Gazeteci Tanyel Keser vefat etti
Erzurumlular pikniğe davet etti
Aygün, ‘En büyük gücümüz gençlerimiz’
Kayalıklardan denize atlayan genç boğularak can verdi

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit Belediye Encümeni 11 maddeyi görüştü

İzmit Belediye Encümeni on bir gündem maddesini karara bağladı

22 Mayıs 2019 Saat: 15:23
İzmit Belediye Encümeni 11 maddeyi görüştü
İzmit Belediye Encümeni 11 maddeyi görüştü

İzmit Belediye Encümeni Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında toplandı. Encümende Yapı Kontrol Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün evrakları karara bağlandı.
KAÇAK YAPILARA YIKIM
Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün evrakları ise şöyle: Erenler Mahallesi Mavi Sokak No 7 3669 Ada 6 nolu parselde İsmail Esmez’e ait tehlikeli yapı belediye tarafından yıkılacak. Yıkımın masraflarının yüzde 20’si Esmez’e yansıtılacak. Alikahya Fatih Mahallesi Aytür Sokak 442 Ada 15 nolu parseldeİmdat Bingöl’e ait yapıda proje ve eklerine aykırılıktan dolayı para cezası verildi. Ömerağa Mahallesi Dündar Çiğit Sokak 304 Ada 3 nolu parseldeki proje dışı yapının yıkılarakruhsata bağlanması kararı onaylandı. Yenişehir Mahallesi Ahmet Ziya Sokak’ta Feyzi Tarak tarafından yapılan kaçak inşaata daha önce Bin 86 TL para cezası verilmişti. Vatandaşın imar barışından yararlanmasından dolayı para cezası iptal edilerek mühür işlemi de kaldırıldı.
İMAR BARIŞINDAN YARARLANANLAR ARTIYOR
Yenidoğan Mahallesi 3932 Ada 18 nolu parselde Habip Durak ve hissedarları tarafından yapılan kaçak inşaatadaha önce 5 Bin 515 para cezası verilmişti. Vatandaşın imar barışından yararlanmasıyla para cezası iptal edilerek yapıdaki mührün kaldırılması onaylandı. Karadenizliler MahallesiCevher Sokak 5643 nolu parselde Rıfat Aydın’a ait olan kaçak inşaatAydın’ın 1994 yılında ölmesi sebebiyle Çetin Aydın ve Coşkun Aydın’a devredilmesi onaylandı. Cedit MahallesiSırakavaklar Caddesi 1851 Ada 9 nolu parselde Büşra Taylan tarafından yapılan kaçak inşaat mühürlenmişti. Vatandaşın kaçak yapıyı kendi kaldırınca mühür işlemi de encümende kaldırıldı.
ATIK SUYA 320 TL CEZA
Emlak ve İstimlak Müdürlüğü toplantıda evraklarını sunarak Körfez Mahallesi 603 Ada 1 nolu parseldeki (Tapu sahibi Sebahat Sezer) yola terk ve Karaabdülbaki Mahallesi 686 nolu parseldeki yola terk ve ifraz kararı onaylandı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce yapılan denetimlerde Hacı Hasan Mahallesi Yukarı Pazar Caddesi No:12 adresindeki atık suyun bir apartmandan diğerine aktığı için 320 TL para cezası verildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, encümen toplantısında Böğürgen Köyü 467 nolu parselde mutlak tarım alanında kalan bir parselin 6 kısma ifraz edilmesi kararı verildi. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑