Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

İYİ Parti Gölcük’te Aynacı, seçilmiş başkan

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede mevcut Başkan İsmail Aynacı, tek aday olarak girdiği seçimde delegelerin oyları ile bu kez seçilmiş başkan oldu

24 Şubat 2020 Saat: 14:28
İYİ Parti Gölcük’te Aynacı, seçilmiş başkan
İYİ Parti Gölcük’te Aynacı, seçilmiş başkan

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi, parti delegeleri ve partililerin yoğun katılımı ile dün (pazar) Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Kongreye İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve yönetimi, İYİ Parti İl Kadın Kolları Başkanı Pelin Dönge ve yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel ve yönetimi, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Şahin Akpınar ve yönetimi, İYİ Parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, parti yönetimi, sivil toplum kuruluşları ve derneklerin başkan ve yöneticileri, mahalle muhtarları, parti delegeleri ve partililer katılım gösterdi.
AYNACI, ‘BİZLERE OY VEREN HERKESİN TEMSİLCİSİYİZ’
İYİ Parti İlçe Başkanı ve Başkan Adayı İsmail Aynacı, kongrede yaptığı konuşmada “Çıktığımız bu kutlu yürüyüşte, iki yıllık zaman zarfında genel ve yerel seçimler geçirdik. Bu seçimlerde Kocaeli’nin en yüksek oylarından birini alarak partimizi temsil ettik. İttifakımızla birlikte iki arkadaşımızı, Gölcük Belediye Meclisi’ne gönderdik. Bugün bu salonu dolduran sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu iki yıllık başarı, İsmail Aynacı’nın değil, tüm yönetim kurulunun başarısıdır, sizlerin başarısıdır. Ben tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gölcük’te bizlere oy veren herkesin temsilcisiyiz” dedi.
YILDIZ, ‘AKŞENER, BU ÜLKENİN KURTULUŞ REÇETESİDİR’
İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, yaptığı konuşmada “Gittiğimiz yolu biliyoruz. Bu yolda bizlere enerji lazım. Bu enerjiyi de burada görüyorum. Önümüzdeki hafta bu kongreleri bitireceğiz. Yine önümüzdeki dönemde büyük bir şölen havasında, il kongremizi yapacağız. İYİ Parti Kocaeli’de, Meral Akşener’e yetişmek için elinden gelenin fazlasını yapacak. Biz hiç kimseye zorla ilçe başkanı veya yönetici ol demiyoruz. Biz Meral Akşener’in yanında saf tuttuk. Meral Akşener, bu ülkenin kurtuluş reçetesidir. Bu işi namus bildik. Evimize ekmek getirmek kadar kutsal bildik. Bu kutsal yapıya hizmet etmek, boynumuzun borcudur. Biz elimizden gelenin fazlasını yapmak zorundayız. Bu heyecan bizleri öyle motive edecek ki ben bunu Gölcük’te görüyorum. Diğer ilçelerimizde de yapacağımız çalışmalarla Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız. Partili değil, parlamenter yapının Cumhurbaşkanı yapacağız. Türkiye’de, ittifakla değişimin öncüsü oldunuz. Yenilmez denileni yendiniz. Hiç kimse bizi küçümseyemez. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin tekrar iyileştirilmiş parlamenter sisteme geçmesi için elimizden gelenden daha iyisini yapacağız. Genel Başkanımız, illeri mahalle mahalle dolaşıyor. Biz de kendisine yaptığımız çalışmalarla desteklemeye gayret ediyoruz. Biz bu davanın içerisinde mücadele edeceğiz. İyi ki sizlerleyim. İyilerle olmak bir gurur vesilesidir. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.
‘BİZ TOPLUMUN HALİNİ DÜŞÜNÜYORUZ, ONLAR REDDEDİYOR’
İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, yaptığı konuşmada “Biz öyle bir genel başkan liderliğinde siyaset yapıyoruz ki işimiz çok zor. Kendisi koşuyor, biz yürüyerek kendisine yetişmeye çalışıyoruz. Böyle bir lidere yakışacak şekilde çalışmalıyız. Türkiye’nin umudu sizlersiniz. Her gittiğimiz yerde Sayın Akşener’e şunu söylüyorlar: Siz olmasanız Türkiye ile ilgili umudumuz olmayacak. Türkiye’de üniversiteden mezun olan gençlerin yarısının, yapılan anket sonucunda ülkemizde yaşamak istemediği ortaya çıktı. Makedonya’nın nüfusu 10 sene önce 2,5 milyondu. Serbest dolaşım hakkını alan her genç Avrupa’ya gitti. İnsanların umudu Meral Akşener’dir. Biz bu umudu boşa çıkarmamalıyız. Meclis’te suni gündemleri bırakın, Türkiye’nin sorunlarını çözecek konulara değinelim diyoruz. Kızılay, 72 bin kurban parası toplamış, 54 bin kurban kesmiş. Bu bir terbiyesizliktir, günahtır. Ben Allah rızası için yardım yapıyorum. Onlar bu paraları Ensar Vakfı’na veriyor. Kızılay’ın yaptıklarını araştıralım dedik, Adalet ve Kalkınma Partisi ile küçük ortağı kabul etmedi. Bütün dünyada etkili olan bir Corona virüsü var. Ülkemiz bu işten etkilenmesin diye araştırma komisyonu kuralım dedik. Adalet ve Kalkınma Partisi ile küçük ortağı bu öneriyi de reddetti. 4 milyon Suriyeli ülkemizde. Cumhurbaşkanı, 1 milyon Suriyelinin daha gelebileceğini söylüyor. Biz daha 4 milyon Suriyeliyi hazmedemedik. Bizim kendi gençlerimiz işsiz dedik. Bununla ilgili de bir öneri verdik, yine reddettiler. İntiharlar artıyor. Bir kişinin intihar etmesi, büyük bir psikolojik durumdur. Bayılıp ayılabilirsiniz ama ölüp ölüp dirilemezsiniz. Oğluna pantolon alamayıp intihar eden bir vatandaşımız vardı ilimizde. Bu intiharları araştıralım dedik, reddettiler. Gençlerimiz, öğrencilikleri döneminde aldıkları kredilere yüksek faiz veriyor. Bununla ilgili de öneri verdik, yine reddettiler. Biz toplumun halini düşünüyoruz ama onlar reddediyor. Bir haftadır Cumhurbaşkanı’na Ahlat’ta saray yapılsın mı yapılmasın mı diye Meclis’te tartıştık. Bir kaşık şekerle karnımız doyar. Bir yudum su ile vücudumuzu toparlarız. Allah insanların yüreğini, gözünü doyursun. Siz böyle yaparsanız arkanızdan beddua edenler çok olur. Ben sadece Allah ıslah etsin diyorum. Meclis’te tartışmaktan yılmayan, bağırmalarından çekinmeyen aslan gibi bir İYİ Parti grubu var. Gözünüz arkada kalmasın. Ben kongremize katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum” dedi.


295 DELEGENİN OYLARININ TAMAMINI ALDI
Mevcut Başkan ve Başkan Adayı İsmail Aynacı’nın tek aday olduğu ve başka bir adayın çıkmadığı seçimde Aynacı, seçime katılan 295 delegenin tamamının oyları ile yeniden başkan seçildi.
İSMAİL AYNACI’NIN YÖNETİMİ
YÖNETİM KURULU ASİL
A. Kerim Çolak, Aydın Talayman, Aysun Sökmen, Belkıs Öneş, Cahide Uslu, Cem Gönenç, Cenk Aydın, Çetin Kocatürk, Elmas Kayhan, Emine Şimşek, Fatüh Türkmen, Fatma Ulutan, Fethi Uluyüz, Hakkı Kapan, Hasan Kurtoğlu, Hüseyin Şahin, İsmail Veziroğlu, Kamil Emrah Erenkaya, Metin Beşok, Nurden Genç, Nurşen Günaydın, Orhan Efe, Osman Sinanlıoğlu, Özlem Göktaş, Rıdvan Salman, Sedat Bat, Selami Çakır, Selçuk Atar, Semiha Gürpınar, Soner Yusufoğlu, Şeyma Kolburan ve Yunus Çolak.
YEDEK LİSTESİ
Dursun Aydoğan, Mehmet Bayar, Hulusi Kurtoğlu, Halil Alperen Erkul, Esma Nur Kahveci, Gözde Budak, Taşkın Kayar, Ekrem Yılmaz, Emrah Emirdağ, Tahsin Bayrak, Feyza Atar, Sümeyye Fatihoğlu, Burak Ertay, İrfan Atabaş, Burhan Bostancı, Tarık Koyun, Fatih Çelebi, Hüsrev Şahin, Satı Sütçü, Mehmet Söğütlü, Melek Kahveci, Nimet Öztürk, Erol Erdoğan, Can Gönenç, Fatma Salbacak, Aynur Kurtoğlu, Fikret Tosun, Gökhan Kocatürk, Hasan Karabulut, Kemal Çavdar, Haşim Altuntaş ve Gülay Bat.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İYİ Parti Gölcük’te Aynacı, seçilmiş başkan

Kongrede birlik pozu verildi.

İYİ Parti Gölcük’te Aynacı, seçilmiş başkan

İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan.

İYİ Parti Gölcük’te Aynacı, seçilmiş başkan

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız.

İYİ Parti Gölcük’te Aynacı, seçilmiş başkan

İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑