Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit Lisesi’nde duyarlılık haftası

İzmit Lisesi, Engellilerle Dayanışma Haftası’nda Altı Nokta Körler Derneği’ni ağırladı. Öğrencilere engellilere karşı empati kurarak bu konuda duyarlı olmaları gerektiği mesajı verildi

8 Aralık 2019 Saat: 12:38
İzmit Lisesi’nde duyarlılık haftası
İzmit Lisesi’nde duyarlılık haftası

İzmit Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe İzmit Lisesi Müdürü Fatih Taşdelen, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Lütfü İskeçe, eski Başkan Engin Aysu, Down Sendromlu Dünya Judo Şampiyonu Ahmet Talha Erdem, okulun öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Etkinlikte öğrenciler engelliler konusunda duyarlı olmaları adına engellilerin sorunları adlı kısa bir belgesel izletildi.
AYSU’NDA ŞARKI JESTİ
Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Lütfü İskeçe, engellilerin sorunları, çözüm yöntemleri, insani duyarlılık ve yaklaşım tarzları üzerine bir konuşma yaptı. Derneğin eski Başkanı Engin Aysu ise “Biz beyinsel özürlü değiliz. Sadece görme engelliyiz. İradeli davrandığımız takdirde birçok şeyi başarabiliriz” dedi. Aysu ardından öğrencilere İtalyanca ve Türkçe şarkılar seslendirdi. Öğrenciler Aysu’nun şarkılarını çok beğendi. Down Sendromlu Dünya Judo Şampiyonu Ahmet Talha Erdem, öğrenci arkadaşlarıyla başarısını paylaşırken Öğretmeni Turabi Güzel de kendisiyle ilgili anısını paylaşarak daha büyük başarıları kendisinden beklediğini ifade etti.
‘EMPATİ KURUN’
Etkinlik sonunda bir konuşma yapan İzmit Lisesi Müdürü Fatih Taşdelen, “Bizi biz yapan insani değerlerimizdir. Her birimiz birer engelli adayıyız. Bu nedenle engelli kardeşlerimizle hemhal olmalıyız. Onların yaşadıklarını empati kurarak anlamalıyız. Ancak o zaman engelleri aşabiliriz. Yalnızca engelli kardeşlerimize değil toplumun tüm katmanlarındaki insanlara karşı hoşgörülü olmalıyız. Onlara saygı göstermeliyiz, sevgiyle yaklaşmalıyız. Böyle olmazsa öğrendiğimiz Matematiğin, Fiziğin, Kimyanın ne bize ne de topluma hiçbir önemi olmaz. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İzmit Lisesi’nde duyarlılık haftası

İzmit Lisesi, Engellilerle Dayanışma Haftası’nda Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Lütfü İskeçe, eski Başkan Engin Aysu, Down Sendromlu Dünya Judo Şampiyonu Ahmet Talha Erdem’i okulda ağırladı.

İzmit Lisesi’nde duyarlılık haftası

Etkinlik sonrası konuklar ve ev sahipleri toplu bir fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑