Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İYİ Partililer bayramlaştı

İYİ Parti İl Başkanlığı geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programı Kurban Bayramı’nın 2’nci günü gerçekleştirildi. Bayramlaşma programına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de katıldı

12 Ağustos 2019 Saat: 16:08
İYİ Partililer bayramlaştı
İYİ Partililer bayramlaştı

İYİ Parti İl Başkanlığı geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programını Kurban Bayramı’nın 2’nci günü İYİ Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Bayramlaşma programına İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, GİK üyesi Cumali Durmuş, meclis üyeleri, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Programda tüm teşkilatın bayramını kutlayan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Kıymetli dostlar İYİ Parti olarak öylesine sıkıntılı badireler yaşadık ki ama az önce 17 yıllık partinin bayramlaşmasını gördük ve paraşütsüz inen sizleri görünce gerçekten çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı.
'ÖRNEK BİR ÇARŞAF SİSTEM YAPTIK'
Genel kurultay için bir açıklama yapan Yıldız, “Kentte birkaç gündür yaptığımız kurultay konuşuluyor biz demokratik bir şekilde bir liste hazırladık, eğer aday olacaksanız delegelerden oy istersiniz bunun sonucunda listeye girme şansınız olur. Genel başkanımız Türkiye’ye örnek bir çarşaf sistemi yaptı. Bizler iktidara doğru giden bir partiyiz ve bizler durmadan yolumuza devam edeceğiz. GİK’e giren Cumali Durmuş’u tebrik ederim” şeklinde konuştu.
'KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BERİ MÜCADELE'
Yıldız’ın ardından konuşan GİK üyesi Cumali Durmuş, “Bayram dedin mi barış, huzur, dolar içimiz ve biz de bayramı çok güzel bir şeklide geçiriyoruz. Uzun bir aradan sonra sizlerle beraber bu kutlu görevi yapmak beni heyecanlandırıyor. Bizim ülkemizde ki insanlar hak ettiği yaşantıyı yaşayamıyor ve bu yüzden bu iktidarlar maalesef akılda kalamıyor. Bizim için tarihe not düşmüş bir devlet vardır ve o da Osmanlı Devleti’dir ve yine tarihe not düşmüş diğer isimde Mustafa Kemal Atatürk’tür. İYİ Parti kurulduğu günden beri bir mücadele veriyor” dedi.
'BU PARTİDE KİMSE KAVGA GÖRMEYECEK'
“Bunun için durumu zordur, çok farklı siyasi düşüncesi bu ülkeyi bir arada tutmak için hepsini kucaklamak gerekir” diyen Durmuş, “Bizim davranışımız ise kucaklayan, ötekileştirmeyen bir parti olacağız ve bu sizlerin sayesinde olacaktır. Siyaset çok zor bir iş ama içine gireni bırakmaz çok çalışmak lazım, ben bunun hakkını verdim. Yeniden seçilmenin haklı gururunu taşıyorum, bizim esas çalışma arkadaşlarımız il başkanları, ilçe başkanları ve sizlersiniz. Bu partide hiç kimse kavga görmeyecek. Bu bayramın bize sevgi ve esenlik getirmesini diliyorum” açıklamasında bulundu.
'ÖRNEK BİR KURULTAY GEÇİRDİK'
Durmuş’un ardından konuşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Ben uzun zamandır siyaset yapıyorum ve Böyle güzel bir genel kurultay kongresini ilk defa gördüm. İlk defa bir siyasi ben kim çok oy alırsa onunla yol alacağım dedi. Bunun önüne kim geçerse demek ki bu treni durduruyordur. Böyle düşünen kongrede kişileri kınıyorum. Sizlerin ismen bildiği isimler var ama seçildi, demek ki delegeleri tek tek aradı, benden bile oy istediler. Benden oy istemeyen kişi nasıl seçilecek, ben delegeyim çünkü oy isteyeceksin. Seçilemeyen insanda demek ki delegenin teveccühüdür. Bizler çok güzel bir kongre yaşadık ve anahtar liste olmadan çok güzel bir kongre oldu” ifadelerini kullandı.
'TEK İSTEĞİM YOLSUZLUKLARI İNCELESİN'
Seçilen belediye başkanları için konuşan Türkkan, "Belediye başkanlarımız seçileli 5 ay oldu, bizler belediye başkanlarından ne yaptıklarını artık duymak istiyoruz. Tahir beyin henüz bir projesini duymadım. Eğer varsa bizlerde takipçisi olacağız ve destekleyeceğiz. Ben ondan önce Tahir Büyükakın’dan bir şey istiyorum, bu kent geçmiş dönemde yolsuzluklar ile anıldı. Büyükakın’dan tek isteğimdir İçişleri Bakanlığı’ndan müfettişleri çağırsın ve gerekli incelemeleri yapsın sadece büyükşehir belediyesinin değil ilçe belediyeleri de İç İşleri Bakanlığı’nda müfettişleri çağırsın ve eğer böyle bir şey yaparsa bizler bir metre asfalt dökmese dahi Seka Park’a onun heykelini dikeceğiz. Kentimizle ilgili yapacağınız projeleri kamuoyu ile paylaşın, bizler de size destek olalım” sözlerini kullandı.
'KASIM'DA SON SEÇİMLERİ OLACAK'
Körfez Belediyesi eski Belediye Başkanı İsmail Baran ile ilgili konuşan Türkkan, “Geçen gün eski bir belediye başkanı hakkında bir açıklama yaptım, bağırarak cevap verdi. Ben buradan ilan ediyorum çağrımdır bana dava açsın, ben o belgeleri mahkemeye götüreceğim aynı belediye cim biçme işine de girmişti bu konu da ben gerekli açıklamayı yapmıştım. Şimdi görüyoruz ki, memleketin içini boşalttılar ve 17 yıldır bunlar yönetiyor tarih bunları çok kötü yazacak, benim yaşımdan 17 yıl çaldılar. Benim bir iddiam var Kasım ayından AK Parti’nin son seçimi olacaktır, bir iki ay geride diyorum ve bu seçim onların son seçimi olacaktır. Şimdi görüyoruz bazı yazarlar bunların yaşadığı din İslamiyet’se ben ona inanmıyorum diyor. Bu yüzden Kasım’da son seçimleri olacak” şeklinde konuştu.
'GÜVEN BOŞA ÇIKARSA İYİ RAKİP OLURUZ'
Fatma Kaplan Hürriyet için konuşan Türkkan, “Ben mecliste bir arkadaşımı kaybettim kala kala Haydar’a kaldı. Bizler henüz il başkanımızla bir şey konuşmadık ittifak iyi gidiyor mu gitmiyor mu? Fatma Hanım verdiği sözleri tutuyor mu? Bundan önce şunu söylemek istiyorum Fatma Hanım’a bizler güveniyoruz bu şehirde ki herkes güvendi, eğer güvenimiz boşa çıkacaksa bizler de ona çok iyi rakip oluruz” dedi.
'YOLSUZLUK YAPMADAN BU ŞEHRİ YÖNETECEĞİZ'
Türkkan’ın konuşmasından sonra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bayramlar küslerin barışmasıdır, bizim ittifakımızı çok güzel bir şekilde devam ediyor, bu yüzden benim partim bana kızıyor onları daha çok seviyorsun diye ama olsun bizler her zaman bir aradayız. Bizler seçilirken kol kola olduk ve bizler hep birlikte olacağız. Bizlerin bir zamana ihtiyacımız var ve bizler yolsuzluk yapmadan bu şehri yöneteceğiz. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. İyi ki varsınız hepinizin bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İYİ Partililer bayramlaştı

GİK üyesi Cumali Durmuş

İYİ Partililer bayramlaştı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet

İYİ Partililer bayramlaştı

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan

İYİ Partililer bayramlaştı

İl Başkanı Şanbaz Yıldız

İYİ Partililer bayramlaştı

Bayramlaşma törenine partililer ilgi gösterdi.

İYİ Partililer bayramlaştı

İYİ Parti İl Başkanlığı geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programı Kurban Bayramı’nın 2’nci günü gerçekleştirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑