Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kadın Meclisi’ne Andiç seçildi

Fahri Uslu başkanlığındaki Başiskele Kent Konseyi, çocuk meclisinin ardından önceki akşam gerçekleştirdiği olağan genel kurulda kadın meclisini de oluşturdu. Başiskele Belediyesi Konferans Salonunda

18 Nisan 2010 Saat: 09:09

Fahri Uslu başkanlığındaki Başiskele Kent Konseyi, çocuk meclisinin ardından önceki akşam gerçekleştirdiği olağan genel kurulda kadın meclisini de oluşturdu. Başiskele Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılan genel kurula bayanların ilgisi oldukça fazlaydı. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın da katıldığı toplantıda tek aday olan Fügen Andiç, yapılan seçimde ilçenin ilk kadın meclis başkanı oldu

DİVAN SEÇİLDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurula Avukat Emel Ceylan Balcıoğlu divan başkanlığı yaparken katipliklerine de Şevki Serim ve Öznur Altıntaş getirildi. Divan Başkanı Avukat Balcıoğlu yaptığı konuşmasında kent konseyi ve seçimle ilgili bilgiler aktardı. Ardından açılış konuşması yapan Kent Konseyi Başkanı Fahri Uslu, Başiskele için yapılacak çok şeylerin olduğunu belirterek yönetimde yer alacak üyelere şimdiden başarılar diledi.

İYİ Kİ VARSINIZ
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ise konuşmasında kent konseyinin önemine vurgu yaparak, "Kent konseyi belediyeler kanunda yer verilmiş bir konseptir. Kendi arasında kolları var. Bugünde kadın meclisini seçiyoruz. Ama özellikle Başiskele'deki hanımlarımızın iyi çalışmalar yaptığı bir gerçek. O yüzden fazla bir şey söylemeye gerek yok. Onlar toplumun başlangıç noktasıdır. Sizler ne kadar bilinçli olursanız, yarın yetişecek nesillerde aynı şekilde bilgili ve saygılı olacaktır. Burada güç sizdedir. Bizlerde bu yükü taşımanızda yardımcı olacak kişileriz. İyi ki varsınız" dedi.

YÖNETİM KURULU
Konuşmaların ardından Kadın Meclisi'nde yer alacak 1 başkan ve 20 kişilik yönetim kurulu seçimine geçildi. Yapılan oylamada tek aday olan Fügen Andiç Başiskele Kadın Meclisi Başkanı seçilirken yönetiminde de şu isimler yer aldı: Banu Dönmez, Çiğdem Ertürk, Dilek Topdemir, Elif Sarı Akgün, Emel Yalçınkaya, Güzin Nas, Meviş Tuğba İnce, Merve Gümüş, Meryem Ustaoğlu, Elif Kahraman Demircioğlu, Ülkü Erdal, Yasemin Azak, Sultan Kar, Tuğba Arsal, Tülay Dere, Fethiye Erbay, Zülal Özoğlu, Esma Kaya, Canan Uçar, Jülide Sarp.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑