Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit'te Halk Ekmek satışları başladı

Halk Ekmek projesi kapsamında 200 gr ekmeğin 1 TL, 400 gr ekmeğin 2 TL satışa sunulacağı 8 noktadan biri olan Anıtpark Büfesi önünde Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’nın katılımıyla ilk satış gerçekleştirildi

2 Aralık 2019 Saat: 17:30
İzmitte Halk Ekmek satışları başladı
İzmit'te Halk Ekmek satışları başladı

Halk Ekmek Projesi protokolünün Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası tarafından imzalanmasının ardından bütün hazırlıkları tamamlanan halk ekmek satışa sunuldu. 8 satış noktasından biri olan Anıtpark Büfesi önünde Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş ve Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un katılımıyla ilk satış gerçekleştirildi. Programda konuşan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Ekmek üzerinden siyaset yapma devri çok gerilerde kaldı. Belediyelerin ekmek konusunda ruhsatsız üretim yapanlara müsaade etmemeleri gerekir” diye konuştu.
KOCAELİ HALKININ SOFRALARINDA
Halk Ekmek Projesi ile ilgili bilgi veren Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sarı, “İmzalanan protokolle bugün itibariyle İzmit İlçesinde 8 noktada; Yahyakaptan, Yeni Cuma, Bağçeşme, Dünya Bankası, Sanayi, Gültepe, Kuruçeşme, Anıtpark. Haftaya Pazartesi’den sonra ise, Alikahya Merkez, Yeşilova Şehit Zeki Aktan Parkı, Yenişehir Mimar Sinan, Tavşantepe Barış Parkı, Topçular Şeref Meydanı, Serdar Mahallesi, Karadenizliler Mahallesi satışa başlamaktayız. Lezzeti ve kalitesiyle tüm Türkiye’ye örnek olan Kocaeli ekmeğini üreten fırıncı esnafı yine aynı kalite ve lezzetinde üreterek 200 gramı 1 TL, 400 gramı 2 TL fiyatı ile ekmeğimiz İzmit ilçesinden başlayarak diğer ilçelerimizde de en kısa sürede Kocaeli halkının sofralarında yerini alacaktır” ifadelerini kullandı.
DURMUŞ, ‘BAKKALLARA ZARAR VERMEYECEK’
Kocaeli Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş,” Öncelik ve bu hizmetin vatandaşımıza hayırlı olmasını diliyorum. Fırıncılarımız içinde bu hizmet hayırlı olacaktır. Bakkal esnafımıza da bu projenin zarar vermeyeceğini düşünüyorum. İyi çalışılmış bir proje olduğu için her şey detaylı bir şekilde hesaplandı” şeklinde konuştu.
SARI, ‘BÜYÜKŞEHİR 100 BİN BEZ POŞET YAPTIRDI’
Durmuş’un ardından konuşan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ise, “Poşetin çevreye vermiş olduğu zarardan dolayı büfelerde plastik poşet kullanımını kaldırıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz bu kapsamda 100 bin adet bez poşet yaptırdı. Bu poşetlerimizden tüm büfelerimizde var. Vatandaşlarımız bir defaya mahsus olmak üzere bu bez poşetleri alabilecek. Diğer gelişlerinde ise yine bu bez poşetleri ile gelirlerse hem bizi bir küfleten kurtaracaklardır, hem de çevreyi korumuş olacağız” dedi.
BALCI, ‘EKMEK ÜZERİNDEN SİYASET DEVRİ GERİDE KALDI’
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Kocaeli’nde bu güzel projenin hayata geçirilmesinde büyük emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Türkiye Fırıncılar Federasyonu olarak biz hiçbir zaman dar gelirli vatandaşlarımızın ucuz ekmek teminin karşısında olmadık. Biz belediyelerin ekmek üretmesine karşı olduk. Ekmek üzerinden siyaset yapma devri çok gerilerde kaldı. Belediyelerin ekmek konusunda ruhsatsız üretim yapanlara müsaade etmemeleri gerekir. Kocaeli ekmek kalitesi noktasında örnek bir ilimizdir. Halk ekmek büfelerimizde vatandaşımız aynı kalitede üretilen ekmeği alması büyük bir fırsattır. Biz eğer ekmeği ucuz vereceğiz diyerek ekmeğin kalitesini bozacak olursak buraların hizmete girmesinin hiçbir anlamı olmaz” şeklinde konuştu. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İzmit'te Halk Ekmek satışları başladı

Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sarı

İzmit'te Halk Ekmek satışları başladı

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş

İzmit'te Halk Ekmek satışları başladı

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı

İzmit'te Halk Ekmek satışları başladı

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı büfe yakınlarında bulunan vatandaşlara halk ekmek verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Ahmet Yıldırım 03.12.2019 08:25
Çok güzel bir uygulama...
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑