir tek ağacı kesmeyeceğiz. Biliyorsunuz Kocaelispor Kocaeli’nin bir markası. Çok kötü yönetildi ve borç batağına batırıldı. Osman Pepe döneminde yoğun gayretler gösterildi ama sonuç alınamadı. Burayı bir sporcu eğitim merkezi olarak değerlendirerek Olimpiyat Hazırlık Merkezi yapacağız. İzmit Olimpik Yüzme Havuzu için biraz geciktik. Çünkü yer sorunu çok uzun sürdü. Kartepe Gençlik Merkezi’ni kazandıracağız. Kocaeli Evsel Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’nde atıklar, önce ayrıştırılacak sonradan organik kısımları yakılarak enerji üretilecek. İnşallah önümüzdeki 5 yıl içinde bunu hayata geçireceğiz.”

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!
İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin ve Reklam Müdürü Nurettin Kolaylı da Ak Parti’nin seçim beyannamesi açıklamasını izledi.

İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!
İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, sunum öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Mehmet Uzunoğlu ile birlikte oturdu.

İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!
İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!

AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, milletvekili adayları, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları bir arada…

İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!
İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!

AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy ve yönetimi misafirleri kapıda karşıladı.

İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!
İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!

Dilovası Bayrak Tepe Millet Bahçesi

İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!
İşte AK Parti’nin seçim beyannamesi!

Gölcük Millet Bahçesi

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑