Nine ve torunu takla attı!
‘Yakma tesisinden yüzde 90 vazgeçilir’
CHP İzmit'te meclis listesi belli oldu
Durmaz, cinayetinde 2 kişi tutuklandı
Radyo Çağdaş Reklam

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Kaman, ‘İnşallah mumla aramayız’

Kaman, “Bu yeni dönemde artık tacir bakanlara ve eş dost akrabadan oluşan bakanlar kuruluna alışmamız gerekiyor. Ümit ederim ki Türk halkı parlamenter sistemi mumla arar hale gelmesin” dedi

10 Temmuz 2018 Saat: 14:03
Kaman, ‘İnşallah mumla aramayız’
Kaman, ‘İnşallah mumla aramayız’

Ayşe AYDIN - İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, haftalık açıklamasını il binasında gerçekleştirdi. Kaman, 15 Temmuz Anmasına katılmayacağını belirterek “Ak Parti şovuna dönüştürülmesi endişesi taşıdığım için gitmek istemiyorum. 15 Temmuz bir dönüm noktasıdır ancak Ak Parti’nin şov kutlama merasimi değildir” dedi.

‘SORUMLU HÜKÜMETTİR’

Tekirdağ’da yaşanan tren kazası ile ilgili konuşmasına başlayan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Tekirdağ Çorlu’da yaşanan tren kazası ile hayatını kaybeden 24 vatandaşımıza Allah’tan rahmet acılı ailelerine sabır diliyoruz. Yol bekçiliği sistemini kaldıran bakım ihalelerini geciktiren ve mühendislerin imzasını kaldıran hükümetin bu kazada sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. Hükümet yol bakım ihalelerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmeli çünkü kaybedilen 24 can geri gelmiyor” diye konuştu.

‘AKRABA KURULU’

Türkiye’nin dün resmen geçtiği yeni sistemle ilgili olarak da konuşan Kaman, Türkiye 24 Haziran seçimleri ile hükümet yandaşı düşünce kuruluşlarının kendi deyimleriyle 150 yıldır devam eden mücadelenin finalini 24 Haziran seçimleri ile tamamlamış bulunmaktadırlar. Dün açıklanan bakanlar kurulunun ortaya çıkmasıyla Türk siyasetinden yeni bir dönemin başlamış olduğunu tüm çıplaklığıyla görmüş bulunmaktayız. Bu yeni dönemde artık tacir bakanlara ve eş dost akrabadan oluşan bakanlar kuruluna alışmamız gerekiyor” dedi.

‘İNŞALLAH MUMLA ARAMAYIZ’

Sistemle ilgili sözlerini sürdüren Başkan Kaman, “Bu sistem ile bakanlar kurulunda devlet geleneği ortadan kalkmış tacirlerden ve akrabalardan kurulu bir bakanlık kurulu sistemi getirilmiştir. Yakın zamanda bakanlar kurulu listesinde akrabalarının ve tacir bakanlar sayısının da artacağını düşünüyorum. Bu sistem ne getirir ne de götürür. Çok değil 3-5 yıl içerisinde net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ümit ederim ki Türk halkı parlamenter sistemi mumla arar hale gelmesin” ifadelerine yer verdi.

‘PARTİ ŞOVUNA KATILMAM’

Kaman, “Teşkilatlara teşekkür ziyaretlerine başladım. Teşkilatlarımızın gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ziyaretlerini önümüzdeki hafta tamamlayacağız” dedi. Milli İrade Meydanı’nda yapılacak 15 Temmuz anmasına katılıp katılmayacağı sorulan Başkan Kaman, “Öyle bir davet gelmedi katılmayı düşünmüyorum. Bu kutlamalar Türk Milleti tarafından yapılması gerekirken Ak Parti şovuna dönüştürülmesi endişesi taşıdığım için gitmek istemiyorum. Gerçek manada bir kutlama yapılacaksa memnuniyetle giderim. 15 Temmuz Olayı ile ilgili parti olarak bir mesajımız mutlaka olacaktır. 15 Temmuz bir dönüm noktasıdır ancak Ak Parti’nin şov kutlama merasimi değildir” dedi.

‘GÖREVİMİN BAŞINDAYIM’

Kent için bir araya gelen il başkanlarının ittifak masasına dönüşmesini de eleştiren Kaman, “Olması gereken oldu. Biz doğal süreç içerisinde temaslarımızı devam ettiriyoruz. İttifakımız yerel seçimler de de devam edebilir. Bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz” dedi. İl başkanının değişeceği haberlerini de değerlendiren Kaman, “Şahsıma böyle bir talep gelmedi. Biz teşkilat olarak 8 ay boyunca özveri ile çalışarak ve güzel bir miting düzenledik ve meclise bir vekil yolladık. Bu ekip Kocaeli’de 125 Bin oy aldı. Ortada bir başarı söz konusudur. Başarı sıfırdan kurulmuş bir partinin bu saydıklarımı yapmış olmasıdır. 12 ilçe teşkilatı seçimlerde tam kadro çalışmıştır. Bunu bir başarısızlık olarak gören kişiler varsa kongre yolu açıktır. Mevzuat tüzükte neyse gereği yapılır ancak ben görevimin başındayım” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Ersoy Kandemir 10.07.2018 20:34
Ağzına sağlık.
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑