Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘İzmit’te oyları CHP değil Hürriyet aldı’

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, bugün (çarşamba) gazetemizi ziyaret ederek seçim sonuçlarını değerlendirdi. Eryarsoy, ‘İzmit’te oyları CHP değil Hürriyet aldı’ dedi

17 Nisan 2019 Saat: 14:29
‘İzmit’te oyları CHP değil Hürriyet aldı’
‘İzmit’te oyları CHP değil Hürriyet aldı’

Evin BOZKURT - AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, seçim sürecinin tamamlanmasının ardından gazete ziyaretlerine başladı. Eryarsoy, bugün (çarşamba) gazetemizi ziyaret ederek, seçim sonrası yaşanan tabloyu ve ilçelerdeki seçim sonuçlarını değerlendirdi. Eryarsoy’u Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz, Genel Yayın Yönetmenimiz Sadun Çetin, Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Özkan Yılmaz ve Köşe yazarımız Nurettin Kolaylı karşıladı. Çay simit eşliğinde samimi bir ortamda geçen ziyarette Eryarsoy, sorulan tüm soruları içtenlikle cevaplayarak seçim sürecini değerendirdi.
‘DEĞİŞİKLİK ŞARTTI’
Seçim öncesi ilçelerde yaşanan değişiklikler hakkında konuşan Eryarsoy, “Biz çok başarılı bir teşkilatız. Teşkilatlarımız bu seçimden alınlarının akıyla çıktı. 7 ilçe başkanı ve yönetimi değişti. Bu olay seçim öncesi bir il başkanının en son isteyeceği şeydir. Seçimden 3 ay önce teşkilatlar yenilendi. Bunun yansıması seçime illa etki ederdi. Ama biz tecrübeli ve deneyimli bir teşkilat olduğumuz için bu bize çok fazla olumsuz yansımadı. 13 belediye başkanının 12’si değişti. Bu önceki başkanlarımızın iyi olmadığı anlamına gelmiyor. Hepsi çok iyiydi ve ilçelerine büyük emek verdi. Ama sahada yapılan anketlerde vatandaşlar değişiklik istiyordu. Onu bunu sevmediği için değil, değişiklik görmek istediler. Genel Merkez bunu gördü ve böyle bir değişikliğe giderek 13 belediyenin 12 belediye başkanını değiştirme kararı aldı. Bu büyük bir riskti. Ama sahanın nabzı her zaman en önemli unsur olmuştur” dedi.
‘DİLOVASI’NDA 10 PUAN GERİDEYDİK’
İlçelerdeki seçim sonuçlarını tek tek değerlendiren Eryarsoy, “Derince ve Dilovası’nda seçimin zor geçeceği belliydi. İlk anketlere göre Dilovası’nda 10 puan gerideydik. Dilovası’nda çok çalıştık. Son bir haftada biz o farkı kapattık ve Dilovası’nı aldık.”
‘DERİNCE’NİN ZOR OLDUĞUNU BİLİYORDUK’
“Derince ’de önde olduğumuzu görmüştük. Anketlerde hiç geriye düşmedik.Arada büyük bir oy farkı yoktu. Burada seçimin zor geçeceğini biliyorduk. Derince bizim için çok önemliydi ve alnımızın akıyla orayı da aldık.”
‘KÖRFEZ VE DARICA’DA DAHA ÇOK OY BEKLİYORDUK’
“Derince ve Dilovası’nda az oy aldık diyemem ama Körfez ve Darıca’da daha fazla oy bekliyorduk. Oy oranları beklentimizin altında oldu.”
‘GEBZE, KANDIRA VE BAŞİSKELE BEKLEDİĞİMİZ GİBİ ÇIKTI’
“Gebze’de beklediğimiz bir sonuç çıktı. Çünkü burada bağımsız yarışan bir aday vardı ve 15 bine yakın bir oy aldı. O yüzden beklediğimiz bir sonuç çıktı.Kandıra ve Başiskelegibi ilçelerimiz de beklediğimiz sonuç çıktı.”
‘KARTEPE’DE BİR POTANSİYELİMİZ VAR’
“Kartepe’de her zaman bir potansiyelimiz vardı. Bu potansiyelin üzerine bir de adayımızın çok iyi olması burada oy oranımızı yükseltti. Bir de karşı rakibimizin çok iyi olmaması oradan bize kazanç sağladı” dedi.
‘KARAMÜRSEL’DE YILDIRIM’DAN ŞÜPHEMİZ YOKTU’
‘Karamürsel’de İsmail Yıldırım’ın kazanacağından şüphemiz yoktu. Ama yine çok açık arayla kazanacak diye bir iddiamız yoktu. Karamürsel’in kendine özgü bir özgürlüğü var.2014 ve 2019 seçimlerini çıkarırsak, şimdiye kadar Karamürsel’de belediye başkanlıklarını hep muhalefetin adayı almıştır.2014 ve 2019’a kadar hep muhalefet kazandı. Yani onları da İsmail Yıldırım kendisi kazanmıştır. Bizden önce DP’den 2 kere seçime girdi ve kazandı. DP’den önce Saadet Partisi kazanmıştı. Yani Karamürsel’de bu hep böyle gelmiştir. Karamürsel’in böyle bir özelliği var”
‘İZMİT’İ KAYBETMEYİ BİR KİŞİYE BAĞLAMAMAK LAZIM’
İzmit’i kaybetme hakkında konuşanEryarsoy, “İzmit’i kaybetmemizi bir tek gerekçeye bağlamamak gerekiyor. Kocaeli teşkilatları olarak başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. İzmit’e sadece başkanlıkta sıkıntı yaşadık. Meclisi ve Büyükşehir’i aldık. Tüm başarısızlığı İzmit’e bir kişiye bağlamamak lazım. Farklı faktörler ve karşı tarafın adayı önemli. Miting günü Cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği ankette 5 puan öndeydik. Biz de anket yapmıştık. İlk baştaki anketlerde gerideydik. Sonra öne geçtik. Sahada gördüğümüz görüntü çok olumluydu ama seçim günü o görüntü sandıklara yansımadı. Milletin takdiri böyleymiş. İzmit için tek bir gerekçe var demek haksızlık olur. İl başkanından ilçe yönetimine kadar herkesin payı var. Bunu tek bir sebebe indirgemek haksızlık olur.Başarıyı nasıl herkese mal ediyorsak, bir başarısızlık varsa onu da bir kişiye mal etmemek lazım. Bir yerlerde demek bir yanlışlık yapılmıştır” dedi.
‘İZMİT’TE OYU CHP DEĞİL, HÜRRİYET ALDI’
Eryarsoy, “İzmit’te oy alan CHP değil Fatma Kaplan Hürriyet’tir. Yine Derince’de de aynı durum söz konusu. Orada Sertif Gökçe birey olarak oy aldı.Fakat bizim aldığımız ilçelerde oyları AK Parti artı adaylar almıştır” sözlerini kullandı.
‘HAYDAR BULUT’U DEĞERLENDİRMİYORUM’
Derince Belediye eski Başkanı Ali Haydar Bulut hakkındaki sorulara ise Eryarsoy kısa bir cevap vererek, “Ben Ali Haydar Bulut’un tavrını değerlendirmeye bile almıyorum” dedi.
‘GÖKÇE İLE ORTAKLIK TEKRAR SÖZ KONUSU DEĞİL’
2000 yılından beri Göker Hukuk Bürosu’nda ortak olan eski Baro Başkanı Sertif Gökçe ile AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un ortaklığı Gökçe’nin, Derince Belediye Başkanlığına aday adayı olunca 2018 yılında bitmişti. Sertif Gökçe ile iş ortaklığı devam edecek mi sorusu üzerine Eryarsoy, “Gökçe ile ayrıldığımız noktadan yine devam ediyoruz. Ortaklığımız geçen sene bitti. Şuan bir birliktelik söz konusu değil.2000 yılından 2018 yılına kadar iş ortaklığımız vardı.2000 yılında siyasi görüşümüz neyse şimdi de odur. Eskiden de ikimizin belli siyasi görüşü vardı ama bunu ticarete yansıtmıyorduk. Bizim ortaklığımız klasik bir ortaklık değildi. Siyaseten birlikte değildik. Ticarette siyasetin bir katkısı yoktur. Zararı vardır ama kesinlikle bir katkı sağlamıyor” dedi.
‘TAHİR BAŞKAN ÇOK ÇALIŞTI’
Büyükşehir’i kazanmaları hakkında konuşan Eryarsoy,” En rahat olduğumuz yer Büyükşehir’di ama en çok çalışanda Tahir Başkanımdı. Hem süre olarak en uzun kendisi çalıştı hem de performans olarak en çok çalışan Tahir Başkanımız oldu. Tüm ilçeleri en az 3 kere turladık. Yoğun bir tempoda çalıştık. Hem İbrahim Başkanımızın geriye bıraktığı güzel etki hem de Tahir Başkanımızın çalışmaları neticesinde Büyükşehir’i aldık. Karışışımızda bir rakip olmadığı için Büyükşehir’de güzel bir sonuç aldık” dedi.
‘ANKARA’DA Kİ KAMPA GİDECEĞİZ’
Eryarsoy, “Genel merkezimiz 26-27-28 Nisan tarihlerinde Kızılcahamam’da kamp düzenliyor. Ben, Büyükşehir Başkanımız Tahir Büyükakın, 11 belediye başkanımız, kadın ve gençlik kolları başkanımız bu üç günlük kampa katılacak. Kampta teşkilatlardaki değişim, önümüzdeki dönem çalışmaları ile ilgili istişareler yapılacak.Burada teşkilatların durumu da konuşulacak. Burada yapılacak istişare toplantısının ardından her şey netleşecek” ifadelerini kullandı

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘İzmit’te oyları CHP değil Hürriyet aldı’

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Sedat Köse ile birlikte, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz ve Genel Yayın Yönetmenimiz Sadun Çetin’e hediye takdim etti.

‘İzmit’te oyları CHP değil Hürriyet aldı’

Soldan sağa; Sadun Çetin, Ali Sami Sağsöz, Abdullah Eryarsoy, Meltem Ergen, Nurettin Kolaylı, Sedat Köse ve Özkan Yılmaz

‘İzmit’te oyları CHP değil Hürriyet aldı’

Çağdaş Medya Grubu bünyesinde yer alan Radyo Çağdaş'ı da ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, radyo programcısı Berna Uytun’dan Funda Arar’ın herhangi bir şarkısı isteğinde bulundu. Uytun da bunun üzerine Funda Arar’ın seslendirdiği ‘Turnalar’ türküsünü çaldırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑