Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Kandıra’da olaylı yıkım

İzmit-Kandıra Karayolu üzerinde faaliyet gösteren Tiryaki Hafriyat, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkıldı Kandıra Belediyesi Zabıta ekipleri, İzmit-Kandıra yolu üzerinde hizmet veren Tiryaki Hafriyat

18 Nisan 2010 Saat: 12:56

İzmit-Kandıra Karayolu üzerinde faaliyet gösteren Tiryaki Hafriyat, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkıldı

Kandıra Belediyesi Zabıta ekipleri, İzmit-Kandıra yolu üzerinde hizmet veren Tiryaki Hafriyat'ı ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktı. Yıkım esnasında görevlileri durdurmaya çalışan işletme sahibi Cengiz Tiryaki ve kardeşi Selim tiryaki'nin bu çabaları yeterli olmadı. Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğü ekiplerinin hazır bulunduğu yıkımda polis memurları da görev aldı. Bir bölümü yıkılan işletmenin kalan bölümüne boşaltım işleminin gerçekleştirilmesi amacıyla ek süre tanındı.

İŞYERİMİZ YIKILDI
Konuyla ilgili açıklama yapan Cengiz Tiryaki'nin kardeşi Selim Tiryaki, "Biz burada 6 yıldır hizmet sunuyoruz. Nezahat Karagöz'ün tapulu yerini biz kiraladık. Kandıra Belediyesi'ne ruhsat başvurusunda bulunduğumuzda ruhsat verilmedi. Bu alanı Karayolları'nın istimlak ettiği ve en kısa sürede boşaltmamız gerektiği söylendi. Boşaltım işlemi için tebligat gönderildi ancak verilen süre içinde boşaltmayınca yıkım işlemi gerçekleştirildi" dedi.

İŞLERİMİZ ENGELLENDİ
Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan'ın işlerini engellediğini iddia eden Tiryaki, "Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan göreve geldiği günden beri bizimle uğraşıyor. İş aldığımız şirketlere ve şahıslara, "O'na iş yaptırmayacaksınız" cümleleriyle tehdit ediyor. İşlerimizi engelledi. Karşı alanda bulunan tapulu araziye de ruhsat vermedi. Amacının bizi yıldırıp, bitirmek. Kefken ve çevre köylerde ruhsat sorulmuyor. Kendi yandaşlarına getirim sağlamak istiyorlar" dedi.

BELEDİYEDEN CEVAP
Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Kandıra Belediyesi yetkilileri de, "Karayollarının yerini işgal ettiği için Cengiz Tiryaki'ye tahliye tebligatı gönderildi. 2-3 ay zaman zarfında Kandıra Belediyesi'nden bir süre istedi. Belediye yazılı ve sözlü olarak kendilerini uyardı. Buna rağmen, bu işgaliyeye devam edildiğinden, belediye olarak bu yıkım gerçekleştirildi. Ruhsat istediği karşı alan ise, konut alanı olduğundan ötürü şantiye ruhsatı verilemez" bilgisine yer verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑