Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit Belediyesi o ailenin yanında

İzmit Belediyesi, iki zihinsel engelli çocuğu ile birlikte hayatını sürdürmeye çalışan Nermin Kutlu’yu ziyaret ederek yardım elini uzattı

22 Ekim 2019 Saat: 17:28
İzmit Belediyesi o ailenin yanında
İzmit Belediyesi o ailenin yanında

Nermin Kutlu’nun yardım talebi karşısında gerekli çalışmaları başlatan ve aileye sosyal destekte bulunan İzmit Belediyesi yetkilileri, engelli çocukları sebebiyle bu durumda bulunan ailelere, ev kiralamak istemeyen ev sahiplerine duyarlı olmaları konusunda çağrıda bulundu.
HÜRRİYET ÇAĞRIYA KAYITSIZ KALMADI
Kirada oturduğu evin kötü şartlar barındırmasından dolayı zorluk yaşayan 51 yaşındaki Kutlu eşini geçen sene kaybetti. 16 ve 26 yaşlarında 2 zihinsel engelli çocuğuyla birlikte yaşayan Kutlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’ten yardım talebinde bulundu. Hürriyet, bu çağrıya kayıtsız kalmayarak aileye destek için hemen harekete geçti.
İZMİT BELEDİYESİ HAREKETE GEÇTİ
Hürriyet’in milletvekilliği zamanında da destek verdiği, uygun olmayan koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Kutlu ve 2 zihinsel engelli çocuğa İzmit Belediyesi’nden yardım eli geldi. İzmit Belediye Sosyal Destek Hizmetleri'ne bağlı ekipler İzmit Zabıtan Mahallesi’nde ikamet eden ailenin evlerinde incelemelerde bulundu.
EVLERİNİ KİRAYA VEREBİLİRLER
İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç ve ekibi tarafından yapılan tespitlerin ardından aileye sosyal destekte bulunuldu. Ev kirası ödeyecek gücü olmasına rağmen çocuklarının engelli olması nedeniyle müstakil evde oturmak zorunda kalan ve çocuklarının durumu nedeniyle de kimsenin kendisine ev kiralamadığını belirten Kutlu, ev sahiplerine de çağrıda bulundu. Yetkililer de, ev sahiplerinin aileye evlerini rahatlıkla kiraya verebileceği konusunda çağrıda bulunarak, ailenin yeni eve geçme sürecinde ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑