Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Mazbatasını iki hafta sonra yaklaşık 5 Bin kişi ile alan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vatandaşlarla birlikte Belsa’ya yürüdü. İzmit’i almanın gururunu göbek atarak yaşayan partililer, sevincinden İzmit’e sığmadı

15 Nisan 2019 Saat: 16:56
İzmit’te Hürriyet dönemi başladı
İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

CHP İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün (pazartesi) mazbatasını binlerle beraber aldı. Coşkunun hiç azalmadığı mazbata töreni sonrası Hürriyet, partilileriyle birlikte Belsa’ya yürüdü. Töreneİzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Hürriyet’in eşi Murat Hürriyet, İzmit Belediye eski Başkanı Sefa Sirmen,CHP Milletvekili Haydar Akar, Muğla Milletvekili Burak Erbay, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kahramanmaraş Milletvekili ve PM Üyesi Ali Öztunç, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, eşi Nurdan Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Dr. Pelin Filiz Coştur, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP’li belediye eski başkanları, il ve ilçe gençlik kolları, mahalle temsilcileri ve partililer katıldı.
HÜRRİYET, ARADA KALDI
Kocaeli Adliyesi önünde bekleyen kalabalık, Fatma Kaplan Hürriyet mazbatasını alana kadar heyecanla bekledi. Beklerken İstiklal Marşı’nı okuyan kalabalık ardından İzmit Marşı’nı da okudu. 16 meclis üyesiyle birlikte mazbatasını alan Başkan Hürriyet, mazbatasını havaya kaldırarak partilileriyle birlikte kutladı.Belsa Plaza önünde buluşan partililerle birlikte yürüyen Fatma Kaplan Hürriyet, kalabalıktan dolayı sahneye uzun süre çıkamadı. Kalabalık arasında kalan Hürriyet’in sahneye çıkması için Milletvekili Haydar Akar, yardım etti.


SEVİNÇ, İZDİHAMA DÖNDÜ
Tam on beş yıl sonra İzmit Belediye Başkanlığını AK Parti’den alan CHP’nin mutluluğu İzmit’e sığmadı. İzmit Belediye Başkanlığı önünde toplanan CHP’liler, soğuk havaya rağmen saatlerce bekledi. Kalabalıktan dolayı yaşanan izdiham, kimi vatandaşları zor durumda bıraktı. Bazı vatandaşlar ise baygınlık geçirdi. Baygınlık geçirenlere alanda bulunan sağlık ekipleri anında müdahale etti. Güvenlik güçleri ise Kocaeli Adliyesi’nden bu yana Hürriyet ve beraberindekilere eşlik etti. Çevrede sıkı güvenlik önlemleri alan güvenlik güçleri, partililer alandan dağılana kadar görev yaptı.
DOĞAN, KAPIDA KARŞILADI
İzmit’in yeni Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i belediye binası önünde karşılayan Belediye eski Başkanı Nevzat Doğan, görevi devrettikten sonra belediyeden ayrıldı. Devir teslim sonrası saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Diyanet Sen Kocaeli Şubesi eski Başkanı Numan Uysal, başkanlığın hayırlı olması adına dua etti.Programda ilk konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Mart sonu bahar dedik ve siz baharı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte İzmit’e getirdiniz. Millet İttifakı olarak yola çıktığımız Fatma Hanım’a inandık ve bundan sonra biliyoruz k İzmit’te ayırt etmeden hizmet edeceğine inanıyorum” dedi.
AKAR, ‘TÜRKİYE İZMİT’İ KONUŞACAK’
Yıldız’ın ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Şeffaf belediyecilik dedik, eşitlik var dedik ve kazandık. Fatma Kaplan Hürriyet’e ay yıldızlı rozeti takıyorum. Kendisine başarılar diliyorum” dedi. Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar, “İzmitliler istedi Fatma Kaplan Hürriyet’i başkan yaptı. 31 Mart akşamı demokratik bir şekilde Belsa’ya gireceğiz dedik ev Belsa’ya girdik. 15 yılın heyecanını görüyorum sizde. Türkiye’ye yeni bir yıldız daha yaratacağız dedik. 5 yıl sonra tüm Türkiye Fatma Kaplan Hürriyet’i ve İzmit’i konuşacak” diyerek konuşmasını tamamladı.
HÜRRİYET, ‘KAZANACAĞIZ DEMİŞTİK’
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise “Desteğinize sağlık. Hepimiz için çok onurlu ve güzel bir gün. Allah iyi hizmetler yapmayı nasip etsin. Herkesten daha heyecanlıyım. Ama inanın1 5 yıl sonra dertlere derman olmak benim için onurdu, şereftir. Bu yolda bizlere destek olan bütün İzmitlilere hiç ayırt etmeden çok teşekkür ediyorum. İnanarak yolaçıktık. Bu seçimi biz kazanacağız demiştik ve dediğim gerçekleşti. Bu zorlu süreçte bizlere ciddi emekleri olan siz değerli dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. CHP ve İYİ Parti yönetimlerine, kadın ve gençlik kollarına, meclis üyelerimiz ve adaylarımıza çok teşekkür ediyorum. Sevgili genel başkanlarım bana güvenerek bir emanet teslim etti. Bu mührü onların güveni ile teslim aldım” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, mazbatasını Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça’dan aldı. Hürriyet’e, Milletvekili Haydar Akar, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, eşi Nurdan Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar eşlik etti.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Kocaeli Adliyesi önünde buluşan CHP’liler, tramvay ve araçların geçişine uzun süre engel oldu.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

azbata töreninde vatandaşlar, göbek attı.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Hürriyet mazbatasını aldıktan sonra Adliye önünde bekleyen kalabalığa mazbatasını gösterdi.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Yürüyüş Yolu'ndan Belsa’ya yüzlerce kişi eşliğinde yürüyen Hürriyet İzmit Belediyesi önünde de yüzlerce vatandaş tarafında alkışlar ve sloganlar eşliğinde karşılandı. Hürriyet, mazbatasını böyle gösterdi.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Yürüyüş boyunca vatandaşlar bando eşliğinde eğlendi.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, vatandaşlarla birlikte.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Yaklaşık 5 Bin kişinin katıldığı törende trafik insan kalabalığından dolayı kilitlendi.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

İzmit Belediye eski Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Milletvekili Haydar Akar ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay arasında samimi diyaloglar gözden kaçmadı.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediye eski Başkanı Nevzat Doğan’a hediye takdim etti.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

İzmit Belediye eski Başkanı Nevzat Doğan kızı Ceylin ile birlikte Belediye’nin mührünü Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’e verdi.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Kalabalıktan dolayı sahneye bir türlü gelemeyen Hürriyet’e Milletvekili Haydar Akar, yardımcı oldu.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Belediye binası önünde toplanan CHP’liler, soğuk havaya rağmen saatlerce bekledi.

İzmit’te Hürriyet dönemi başladı

Görev teslimi sonrasında Fatma Kaplan Hürriyet belediye önüne indi. Sahneye çıkarak kendisini bekleyen İzmit halkına seslendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑