Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit Encümeni’nde 4 yapıya ceza

İzmit Belediyesi Encümeninde 4 kaçak yapıya 11 Bin 754 TL para cezası verilirken kaçak yapılara kayıt belgesi alan 2 vatandaşı ise para cezası ve mühür işlemleri kaldırıldı

12 Haziran 2019 Saat: 13:59
İzmit Encümeni’nde 4 yapıya ceza
İzmit Encümeni’nde 4 yapıya ceza

İzmit Belediye Encümeni İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın başkanlığında 16 gündem maddesini karara bağlamak üzere toplandı. Encümende İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün toplam 16 gündem maddesi görüşüldü.
TEVHİD VE İFRAZLAR
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün dört gündem maddesi encümende görüşülürken Durhasan Mahallesi 442 Ada 15 nolu parseldeki ruhsata bağlama kararı onaylandı. Burada daha önce projeye aykırı kısımlardan para cezası verilmiş ancak bunlar düzeltilince ruhsata bağlama kararı alındı. Durhasan Mahallesi 3567 Ada 4 ve 23 nolu parsellerin tevhidi (cami alanının 2 alanının tevhid edilerek tekrar cami alanına tahsis edilmesi kararı) onaylandı. Orhaniye Köyü/Mah. 103 Ada 5 nolu parselin ifrazı (orman alanı ve konut alanının) onaylandı. Kabaoğlu Mahallesi 355 Ada 2 nolu parselin ifrazı onaylandı.
HİSSE SATIŞI VE HİBE
Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün gündem evrakları da görüşüldü. Yenidoğan Mahallesi 1209 Ada 1 nolu parseldeki 10 metrekarelik (tapu sahibi Şükrü Kulaksız) kısmın yola terk kararı alındı. Kabaoğlu Mahallesi 367 Ada 4 nolu parseldeki 50 metrekarelik belediye hissesi Ahmet Ulusoy’a metrekaresi 650 TL’den 32 Bin 500 TL’ye satıldı. Hakkaniye Mahallesi 345 nolu 215 metrekarelik parselHatice Akman (parke ve taş olarak kullanılan alan) şartsız hibesi kabul edildi ve karar bağlandı. Hatip Mahallesi 2095 pafta 25 nolu parseldeki tahsis belgesi satışıEkrem Taş’a metrekaresi 650 TL’den 30 Bin 500 TL’den satışı onaylandı. Yenidoğan Mahallesi 98 Ada 23 nolu parseldeki 367 metrekarelik yerin (Bahriye Ertaş sahibi) tahsis belgesi satışıBahriye Ertaş’ın mirasçılarının kullandığı kısmının tapu işlemi yapılmasına karar verildi.
YKB İLE MÜHÜR İŞLEMLERİ KALDIRILDI
Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün gündemdeki evraklarında Gültepe Mahallesi Salim Çolak Sokak 4384 Ada 5 nolu parseldeDursun Aybek ve hissedarları tarafından yapılan kaçak inşaata ruhsatlı inşaatyapı kayıt belgesi alındığı için para vemühür işlemi kaldırıldı. Yenişehir Mahallesi Asilkent Sokak 1744 Ada 28 nolu parselde Fuat Arslantaş tarafından yapılankaçak inşaata yapı kayıt belgesi alındığı için imar ve para cezasının iptali onaylandı mührü kaldırıldı.
4 KAÇAK YAPIYA 11 BİN 754 TL CEZA
İzmit Fatih Mahallesi Koçal Sokak 2163 Ada 21 nolu parselde Ali Acıkök’e ait kaçak inşaata6 Bin 880 TL para cezası ve ruhsata bağlama kararı onaylandı. Gündoğdu Mahallesi Ortaç Sokak754 Ada 2 nolu parselde Şaziment Konut’a ait kaçak inşaata Bin 162 TL ceza verildi. Sanayi MahallesiKöprübaşı Mevkide Orhan Gedik’e ait ruhsat ve eklerine aykırısundurma yapıldığı için Bin 227 TL para cezası verildi ve yapı ruhsata bağlama kararı alındı. Yeşilova Mahallesi Şeref Sokak’ta ruhsat almadan Remziye Sözer tarafından çatı arası yapıldı. Kaçak inşaata 2 Bin 485 TL para cezası verildi. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑