Körfez'de 4 çocuk dalgalara kapıldı!
CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa
Kadın cinayetinin 2 şüphelisi adliyede!
‘Herkesin gönlüne gireceğiz’

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit Körfezi’nden 400 ton çöp toplandı

İZAYDAŞ körfezin korunması ve temizliği için filosuna kattığı dört adet deniz yüzeyi temizleme tekneleri ile son bir yılda 400 ton çöp topladı

22 Mart 2019 Saat: 12:05
İzmit Körfezi’nden 400 ton çöp toplandı
İzmit Körfezi’nden 400 ton çöp toplandı

Yeşili koruyan ve doğaya önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, denizlerde de temizliğe önem veriyor. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ, İzmit Körfezi’nin temiz kalması için gemi atıkları alımı faaliyetlerini yürütmeye devam ediyor. İZAYDAŞ körfezin korunması ve temizliği için filosuna kattığı dört adet deniz yüzeyi temizleme tekneleri ile son bir yılda 400 ton çöp topladı.
İZMİT KÖRFEZİ KİRLENMESİN DİYE
Körfeze giren gemilerin atıklarını toplama işini iki adet atık alım gemsi ile başarıyla yürüten İZAYDAŞ, 3 bin 340 gemiye fiilen atık alım hizmeti ile 13 bin 646,71 metre küp atık toplayarak körfezin temizlenmesine önemli ölçüde katkı sağlıyor. İZAYDAŞ, verilen hizmetin kalitesini arttırmak amacıyla Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın kontrolünde, filosundaki dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesi ile son bir yılda 400 ton çöp toplayarak körfezde oluşabilecek fiziksel kirliliğin önüne geçmiş oldu.
DENİZ SÜPÜRGELERİ
İZAYDAŞ deniz yüzeyinde bulunan evsel yüzer katı atıkların toplanması (içecek kutusu, şişe, kâğıt, sert köpük, vb.) doğal çöp sayılabilecek ağaç dalları, yapraklar vb. çöplerin, sızıntı ve kimyasal yayılma yapmayan endüstriyel katı atıkları topluyor.Bu kapsamda dört adet deniz yüzeyi temizleme teknesi ve kontrol botu ile İzmit Körfezi’nde hizmet vermeye devam ediyor.
DENİZ KİRLİLİĞİNE ACİL MÜDAHALE
Körfezde oluşabilecek herhangi bir çevre kazası sonucu ortaya çıkan kirliliğe erken müdahale ve temizlik çalışmaları da yapabilmek için İZAYDAŞ, Acil Müdahale Yetki Belgesi alma çalışmalarını yürütüyor. İZAYDAŞ, mevcut protokolü olduğu 42 limana acil müdahale konusunda da hizmet vermeyi planlıyor.
'BUNLAR EN ÖNEMLİ HİZMETLER'
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu‘nun öncülüğünde son yıllarda yapılan yatırımlarla körfezin temizlenmesi için dört koldan çalışmalar gerçekleştirildi. Karaosmanoğlu, “Bizim en önemli çalışmalarımız çevreye ve sahillere yaptığımız hizmetlerdir” dedi. İzmit Körfezi’nin temizliğine çok büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, gemilerden denize bırakılan sintinelerin artık tarih olduğunu söyledi. Denizimizi kirletenlere ciddi yaptırımlar uyguluyoruz. Ayrıca Deniz Süpürgesi adını verdiğimiz araçlarımızla deniz üzerindeki pislikleri temizliyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İzmit Körfezi’nden 400 ton çöp toplandı
İzmit Körfezi’nden 400 ton çöp toplandı
İzmit Körfezi’nden 400 ton çöp toplandı
İzmit Körfezi’nden 400 ton çöp toplandı
İzmit Körfezi’nden 400 ton çöp toplandı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑