Lastik İş’te genel kurul
Düğün hediyesi olarak böbreğini verdi
Akşener, Kocaeli'ye geliyor
Hürriyet adaylarla bir araya geldi
İbrahim Bıyıklı Reklam

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Seçim

Kaman, '25 bin kişi bekliyoruz'

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, haftalık olağan basın açıklamasında 19 Haziran’da Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in katılımıyla gerçekleşecek olan mitinge 25 bin kişi beklediklerini belirtti

12 Haziran 2018 Saat: 16:09
Kaman, 25 bin kişi bekliyoruz
Kaman, '25 bin kişi bekliyoruz'

Kerim ÇELİK - İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman haftalık olağan basın açıklamasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kaman 19 Haziran’da İzmit Milli İrade Meydan’ın gerçekleşen olan mitinge 25 bin kişi beklediklerini ifade etti. Kaman yaptığı açıklamada, “19 Haziran saat 17:00’da Milli İrade Meydan’ında coşkulu bir miting planladık. Bunu Kocaeli halkıyla birlikte coşkulu bir şekilde yapmayı arzuluyoruz. Bu mitinge 25 bin kişinin geleceğini tahmin ediyoruz” dedi.

‘10 BİN ADET YAZMA DAĞITILACAK’

Sözlerini sürdüren Kaman, “Bu sayının 10 bin kişilik bölümünün kadınlardan oluşacağını düşünüyoruz. Kadın bir lider olarak Meral Akşener’i kadın destekçilerinin destekleyeceğini düşünüyoruz. İl başkanlığımız olarak oraya gelen kadınlarımıza Akşener’in anısına bir yazma hediye edeceğiz. Bu yazmalarımızdan 10 bin adet dağıtılacaktır” ifadelerinde bulundu.

‘MİLLETVEKİLİ ADAYLARIMIZ ÇALIŞIYOR’

Konuşmalarına devam eden Kaman, “Partimize olağanüstü bir ilgi var. İstanbul’da yapılan iftar programlarına baktığımızda 2 bin kişilik iftar programlarına 6 bin kişinin geldiğini ifade edildi. Bu dipten gelen bir dalganın sesleridir. Bu ilginin bütün tabana yayılacağını düşünüyoruz. 6 vekil iddiamızı sürdürüyoruz. Milletvekili adaylarımız gecenin geç saatlerine kadar çalışmaya devam ediyor. Kendilerine olan ilgiyi gördükçe alacağımız sonuçların büyüklüğünü görüyoruz” şeklinde konuştu.

‘HUZUR VE BARIŞ İÇİNDE BİR SEÇİM’

Kaman konuşmalarının devamında, “Bu seçim çalışmaları sırasında maalesef üzücü olaylarla da karşılıyoruz. Örnek verecek olursak stantlarımıza, otobüslerimize olan saldırılarla karşılıyoruz. Bu iktidarı kaybetme korkusu yaşayanların hissettikleri huzursuzluğun dışa vurumu olarak değerlendiriyoruz. Biz bugün tekrar söylemek istiyoruz biz AKP’lilerin afiş astıkları yerlere bizde afiş asacağız. Bunları indirmemelerini rica ediyoruz. Eşitlik ilkesinin bozulmasını istemiyoruz. Yaptığımız resmi müracaatlara yanıt verilmemektir. Biz bu seçimi huzur ve barış içerisinde geçirmek istiyoruz. Seçim sonunda alınacak bir İYİ Parti zaferinin iktidarı kaybeden ekip tarafında bir huzursuzluk ortamına dönüştürülmesinde endişe duyuyoruz” dedi.

‘AK PARTİ İSTEDİĞİ SAYIYA ULAŞAMADI’

Kaman son olarak ilimizde yapılan Cumhurbaşkanı adaylarının mitinglerini nasıl değerlendiriyorsunuz sorusu üzerine, “İttifak ortaklarımızın mitinglerini başarılı buluyorum. Rakamları kendilerinde zaten mevcut. Başarılı bulduğumu ifade etmek isterim. AKP’nin mitinginde ise park yerinde olan otobüslerin plakalarını sosyal medya üzerinden tespit ettik. Çevre illerden otobüslerle geldiklerini tespit ettik. İktidar partisi bindirilmiş kıtalarla alanı doldurmaya çalışmıştır. Mitingin 15’inci dakikasında alanında 3’te 1’inin boşalmasının çevre illerden gelenlerin kendi şehirlerine dönmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. O gün ki mitingde 25 bin kişiye ulaştığını ve 10 bin kişinin ise farklı şehirlerden getirildiğini düşünüyoruz. İktidar partisi 100 bin rakamından bahsetmişti. Baktığımızda gelen kişi 30 bine yakın sayıların üzerine çıkmadı” ifadelerinde bulundu. 

‘KENT BAYRAMLAŞMASINA KATILACAĞIZ’

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman’ın yaptığı açıklamaya göre İYİ Parti kent bayramlaşmasına davet edildiklerini ve kent bayramlaşmasına katılacaklarını ifade etti. İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, bayramın birinci günü gerçekleştirilecek olan kent bayramlaşmasına Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm tarafından davet edildiklerini ifade ederek, “Davet üzerine kent bayramlaşmasına katılacağız. Her ne kadar bizlere haksızlıklar yapılsa da bayramlarda küskünlerini bitmesinden yanayız. Bunun için kent bayramlaşmasına katılacağız” dedi. Ayrıca Kaman, parti bayramlaşmasının bayramın ikinci günü saat 14.00’da parti binasında olacağını ifade etti.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
kamil 13.06.2018 10:22
anlamadım siz sayı saymasını bilmiyorsunuz heralde
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑