Etkisi çok yüksek bomba bulundu!
Özel haberimiz ulusal basında
60 evi tahliye ettiren yıldırımın düşme anı!
Siyasilerden kayyum yorumu

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kandıra’nın hizmet binası yükselişe geçti

Büyükşehir mülkiyetindeki alan üzerine inşa edilen Kandıra’nın yeni belediye hizmet binası inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

10 Nisan 2019 Saat: 10:56
Kandıra’nın hizmet binası yükselişe geçti
Kandıra’nın hizmet binası yükselişe geçti

Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi için projelendirdiği yeni hizmet binası çalışmalarına devam ediyor. Kandıra’nın Akdurak Mahallesi’nde yapılan binanın temel kazı ve hafriyat işleri geçtiğimiz aylarda tamamlanmış daha sonrada temel altı dolgusu, alt beton ve temel yalıtım uygulamaları yapılmıştı. Hummalı çalışmaların aralıksız sürdüğü binada katların yükseldiği gözle görünür hale geldi. Toplam 13 bin 893 metrekare kullanım alanına sahip olacak binanın biten kolon-perde demir kalıpları imalatları devam ediyor.
3. BODRUM KATIN DEMİR KALIP İMALATLARI TAMAM
Kent genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda eksiklikleri bir bir gideren Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi için yapımına devam ettiği yeni hizmet binasını üç blok halinde yapacak. Çalışmaları hummalı şekilde devam eden yapının tabliye kalıp/demir ve kolon-perde demir/kalıp imalatları devam ediyor. Gittikçe yükselen hizmet binasının kat inşaatlarına da başlayacak ekipler, bazı kısımların kolon-perde imalatlarını da tamamlamış görünüyor. Yapının ayrıca temel apartman- perde su yalıtımı işi de yapılıyor.
ÜÇ BLOK ŞEKLİNDE YAPILIYOR
Bina 3 bodrum, zemin ve 3 kat şeklinde inşa edilecek. Bina tam donanıma sahip olacak. Yapının en alt ve orta bodrum katlarında otopark yer alacak. En alt bodrum 44 araçlık otopark ve sığınak olarak, orta bodrum kat da 40 araçlık otopark ve depo, arşiv alanları olarak düzenlenecek.
HİZMET ALANLARI YER ALACAK
Üst bodrum katta ise giriş fuayesi, bekleme salonu ve hizmet birimleri yer alacak. Yapınnı zemin katında başkanlık girişi, bekleme salonu ve hizmet birimleri bulunacak. İkinci katta belediye meclis salonu ve meclis grup odaları yapılacak. Üçüncü kat ise başkanlık makamı olarak düzenlenecek. Bu katta ayrıca personel dinlenme terası da yer alacak.
MODERN BİR YAPI HİZMETE AÇILACAK
Toplam 13 bin 893 metrekare kullanım alanına sahip olacak bina Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere kazandırdığı üçüncü belediye hizmet binası olacak. Geçtiğimiz yıllarda Başiskele ve Karamürsel belediyeleri için yapılan modern hizmet binalarında vatandaşlara hizmet veriliyor. Kandıra Belediyesi için inşa edilen yeni bina da modern bir yapı olacak.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Ali 10.04.2019 17:05
Bırakın kardeşim buole hizmet sacmsliklarini hizmet binası madem pasaj yap ne bileyim vatandaşın kulanicagi bişey yap şimdiki belediye yetmiyormu hizmet deme kendimize yapiyoz
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑