Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kandıra’da şiir akşamı

Sosyal medyada Bizkandırayız adıyla bir araya gelen ve İzmit’te Türk müziği topluluğu kuran Kandıralılar, Kandıra Öğretmenevinde şiir dinletisi düzenlediler

29 Mart 2019 Saat: 10:53
Kandıra’da şiir akşamı
Kandıra’da şiir akşamı

Etkinlik Platform sözcüsü Aygün Aynagöz’ün açılış konuşmasıyla başladı. Aynagöz şiirin insanları birbirlerine yakınlaştıran ve kaynaştıran sosyal bir etkinlik olduğunu bu gerekçeyle 15 günde bir araya gelip Kandıra’da şiir okuyacaklarını söyledi.
DIRANAS’IN ŞİİRLERİ VE BESTELERİ OKUNDU
Emekli edebiyat öğretmeni Mustafa Yıldız yönetiminde yapılan ilk buluşmada Ahmet Muhip Dıranas’ın yaşamı, edebi kişiliği anlatıldı. Platform üyeleri Sabahat Ulutaş, Ebru Turhan Çetiner, Figen Şentürk, Deniz Tokdemir, Kadir Özdemir, Şahin Ecevit, İbrahim Ark ve Engin Ecevit tarafından Dıranas’ın Serenad adlı şiirini okudu. Türk müziği topluluğundan Şahin Ecevit, Engin Ecevit, Aygün Aynagöz, Levent Açıkgöz, Mustafa Yıldız, Kadir Özdemir; Kandıra türküsü olan “Üç güzel oturmuş gergef işler” adlı parçayı Ahmet Muhip Dıranas’ın bestelenen parçasını okudular.
10 NİSAN’DA YİNE YAPILACAK
Geceye, eski DPT Genel Müdürü İsmail Sarıca, Ecz. Sevim Deren, Ayfer Kocatürk, Murat Yüksel, İpek Sümer, Hayrettin Soydan, Müfide Ecevit, Olcay Tokdemir, Birten Kaya, Belgin Yüksel, Vahdettin Soydan, Aytaç Kürekçioğlu ve şiir severler katıldı. İkinci şiir buluşması etkinliği 10 Nisan Çarşamba akşamı Kandıra Öğretmenevinde Oktay Rıfat ve şiirleri içeriğiyle yapılacaktır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑