72 kök kenevir ele geçirildi!
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu
4 adet el yapımı bomba bulundu!
Özel haberimiz ulusal basında

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzocam’ın danışmanından gazetemize ziyaret

İzocam firmasının Danışmanı Doret Habip gazetemizi ziyaret etti. Habip, hem gazetemiz temsilcileriyle tanıştı hem de İzocam’ın bundan sonra basın ile daha kuvvetli bağ kuracağını söyledi

22 Nisan 2019 Saat: 16:50
İzocam’ın danışmanından gazetemize ziyaret
İzocam’ın danışmanından gazetemize ziyaret

Yalıtım malzemesi üreticisi İzocam firmasının Danışmanı Doret Habip gazetemize tanışma ziyareti gerçekleştirdi. Doret Habip İzocam firması aracılığıyla basın ile daha yakın ilişkiler kurulacağının altını çizdi. Habip’i Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı karşıladı.
‘İŞİMİ SEVİYORUM’
Ziyarette kendini tanıtan Habip şu ifadelere yer verdi; “25 yıldır bu işin içindeyim. Boğaziçi Üniversitesi’nde görevliyim. Üniversitelerde ve teknoparklarda da çalışıyorum. İnsan hayatına dokunabilecek her yere girmeye çalıştım. Bence iletişim o kadar kıymetli ki yaptığınız doğru şeyler, farklı hayatların içinde insanlara çok faydalı olabiliyor. İşimi çok seviyorum ve insan seviyorum.
‘HERKESİN İLETİŞİME İHTİYACI VAR’
Gazetecilere reklam kokmayan içerikler oluşturmanın bir gereklilik olduğunu düşünürüm. Herkesin iletişime ihtiyacı var. Markalar kendi gözlükleri ile bakarlar ama reklam kokuturlar. Gazeteciler ise sadece haberi isterler. İçerik yaratmak üzere ben müşterilerimi eğitirim. Şimdi o yüzden kurum içi girişimciliğe soyundum. Kurum içi girişimciliğin haber değerini biliyorum.
‘İZOCAM BÖLGEDE VAR OLMAKTAN MUTLU’
Bakış açımdan dolayı şirketleri 3’üncü 500’den ilk 500’e çıkarıyorum. İzocam ile de yeni çalışmaya başladım. Basın ile yeni bir iletişim akışında olacağız. İzocam bölgede var olmaktan mutlu. İzocam markası ülkeye ve çevreye çok kıymet veriyor. Akıllı şehirlerle ilgili önemli şeyler yapıyorlar.
‘YERELİN GÜCÜ DAHA ÖNEMLİ’
Herkesin birbiri ile iletişime, haberleşmeye ihtiyacı var. Siz haber istiyorsunuz, biz de doğru bilgileri doğru insanlara ulaştırmak istiyoruz.Yıllarca yerel basın ile aktif bir şekilde çalıştım. Yerelin gücünü ben ulusaldan çok daha önemsiyorum. Çünkü yereldeki bir haberin içeriği bence ulusaldakinden daha önemli. Ben bu zamana kadar yerel ile çok yakın çalıştım. Elimden geldiğimce de çalıştığım kurumlar aracılığıyla destek sağlamaya çalıştım.
FABRİKAYA DAVET ETTİ
Umarım bu bir başlangıç olur. Ben yerel basınla tanışmak için geldim. İlişkileri sıkı tutmak istiyorum. Gebze’deki fabrikaya Ramazan Bayramı’ndan sonra sizleri davet etmek istiyorum. Bilgiye ihtiyacınız olduğunda elimden geldiğince size çabuk yanıt vereceğim. Bölgeye daha da güzel işler yapmak istiyorum. Standart haberler yapmamaya çalışacağım. Yakında bir fırın ateşlenecek. Bunu yerel de ulusal da aynı anda görmeli.
‘İZOCAM GENÇLERE ÇOK KIYMET VERİYOR’
Ne kadar dünya markası olursan ol, lokale sahip çıkmak gerekir. İzocam, öğrencilere çok kıymet veriyor. Onları geleceğe hazırlıyor. Staj imkanı sağlıyor. Gençlerin desteklenmesi gerekir. Yerelin yaşaması lazım. Bu zor kriz sürecinde bölgedeki iyi gazetelerin ayakta kalması gerektiğini düşünüyorum. Herkesin elinden geldiğince birbirini desteklemesi gerekiyor.
‘BÖLGE GÜÇLENİRSE KALKINIR’
Elimden geldiğince kendi markamla gazeteleri desteklemeye çalışacağım. Herkesin birbirine sahip çıkması lazım. O yüzden girişimcilik merkezlerinde, teknoparklarda çalışıyorum. Bu gibi yerlerde herkes birbirini etkiliyor. Bölge ne kadar çok güçlenirse, kalkınma daha iyi olur.”


Soldan sağa; Sadun Çetin, Doret Habip ve Nurettin Kolaylı…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑