Gazeteci Tanyel Keser vefat etti
Erzurumlular pikniğe davet etti
Aygün, ‘En büyük gücümüz gençlerimiz’
Kayalıklardan denize atlayan genç boğularak can verdi

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kandıra’da fener şenliği

Kandıra Belediyesi, Kandıra Meslek Yüksek Okulu ve Türk Hava Kurumu’nun ortaklaşa organize ettiği ’Fener Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu

23 Mayıs 2019 Saat: 11:24
Kandıra’da fener şenliği
Kandıra’da fener şenliği

Kandıra Belediyesi, Türk Hava Kurumu ve KOÜ Kandıra Meslek Yüksek Okulu’nun ortaklaşa düzelenmiş olduğu, Fener Şenliği bu yıl da coşkulu geçti. Kandıra Namazgah Mesire Alanında gerçekleştiren Fener Şenliği Etkinliğinde KOÜ Kandıra Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri ve Kandıra halkı, çuval yarışı ve halat çekme yarışı yaptı. Canlı müziğinde olduğu etkinlikte, şenliğe katılanlar şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendiler. Dilek Fenerlerini uçurarak gece gökyüzünü ışıl, ışıl aydınlattılar.
GECEYİ AYDINLATTILAR
Kandıra Belediyesi, Türk Hava Kurumu ve KOÜ Kandıra Meslek Yüksek Okulu’nun organize ettiği fener şenliğine bu yıl da katılım oldukça yoğundu. Kandıra Belediyesinin destekte bulunduğu, binlerce fenerin aynı anda gökyüzüne bırakılması güzel bir görüntü oluşturdu ve gece aydınlandı. Öğrenciler ve Kandıra Halkı anı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekilmeyi ihmal etmediler. Türk Hava Kurumu ,öğrenciler ve Kandıralı hemşehrileri Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’a verdiği destekten ötürü teşekkürlerini sundular.
TURAN’A TEŞEKKÜR
Etkinliğe Kandıra Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Çakmak, Kandıra MYO Müdürü Prof. Dr. Ümit Alnıaçık, Türk Hava Kurumu (THK) Kandıra yetkilileri, öğrenciler ve ilçe halkı da katıldı. Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Ümit Alnıaçık, etkinliğin diğer yıllara göre çok daha güzel ve çok daha keyifli geçtiğinin vurgusunu yaparak, “Kandıra Belediyesine ve Belediye Başkanımız Adnan Turan’a programa katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu olarak Kandıra Belediyesi ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz çalışmalarımız devam edecek” dedi.
YOĞUN İLGİ
Yapılan konuşmaların ardından fener şenliğine geçilen programda, sağlıklı ve huzurlu bir ömür dilendi. Gençlerin ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şenliğin ardından program sona erdi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Kandıra’da fener şenliği

Halat çekme yarışı, kıyasıya gerçekleşti.

Kandıra’da fener şenliği

Gecede halk oyunları da oynandı.

Kandıra’da fener şenliği

Çuval yarışı eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Kandıra’da fener şenliği

Dilek tutan vatandaşlar, fenerlerini uçurdu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑