72 kök kenevir ele geçirildi!
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu
4 adet el yapımı bomba bulundu!
Özel haberimiz ulusal basında

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kaman, Körfez’in sorunlarını dinledi

Körfez Ticaret Odasına konuk olan Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman burada Körfez'in sorularını dinledi ve sorulara cevap verdi

14 Şubat 2019 Saat: 11:26
Kaman, Körfez’in sorunlarını dinledi
Kaman, Körfez’in sorunlarını dinledi

Körfez Ticaret Odası Millet ittifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Serdar Kaman, Körfez Belediye Başkan Adayı Salih Şirin, İlçe Başkanı Cahit Sürüm ve İYİ Partilileri ağırladı. Oda Başkanı Recep Öztürk'ün ev sahipliğindeki ağırlamada, oda üyeleri başkan adaylarına Kocaeli ve Körfez ilçe için düşündükleri projeleri sordu, otopark ve hava kirliliği sorunlarının altını çizdiler.
‘PARALI OTOPARKI KALDIRACAĞIZ’
Toplantıda bir soru üzerine konuşan Kaman,“Parkomat sistemini tüm Kocaeli'de ana artellerde kaldıracağız,yol kenarına yarım saat aracınızı park ediyorsunuz gerçekten çok ciddi ücretler alıyorlar, biz buna yeni bir çözüm getireceğiz. Trafiğin akışınıda hızlandıracak olan bu çözümle birlikte kent merkezlerinde kamulaştırarak yeni otopark alanları kuracağız. Ayrıca parkomat sisteminide ücretsiz hale getirecek trafik akışını ana artellerde rahatlatma yoluna giderek sınırlı süre uygulaması yapacağız”dedi.
‘HAVA KİRLİLİĞİ HAD SAFHADA’
Başkan adayı Kaman daha sonra “Hava kirliliğiyle ilgili gelen bir soru üzerine, bu konu kesinlikle bizim gündemimizde, şehirde kirli havayı teneffüs ediyoruz ve sanayi bölgesi olmamızdan dolayı ciddi tehdit altıdayız. Bizler mevcut yönetim gibi sadece bir uçakla havadan gezerek kirliliği kontrol etmek amacında değiliz. Bu işin şov kısmı,bizler gerçekten çözüm bulacağımız sonuçlara gideceğiz. Annelerimiz çocuklarımız ve bizler zehirleniyoruz, kanser vakaları hergeçen gün artıyor bu sorunu asgariye indirecek çözüm ise kirliliği bertaraf edecek tesisleri kurmaktır”dedi.
‘RÜZGAR GÜLÜ İLE ENERJİ ÜRETECEĞİZ’
Yine bir soru üzerine Kaman, dünyanın en pahalı elektriğinin ülkemizde kullanıldığını belirterek “Sanayicimiz zaten zor durumda. Birde üzerine ciddi elektrik faturaları yükleniyor, biz kendi elektriğimizi kendimizin üreteceği bir proje üzerinde çalışıyoruz ve böylelikle hem sanayicimiz hemde vatandaşımız ucuzelektrik kullanma imkanı bulacak. Özellikle ilimizin Karadeniz’e açılan kapısı Kandıra'da rüzgar gülü teknolojisi yatırımını yaparak buradan elde edeceğimiz enerji ile sanayicimize ucuz elektrik imkanı sunacağız” şeklinde konuştu.
‘KENT MEYDANLARI OLUŞTURACAĞIZ’
Kaman daha sonra “Toplantıda bir şehrin olmazsa olmazı kent meydanlarıdır. Hem törenlerini yaparsın hemde afet kaçış bölgeleridir bu kent meydanları. Bizzat gidip Eskişehir'i inceledim. Gerçekten şehircilik ve yaşanabilirlik anlamında çok güzel eserler bırakmışlar ve bizde aynı şekilde sosyal kültürel anlamda Kocaeli'yi yeniden inşa edeceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑